Lewandowski strzela, ale Kuba łapie kontuzję, czyli słodko-gorzkie wieści z Bundesligi

Z naciskiem jednak na gorzkie.
Słodko-gorzkie wieści z Bundesligi Lewandowski strzela, ale Kuba łapie kontuzję Mecz Hannoveru 96 z Borussią był reklamowany jako "polskie" spotkanie i tak było. Lewandowski strzelał, ale Błaszczykowski złapał kontuzję. Z Anglią nie zagra. Mecz Hannoveru 96 z Borussią był reklamowany jako "polskie" spotkanie i tak też było. W wyjściowym składzie było aż czterech Polaków - trio z Borussii plus Sobiech z Hannoveru, pierwsza bramka padła po podaniu Piszczka i wykończeniu Lewego. Nie zdążyłyśmy się jednak nią nacieszyć, gdy idąca za ciosem Borussia posłała Kubę na skrzydło, ten zaś stanął tak niefortunnie, że skręcił sobie kostkę. Z boiska sprowadzili go sanitariusze i już na nie nie powrócił. W 39. minucie zmienił go Kevin Grosskreutz, a pierwsze diagnozy brzmiały - przepraszamy za wyświechtaną frazę - jak wyrok. Co najmniej cztery tygodnie absencji, co oznacza dla nas tragiczną wieść - Kuba nie wystąpi w meczu eliminacyjnym z Anglią. Jeszcze przed przerwą niefartownie interweniował też Łukasz Piszczek. Niefartownie, ale jakże bohatersko... No cóż, małych Piszczątek chyba na razie nie będzie. Na pocieszenie - w 54. minucie Piszczu zemścił się na słupku z całej siły obtłukując go piłką. Sobiech atakował, miał kilka okazji, jednak trener Mirko Slomka postanowił zastąpić go Dioufem i ten właśnie Diouf w 86. minucie dał Hannoverowi wyrównanie. I podkoszulki Goetzego i Reusa niewiele nas tu pocieszają. Kuba, zdrowiej, zdrowiej jak najszybciej!

Mecz Hannoveru 96 z Borussią był reklamowany jako "polskie" spotkanie i tak też było. W wyjściowym składzie było aż czterech Polaków - trio z Borussii plus Sobiech z Hannoveru i pierwsza bramka padła po podaniu Piszczka i wykończeniu Lewego. Nie zdążyłyśmy się jednak nią nacieszyć, gdy idąca za ciosem Borussia posłała Kubę na skrzydło, ten zaś stanął tak niefortunnie, że skręcił sobie kostkę.

Dortmund's Polish midfielder Jakub Blaszczykowski (R) receives treatment after getting injured during the German first division Bundesliga football match Hannover 96 vs Borussia Dortmund in Hannover on October 7, 2012.  AFP PHOTO / ODD ANDERSEN  ALTERNATIVE CROP    (Photo credit should read ODD ANDERSEN/AFP/GettyImages)

Z boiska sprowadzili go sanitariusze i już na nie nie powrócił.

Fussball, 1. Bundesliga, Saison 2012/13, 7. Spieltag, Hannover 96 - Borussia Dortmund, Sonntag (07.10.12), AWD Arena, Hannover: Dortmunds Blaszczykowski geht verletzt vom Platz. (zu dapd-Text) +++ Achtung Bildredaktionen: Die Verwendung der Bilder fuer die gedruckten Ausgaben der Zeitungen und andere Print-Medien ist ohne Einschraenkungen moeglich. Die DFL erlaubt ausserdem die Publikation und Weiterverwertung von maximal 15 Fotos (keine Sequenzbilder und keine videoaehnlichen Fotostrecken) aus dem Stadion und/oder vom Spiel im Internet und in Online-Medien. Die Publikation oder Verwertung der Fotos (Stand- und Sequenzbilder) aus dem Stadion und/oder vom Spiel ueber Mobilfunk (insbesondere per MMS) und ueber DVB-H/SH und DMB ist erst 2 Stunden nach Abpfiff des jeweiligen Spiels erlaubt! Foto: Nigel Treblin/dapd

W 39. minucie zmienił go Kevin Grosskreutz, a pierwsze diagnozy brzmiały - przepraszamy za wyświechtaną frazę - jak wyrok. Co najmniej cztery tygodnie absencji, co oznacza dla nas tragiczną wieść - Kuba nie wystąpi w meczu eliminacyjnym z Anglią.

Jeszcze przed przerwą niefartownie interweniował też Łukasz Piszczek. Niefartownie, ale jakże bohatersko...

x

No cóż, małych Piszczątek chyba na razie nie będzie. Na pocieszenie - w 54. minucie Piszczu zemścił się na słupku z całej siły obtłukując go piłką.

Sobiech atakował, miał kilka okazji, jednak trener Mirko Slomka postanowił zastąpić go Dioufem, i ten właśnie Diouf w 86. minucie dał Hannoverowi wyrównanie. I podkoszulki Goetzego i Reusa niewiele nas tu pocieszają.

HANNOVER, GERMANY - OCTOBER 07:  Mario G??tze of Dortmund looks dejected during the Bundesliga match between Hannover 96 and Borussia Dortmund at AWD Arena on October 7, 2012 in Hannover, Germany. (Photo by Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images)

Deutschland, Hannover. 07.10.12 1. Fussball Bundesliga Saison 12/13, 07. Spieltag Hannover 96 - Borussia Dortmund in der AWD-Arena Marco Reus (Dortmund) bedankt sich bei den Fans Copyright: INSIDE-PICTURE / Selim Sudheimer

Kuba, zdrowiej, zdrowiej jak najszybciej!