Deszcz polskich medali na Paraigrzyskach w Londynie!

Aż trzy złota wywalczyli wczoraj polscy reprezentanci w Londynie! Razem mamy już 8 medali i zajmujemy 16. miejsce w kwalifikacji, wydaje nam się jednak, że dna worka z polskimi medalami jeszcze nie widać...
Trzy złote medale Polaków Deszcz polskich medali na paraigrzyskach w Londynie Aż trzy złota wywalczyli w niedzielę polscy reprezentanci w Londynie! Razem mamy już 8 medali i zajmujemy 16. miejsce w klasyfikacji. Aż trzy złota wywalczyli w niedzielę polscy reprezentanci w Londynie! Razem mamy już 8 medali i zajmujemy 16. miejsce w klasyfikacji, wydaje się jednak, że dna worka z polskimi medalami jeszcze nie widać... Ta niedziela należała w Londynie do Polaków. Pierwsza złoto wywalczyła Katarzyna Piekart w rzucie oszczepem, bijąc rekord świata i wprawiając w osłupienie 80 tysięcy ludzi na trybunach. Pochodzi z Siedlec, ma 26 lat i mówi, że sport jest w jej życiu nieodłączny. Ćwiczy dwa razy dziennie przez pięć dni w tygodniu, a halę sportową nazywa swoim drugim domem. Zaledwie godzinę po konkursie rzutu oszczepem Kasia pobiegła w wyścigu na 200 m, zajmując siódme miejsce, ale srebro w tym wyścigu wywalczyła inna Polka - Alicja Fiodorow. Drugi krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyła dla nas niedowidząca pływaczka Joanna Mendak - medalistka z Aten i Pekinu (a ma dopiero 23 lata!), która zapowiada, że złoto na 100 m stylem motylkowym to nie koniec jej medalowych ambicji. Trzecie złoto wywalczył tenisista stołowy Patryk Chojnowski, pokonując w finale Chińczyka Yanga Ge 3:0.

Ta niedziela należała w Londynie do Polaków. Pierwsza złoto wywalczyła Katarzyna Piekart w rzucie oszczepem, bijąc rekord świata i wprawiając w osłupienie 80 tysięcy ludzi na trybunach. Pani Kasia pochodzi z Siedlec, ma 26 lat i mówi, że sport jest w jej życiu nieodłączny. Ćwiczy dwa razy dziennie przez pięć dni w tygodniu, a halę sportową nazywa swoim drugim domem.

Katarzyna Piekart

Zaledwie godzinę po konkursie rzutu oszczepem Kasia pobiegła w wyścigu na 200m, zajmując siódme miejsce, ale srebro w tym wyścigu wywalczyła inna Polka - Alicja Fiodorow.

Drugi krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyła dla nas niedowidząca pływaczka Joanna Mendak - medalistka z Aten i Pekinu (a ma dopiero 23 lata!), która zapowiada, że złoto na 100 m stylem motylkowym to nie koniec jej medalowych ambicji.

Joanna Mendak

Trzecie złoto sprezentował nam tenisista stołowy Patryk Chojnowski, pokonując w finale Chińczyka Yanga Ge 3:0 i prezentując się z medalem bardzo ładnie:

Patryk Chojnowski

Oj, bardzo ładnie.

Dziś mamy szansę na kolejne złoto, w finale tenisa stołowego walczy bowiem największa gwiazda naszej kadry - Natalia Partyka, która jak dotąd nie straciła jeszcze na paraigrzyskach seta. Pozostaje nam tylko zasmucić się, że Telewizja Polska nam tego nie pokaże...

W naszej galerii możecie natomiast zobaczyć poruszające zdjęcia z olimpijskich aren, i wyłowić, jak nam się to udało, kilka naprawdę ślicznych Ciach...