Skra pokonana na Torwarze w hicie 9. kolejki Plusligi!

Na Torwarze, który w większości kibicował przyjezdnym. - Było mi w pewnym momencie trochę przykro - przyznaje trener zwycięskiej Politechniki.

Na okoliczność gry z wielką Skrą i wzmożonym zainteresowaniu siatkówką w stolicy po ostatnich popisach ligowych Politechniki, spotkanie tych dwóch drużyn przeniesiono z hali w Ursynowie do mogącego pomieścić 5 tysięcy Torwaru.

Wygląda na to, że takiej gratki nie mogło odpuścić sobie wiele kibiców spoza Warszawy, bo jak inaczej tłumaczyć fakt, że na trybunach wcale nie dało się wyczuć dominującego wsparcia dla gospodarzy? Gospodarzy, którzy na boisku wyczynili rzeczy wielkie - po objęciu prowadzenia 2:0 i dwóch kolejnych przegranych dosyć gładko partiach, już mogło się wydawać, że stara siatkarska prawda o nie wygrywających 3:0 i przegrywających później 2:3 się sprawdzi, ale nic z tych rzeczy - Politechnika podniosła się na decydującego seta, którego zwyciężyła w przekonywującym stylu. Tym bardziej musiało im być przykro, że spora część kibiców opłakuje w tym czasie porażkę Skry.

No, na pewno nie było fajnie, kiedy okazało się, że w Warszawie przyszedł na mecz cały Torwar, a jego połowa, albo i więcej, jest za Skrą. Ale to pokazuje jak lubiana jest ta drużyna w kraju. My cieszymy się, że Torwar się wypełnił, że pokazaliśmy dobrą siatkówkę , że mogliśmy ucieszyć kibiców - powiedział po meczu kapitan AZS-u Krzysztof Wierzbowski.

Początkowo rozgoryczenia sytuacją na trybunach nie ukrywał również trener Bednaruk, na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec znalazł jednak mniej emocjonalnej tłumaczenie.

Na to, by mieć kibiców w nie swoim mieście, trzeba sobie zasłużyć. Skra, po 10 latach gry na najwyższym poziomie, na to sobie zasłużyła. W środę zobaczyliśmy, jak popularna jest ta drużyna w kraju - stwierdził.

A co Wy o tym wszystkim myślicie? Byłyście na meczu, jak to wszystko wyglądało? Czy to rzeczywiście Warszawiacy kibicowali Skrze?

Na ten temat wypowiada się również Warszawiak - ekspert Polsatu Wojciech Drzyzga (spojler: nie jest zachwycony) w najnowszym odcinku Magazynu Siatkarskiego prosto z Torwaru. W pierwszej części o samym spotkaniu poopowiada Drzyzga junior. Polecamy!

Tymczasem w pozostałych spotkaniach 9. kolejki bez niespodzianek. Zaksa pokonała Kielce 3:0, Jastrzębski również bez straty seta rozprawił się z Częstochową, Delecta ograła Olsztyn 3:1, a dziś na zakończenie kolejki czeka nasz jeszcze pojedynek Trefla Gdańsk z Resovią.