Kubie Przygońskiemu też się ktoś chyba włamał na fejsa

Taką mamy przynajmniej nadzieję.

Bo strasznie nie chcemy wierzyć, że Kuba mógł z własnej nieprzymuszonej woli coś takiego napisać. Kubę bardzo lubimy, kilka razy pisałyśmy o nim z sympatią i bardzo kibicujemy jego sportowej karierze. Wiemy też, że ma piękną dziewczynę, Marcelinę Zawadzką, która startuje właśnie w konkursie Miss Universe, prezentując się tak:

Miss Poland 2012 Marcelina Zawadzka poses for a photo in her swimsuit by the pool, at the Planet Hollywood Resort and Casino in Las Vegas, Nevada December 5, 2012. The Miss Universe 2012 competition will be held on December 19. REUTERS/Darren Decker/Miss Universe Organization L.P/Handout (UNITED STATES - Tags: SOCIETY) FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. IT IS DISTRIBUTED, EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS
Fot. HANDOUT REUTERS

I właśnie z ową dziewczyną i owym konkursem wiąże się bardzo przykra sprawa, o której donosi nam alex199 i którą z wielką przykrością się zajmujemy. Wiecie, to strasznie słodkie kiedy chłopcy kibicują swoim dziewczynom, no ale jeśli robią to w taki sposób, w jaki zrobił to Kuba, no to nasza reakcja może być tylko jedna.

x

No bo same zobaczcie, co pojawiło się na Facebooku Kuby. Oczywiście, bardzo szybko zniknęło, ale niestety, Internet Pamięta:

Niefortunny wpis Przygońskiego
fot. facebook.com

Rozpętała się ogromna burza, Kuba i komentatorzy wpisu próbowali złagodzić wymowę niefortunnego sformułowania, my też rozumiemy, że czasem się szybciej pisze niż myśli, tyle, że są pewne rzeczy, których nawet myśleć nie można. Nie można i kropka. Przykro nam więc bardzo, że Kuba walnął coś tak katastrofalnego. No chyba, że jednak ktoś mu się włamał na fejsa.

Oświadczenie wydała już w tej sprawie reprezentująca konkurs Serafina Ogończyk-Mąkowska, prawniczka, która w 1994 roku była finalistką konkursy Miss Europy.

Z niedowierzaniem i oburzeniem przeczytaliśmy informację zachęcająca do głosowania na Miss Polonia - Marcelinę Zawadzką, biorącą obecnie udział w zgrupowaniu Miss Universe w Las Vegas, zamieszczoną w internecie przez jej partnera Kubę Przygońskiego. Wpis został zauważony i jest szeroko komentowany na forum publicznym. W swoim apelu o oddawanie głosów Przygoński pisze: "Głosujmy codziennie przecież nie może wygrać jakaś małpa z Kongo". Jako biuro Miss Egzotica International wyrażamy swój sprzeciw i podkreślamy stanowczą reakcję na tego typu wpisy, będące przejawami rasizmu i dyskryminacji.  Nie możemy godzić się, aby w demokratycznym kraju, zamieszkałym przez światłych i otwartych ludzi obrażano innych ze względu na ich pochodzenie czy kolor skóry.  Statutowym założeniem i przesłaniem projektu Miss Egzotica International jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata. Rasistowskie wpisy tego typu negatywnie wpływają na odbiór Polaków w świecie oraz budowany przez lata obraz tolerancyjnej Polski.

A co na to sam Kuba? No proszę, rzeczywiście:

Wczoraj w nocy miałem włamanie na konto fb. Przepraszam wszystkich za zamieszanie.
A teraz głosować na Marcelina Zawadzka 10razy dziennie. Nie ma po glosowaniu żadnych maili od organizatora!!

Wczoraj w nocy miałem włamanie na konto fb. Przepraszam wszystkich za zamieszanie.A teraz głosować na Marcelina Zawadzka 10razy dziennie. Nie ma po glosowaniu żadnych maili od organizatora!!

Uff, kamień z serca.