A w Nowy Rok Premier League grała sobie jak gdyby nigdy nic

Zupełnie, jakby nie było kaca, plastikowych kubeczków i szklanych butelek do posprzątania, zalegających duży pokój imprezowiczów do wyrzucenia i noworocznego treningu Cracovii do obejrzenia.

No, ale przecież nie od dziś wiemy, że dla Anglików święta wszelakie znaczą niewiele, a raczej znaczą właśnie tyle, że są dogodnym terminem ligowym. A po trzech aspirynach, siedmiu kefirach i pięciu ibupromach nawet przyjemnie było te mecze obejrzeć.

Wigan - Manchester United 0:4

Gole cztery, ale strzelców tylko dwóch. Chicarito dostał od SAFa szansę gry od pierwszej minuty i odpłacił się dwoma golami. Dwa od siebie dołożył  RVP z których pierwsze było jego 150 .trafieniem w Anglii (licząc ligę i puchary) i było przecudowne:

Wigan Athletic 0 4 Manchester united hoofoot... przez hoofoot

Diabełki utrzymały tym samym siedmiopunktową przewagę nad City, które to City pokonało 3:0 Stoke u siebie, a Edin Dżeko życzył nam z tej okazji wszelkiej pomyślności:

Edin Dżeko

Zaś David Silva miał dla nasz błyskawiczną łamigłówkę pod hasłem "znajdź niepasujący element"

d

I tylko Arsenal, po swoich sobotnich wyczynach jakoś tak teraz spasował, odpuścił, przynudził - skromne 1:1 z Southampton, a przecież był to pojedynek dwóch polskich bramkarzy, ostrzyłyśmy więc sobie zęby na przedmeczowe przytulanki, epickie parady i akrobatyczne wyskoki. Niestety, obaj Polacy zgodnie i solidarnie puścili po bramce i obaj też dostali słabe oceny od angielskich dziennikarzy. Żaden Kanonier żadnego gola w tym meczu nie zdobył - obydwa należały do "świętych", z tym, że jednego posłali do własnej, czyli Boruca, bramki.

Southampton vs. Arsenal worldfootballvideos... przez worldfoot

Zgadnijcie, który moment meczu podobał nam się najbardziej...

Jack Wilshere

No właśnie, właśnie, przecież Jack miał wczoraj urodziny! 21! W prezencie dostał od Arsena Wengera występ od pierwszej minuty, a od Wszechświata - mamy nadzieję - brak kaca w Nowy Rok, co naszym zdaniem stawia go w sytuacji lepszej niż 89% populacji. Najlepszego Jack!