Długo, długo nie mogłyśmy uwierzyć, że to się stanie, ale stało się. Alexa wywiało do Australii

Negocjacje trwały długo, ale w końcu udało się. Legenda Juventusu karierę będzie kończyć w drużynie Sydney FC.
Del Piero w australijskim klubie Legenda Juventusu zakończy karierę w drużynie Sydney FC Alessandro Del Piero zaskoczył wszystkich. Legenda Juventusu zakończy karierę w Sydney FC i zagra w lidze, z której nie da się spaść, bo... nie ma dokąd Zacznijmy od tego, że od pewnego czasu jesteśmy obrażone na Juventus, który nie potrafił się odpowiednio zachować. Wiemy, że Alex nie jest już tym samym piłkarzem co kiedyś, a wiek odcisnął na nim swoje piętno, ale w taki sposób pozbywać się legendy? "Sorry Del Piero, wypad z klubu?" Nie, nie, nie... Wiadomo było, że Alex nie zamierza definitywnie zakończyć i najprawdopodobniej zagra teraz w jakimś dziwnym miejscu np. w Chinach, Emiratach Arabskich lub Los Angeles. Gdy jednak dowiedziałyśmy się, że genialny skrzydłowy negocjuje z Sydney FC, szczęka opadła nam do ziemi. Australia to baaardzo nietypowy kierunek dla doświadczonego piłkarza, więc jakoś tak do końca nie mogłyśmy w to uwierzyć. Później sądziłyśmy, że Del Piero jednak zostanie w Europie, tym bardziej, że były nim zainteresowane naprawdę ciekawe zespoły, m.in. Celtic i Liverpool. Aż tu nagle dotarła do nas wiadomość, że Alessandro podpisał już kontrakt z FC Sydney. Piłkarz przez dwa lata zarobi 3,6 milionów Euro i zagra w lidze, z której nie da się spaść, bo... nie ma dokąd. Sam piłkarz wydaje się być szczęśliwy. Na konferencji podczas podpisywania kontraktu powiedział: - Rozpoczynam wielką, wspaniałą przygodę. Nie mogłem wybrać lepiej. Zobaczymy. Nam jednak będzie brakowało biało-czarnych pasków na jego koszulce.

Może zaczniemy od tego, że od pewnego czasu jesteśmy obrażone na Juventus, który nie potrafił się zachować. Owszem, wiemy, że Alex to już nie ten sam piłkarz co kiedyś, a wiek odcisnął na nim swoje piętno, ale w taki sposób pozbywać się legendy? Sorry Del Piero, wypad z klubu? Nie, nie, nie... Włodarze Starej Damy, popatrzylibyście sobie na Manchester United, Giggsa i Scholesa.

No ale skoro decyzja zapadła, a Alexowi nie chciało się jeszcze kariery definitywnie kończyć, było jasne, że najprawdopodobniej zagra w jakimś dziwnym miejscu w Chinach, Rosji, ewentualnie gorących Emiratach Arabskich lub Los Angeles. Ale kiedy dowiedziałyśmy się, już jakiś czas temu, że genialny skrzydłowy negocjuje z Sydney FC szczęka opadła nam do ziemi.

Australia to baaardzo nietypowy kierunek dla doświadczonego piłkarza, więc jakoś tak do końca nie mogłyśmy w to uwierzyć. Później sądziłyśmy, że Del Piero jednak zostanie w Europie, tym bardziej, że zainteresowane nim było kilka naprawdę ciekawych zespołów, m.in. Celtic i Liverpool.

Aż tu nagle środowym popołudniem dotarła do Europy wiadomość, że Alessandro kontrakt podpisał. Przez 2 lata zarobi 3,6 milionów Euro i zagra w lidze, w której gra 10 zespołów i z której nie da się spaść, bo... nie ma dokąd. No ale nic to, sam piłkarz wydaje się być szczęśliwy.

Former Italy and Juventus forward Alessandro Del Piero smiles as he meets the media at the Lingotto Palace in Turin, Italy,Wednesday, Sept. 5,2012. Del Piero is joining Sydney FC in a deal that will make him the highest-profile player in the A-League. The two-year deal is reportedly worth $2 million per season, which will make Del Piero the highest paid athlete in Australia's four football codes, including rugby league, rugby union and Australian Rules. The 37-year-old Del Piero reportedly turned down offers from English Premier League clubs Liverpool and Southampton. He was also linked with moves to the Middle East, China, Argentina, the United States and Switzerland. (AP Photo/Alessandro Falzone, Lapresse)

Na konferencji podczas podpisywania kontraktu powiedział:

Rozpoczynam wielką, wspaniałą przygodę. Nie mogłem wybrać lepiej.

No zobaczymy. Nam jednak będzie brakowało biało-czarnych pasków na jego koszulce.

Former Italy and Juventus forward Alessandro Del Piero poses with Sydney FC jersey at the Lingotto Palace in Turin, Italy,Wednesday, Sept. 5,2012. Del Piero is joining Sydney FC in a deal that will make him the highest-profile player in the A-League. The two-year deal is reportedly worth US$2 million per season, which will make Del Piero the highest paid athlete in Australia's four football codes, including rugby league, rugby union and Australian Rules. The 37-year-old Del Piero reportedly turned down offers from English Premier League clubs Liverpool and Southampton. He was also linked with moves to the Middle East, China, Argentina, the United States and Switzerland. (AP Photo/Massimo Pinca)