Roger Federer odbiera nagrodę dla najpopularniejszego tenisisty

Po raz dziesiąty! Oraz nagrodę za grę fair play po raz ósmy! Będą z tego ładne wazony na kwiaty dla Mirki i dziewczynek.
Federer najpopularniejszym tenisistą Będą z tego ładne wazony na kwiaty dla Mirki i dziewczynek. Roger Federer po raz 10. odebrał trofeum dla najpopularniejszego wśród kibiców gracza i po raz ósmy Nagrodę Fair Play Stefana Edberga. W Londynie trwa w najlepsze turniej ATP World Tour Finals, w którym występuje ośmiu czołowych tenisistów minionego sezonu, nie mogło więc zabraknąć naturalnie Rogera, który zostały przy okazji uhonorowany dwiema nagrodami. Po pierwsze Roger po raz 10. odebrał trofeum dla najpopularniejszego gracza zdaniem fanów (głosowanie odbywało się na stronie ATPWorldTour.com), po drugie dostał Nagrodę Fair Play Stefana Edberga, której laureatem był już siedem razy. Roger pokonał w czwartek Davida Ferrera w meczu grupy B i było to jego drugie zwycięstwo w dwóch meczach, które dotąd rozegrał w turnieju, bez straty seta. Czeka go jeszcze mecz z Juanem Martinem del Potro, ale bez względu na jego wynik, Szwajcar ma już zapewniony awans do półfinału imprezy.

W Londynie trwa w najlepsze turniej ATP World Tour Finals, w którym występuje ośmiu czołowych tenisistów minionego sezonu, nie mogło więc zabraknąć naturalnie Rogera, który zostały przy okazji uhonorowany dwiema nagrodami.

Po pierwsze Roger po raz 10. z rzędu odebrał trofeum dla najpopularniejszego gracza zdaniem fanów (głosowanie odbywało się na stronie ATPWorldTour.com), po drugie dostał Nagrodę Fair Play Stefana Edberga, którą przed tym rokiem dostawał już siedem razy.

A oto jak wyglądało samo wręczenie nagród (czy Roger potrafi w ogóle nie wyglądać pięknie, szykownie i z klasą?):

 

 

Przy okazji zaczęłyśmy zastanawiać się nad pojęciem fair play w tenisie (a szczególnie w wykonaniu Rogera), próbując znaleźć dowody na poparcie tezy o uczciwości Rogera (nie, nie - w życiu byśmy w nią nie śmiały wątpić!) i wtedy wpadł nam w ręce taki oto filmik: turniej w Bazylei 2011, Roger gra ze Stanislasem Wawrinką. Wawrinka zdobywa punkt, ale sędzia w ogólnym zamieszaniu nieopatrznie zapisuje go Rogerowi, który natychmiastowo prosi o odebraniu mu punktów i przyznanie ich koledze. Ładnie.

 

 

Wracając do samego londyńskiego turnieju, Roger pokonał wczoraj Davida Ferrera w meczu grupy B i było to jego drugie zwycięstwo w dwóch meczach, jakie dotąd rozegrał w turnieju, bez straty seta. Czeka go jeszcze mecz z Juanem Martinem del Potro, ale bez względu na jego wynik, Szwajcar ma już zapewniony awans do półfinału imprezy.

W grupie A Novak Djoković wygrał z Andym Murrayem, a dziś obaj tenisiści zagrają o prawo do występu w półfinale. Nole zmierzy się z Tomasem Berdychem, a Andy z Jo-Wilfriedem Tsongą.