Właśnie sobie uświadomiłyśmy, że do Olimpiady w Soczi pozostał już tylko rok!

No dobra, nie uświadomiłyśmy sobie, tylko zostało nam przypomniane, ale i tak ta informacja miała na nas bardzo krzepiący wpływ w ten szary, zimny dzień, w którym trzeba jeść pączki, a potem płakać nad ciasnymi dżinsami...

Ale za rok o tej porze będzie już suuuuuuuuuper! Zaczną się zimowe Igrzyska Olimpijskie, a Zimowe Igrzyska Olimpijskie są the best. Są do tego stopnia the best, że czujemy się w pełni usprawiedliwione w naszych infantylnych superlatywach.

I w dodatku będą o ludzkiej porze, a nie w środku nocy. I Justyna będzie w życiowej formie. Piotrek Żyła nauczy się rosyjskiego i zostanie królem Soczi (zresztą, jesteśmy pewne, że "garbik, fajeczka" brzmi po rosyjsku prawie tak samo). Maciej Kot wyrwie w wiosce olimpijskiej Lindsay Vonn. Kanadyjczycy wygrają w hokeja a na ceremonii otwarcia wystąpi Robin Sparkles. Będzie można oglądać łyżwiarstwo figurowe pod pretekstem dziennikarstwa sportowego. Będzie można zawalić zimową sesję pod pretekstem Olimpiady.

A, właśnie, a propos Rosji i zimowych sportów, na śmierć zapomniałyśmy, że miałyśmy Wam pokazać tego pięknego skeletonistę. Nazywa się Aleksander Tretiakow i wyrał w sobotę skeletonowe mistrzostwa świata.

 

Russia's Alexander Tretiakov celebrates in the finish aera after winning the skeleton World Championship competition in St. Moritz, Switzerland, Saturday, Feb. 2, 2013. (AP Photo/Keystone/Arno Balzarini)

 

Tyle fajnych zimowych sportowców do odkrycia!

Dziś w Soczi, Moskwie i innych rosyjskich miastach zostały uruchomione zostały specjalne zegary, które będą odmierzać czas do rozpoczęcia olimpiady. W Moskwie wysoki na ponad sześć metrów zegar mający formę dwóch rombów, co ma symbolizować góry Kaukazu, usytuowano na Placu Maneżowym, przed murami Kremla.

A countdown clock to the 2014 Winter Olympics is seen in front of the Kremlin during a ceremony in central Moscow February 7, 2013. Ceremonies will be launched across Russia on Thursday to mark 365 days left until the start of the 2014 Winter Olympics in the Black Sea resort of Sochi.  REUTERS/Mikhail Voskresensky (RUSSIA - Tags: SPORT OLYMPICS) SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:LR1E9270MMVML

Nam to bardziej przypomina domek kempingowy na Pojezierzu Drawskim, ale nie będziemy się czepiać.

PS. Czy ktoś wie, co słychać u Pluszczenki?