Znamy już grupy Ligi Mistrzów! I najlepszego piłkarza sezonu

Wygląda na to, że ta Jesień będzie Jesienią Średniowiecza. Albo zrobi taką z fazy grupowej elitarnych rozgrywek.
Wylosowano grupy Ligi Mistrzów Wygląda na to, że ta jesień zrobi z fazy grupowej elitarnych rozgrywek jesień średniowiecza Sierotki wylosowały grupy piłkarskiej Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund zagra w "grupie śmierci" z Realem Madrty, Manchesterem City i Ajaxem Amsterdam! Na losowaniu nie mogło zabraknąć nieśmiertelnego Gianniego Infantino. Wśród losujących sierotek znalazły się takie sławy, jak sam Ruud Gullit i Steve McManaman oraz, nieco spalony słońcem, Fabio Cannavaro. Na szczęście nie udało się wylosować naszej postulowanej grupy śmierci: Real, Manchester City, Juventus, Borussia, ale było bardzo blisko, zobaczcie same: Grupa A: FC Porto, Dynamo Kijów, PSG, Dynamo Zagrzeb Grupa B: Arsenal, Schalke Gelsenkirchen, Olympiakos Pireus, Montpellier Grupa C: AC Milan, Zenit St. Petersburg, Anderlecht, Malaga Grupa D: Real Madryt, Manchester City, Ajax, Borussia Dortmund Grupa E: Chelsea, Szachtar Donieck, Juventus, FC Nordsjaelland Grupa F: Bayern Monachium, Valencia, Lille, BATE Borysów Grupa G: FC Barcelona, Benfica Lizbona, Spartak Moskwa, Celtic Grupa H: Manchester United, Sporting Braga, Galatasaray, CFR Cluj No to już wiemy, że Grupa D zapowiada się nieeeeeezwykle ciekawie. Tradycyjnie wybrano też najlepszego piłkarza Europy. Nominowani byli: Leo Messi, Cristiano Ronaldo i Andres Iniesta. Na żywo głosowało 53 dziennikarzy (dlaczego nas tam nie było?) na Forum Grimaldi. Żaden z trójki nominowanych nie zgarnął wszystkich możliwych trofeów, ale naszym zdaniem na nagrodę najbardziej zasłużył Iniesta - jakby nie było mistrz Europy - dlatego przez kilka minut siedziałyśmy jak na szpilkach, podczas gdy specjalny artysta rył w specjalnym trofeum nazwisko zwycięzcy. Potem szpilki nieco stępiły swoje ostrze, gdy okazało się, że przed nami jeszcze duuuuuuuuuuużo wywiadów i czekania. Czekania. Czekania. I wywiadów. I czekania. I w końcu, Michel Platini wyrzucił z siebie nazwisko: Andres Iniesta! Heeeeeeeeell yeah, sprawiedliwości stało się za dość. Przynajmniej my tak uważamy.

Na losowaniu nie mogło zabraknąć nieśmiertelnego Gianniego Infantino:...

a wśród losujących sierotek znalazły się takie sławy jak sam Ruud Gullit:

...albo Steve McManaman

...oraz, nieco spalony słońcem, Fabio Cannavaro, dlatego tu przypomnimy jego zdjęcie z lepszych czasów:

Fabio

I wyjątkowo opalony Fabio Cannavaro. Na szczęście nie udało się wylosować naszej postulowanej grupy śmierci: Real, Manchester City, Juventus, Borussia, ale było bardzo blisko, zobaczcie same:

Grupa A: FC Porto, Dynamo Kijów, PSG, Dynamo Zagrzeb

Grupa B: Arsenal, Schalke Gelsenkirchen, Olympiakos Pireus, Montpellier

Grupa C: AC Milan, Zenit St. Petersburg, Anderlecht, Malaga

Grupa D: Real Madryt, Manchester City, Ajax, Borussia Dortmund

Grupa E: Chelsea, Szachtar Donieck, Juventus, FC Nordsjaelland

Grupa F: Bayern Monachium, Valencia, Lille, BATE Borysów

Grupa G: FC Barcelona, Benfica Lizbona, Spartak Moskwa, Celtic

Grupa H: Manchester United, Sporting Braga, Galatasaray, CFR Cluj

No to już wiemy, że Grupa D zapowiada się nieeeeeezwykle ciekawie.

Tradycyjnie wybrano też najlepszego piłkarza Europy. Nominowani byli: Leo Messi, Cristiano Ronaldo i Andres Iniesta. Na żywo głosowało 53 dziennikarzy (dlaczego nas tam nie było?) na Forum Grimaldi. Żaden z trójki nominowanych nie zgarnął wszystkich możliwych trofeów, ale naszym zdaniem na nagrodę najbardziej zasłużył Iniesta - jakby nie było mistrz Europy -dlatego przez kilka minut siedziałyśmy jak na szpilkach, podczas gdy specjalny artysta rył w specjalnym trofeum nazwisko zwycięzcy. Potem szpilki nieco stępiły swoje ostrze, gdy okazało się, że przed nami jeszcze duuuuuuuuuuużo wywiadów i czekania. Czekania. Czekania. I wywiadów. I czekania.

I w końcu, Michel Platini wyrzucił z siebie nazwisko:

Andres Iniesta!

Heeeeeeeeell yeah, sprawiedliwości stało się za dość. Przynajmniej my tak uważamy. A Wy?

ai