Sport.pl

Polska - USA 3:0! WYGRYWAMY LIGĘ ŚWIATOWĄ!!! [MINUTA PO MINUCIE]

Wczoraj jeszcze trochę nieśmiało, dziś już pełną piersią krzyczymy: Panowie, ta Liga Światowa jest nasza!  I możemy krzyczeć dalej! Amerykanie rozniesieni, nie ma mocnych na Polskę!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

 

KONIEC Tomasz Swędrowski już się pożegnał, pożegnam się i ja. Z podziękowaniami za cały turniej żegna się zatem z Wami uradowana red. ruby blue. Dobranoc!

A zdjęcia z tego cudownego zwycięstwa jak zawsze obejrzeć możecie na sportsphotos.eu>>

KONIEC Na koniec jeszcze raz posłuchamy polskiego hymnu. Rany boskie, Paweł Zagumny śpiewa! A nie, to chyba tylko paproch na wardze.

KONIEC Zresztą, co nas to teraz interesuje. Mamy teraz większe zmartwienia jak na przykład prawie rozdarty czek na milion dolarów.

 

KONIEC Naprawdę? Naprawdę będą kibice bułgarscy gwizdać na naszych nawet teraz?

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy atakujący: Zibi Bartman!

Najlepszy blokujący: Marcin Możdżonek!

Najlepiej zagrywający: no dobra, dajmy coś innym, Clayton Stanley.

Najlepiej przyjmujący: no proszę, będzie bułgarski akcent, jak na rozstrzelania po swoją nagrodę wychodzi Todor Aleksjew.

Najlepszy libero: Krzysztof Ignaczak! (a to niespodzianka!) (ale będą ładne ujęcia w Igłą Szyte).

Najlepszy rozgrywający: yyyyyy...co? Bratoew? No dobra.

Najlepiej punktujący: Todor Aleksjew. No dobra, ale żeby tak nic dla brązowych medalistów, biednych, walecznych Kubańczyków?

MVP: Bartosz Kurek!!!

 

KONIEC Polska wygrywa Ligę Światową 2012. Wyobraźcie to sobie - sobie. I zostańcie jeszcze z nami, poczekajmy na ceremonię i nagrody indywidualne.

21:24 Przestrzelił! Przestrzelił Stanley! Złoto! Złoto! Złoto!

21:22 As Kurka! Będzie meczbol! Najpierw czas dla AA.

21:21 No ale naprawdę mógł się jednak powstrzymać teraz wodzirej i nie puszczać Amerykanom na czasie "Do domu wrócimy", chociaż zaraz... "w piecu napalimy"? Yes, please.

 

21:19 Amerykanom było chyba teraz po prostu wstyd, że tak się pogubili w tej akcji i przebijają palcami w aut. Ale to nie są nasze problemy, my tu za dwa punkty zdobędziemy słoto LŚ.

21:18 Stanley porywa teraz rywala do walki, trochę nam ta przewaga topnieje, ale spokojnie, byle spokojnie do końca. 21:16. Po autowej zagrywce Rucka 17.

21:14 Gorące głowy studzi nam teraz czapa na Bartmanie. Jeszcze ich nie skreślajmy. No ale po pojedynczych blokach na Priddym trudno tego nie robić. 18:12.

21:11 As serwisowy Kurka! Bartman na kontrze! Amerykanie są po prostu bezradni. Tak pięknie bezradni.

 

 

21:09 13! Przejęliśmy kontrę, oby do końca. Pit niszczy z przechodzącej! To już 4 punkty przewagi!

21:08 Cichy robi dziś nad siatką co chce. Przepchnąć piłki serwowanej przez Zibiego w taśmę na drugą stronę jednak nie może. Winiar skuteczny z drugiej linii. 12:10.

21:06 Znowu dobra zagrywka Winiara, ale tym razem Stanley był w stanie sforsować blok. Odpowiadamy krótką i atakiem Zibiego na kontrze. 10:8.

21:05 Nie ma dokładnego ataku po stronie amerykańskiej, jest szczelny blok po naszej. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z oczkiem przewagi.

21:03 Bartosz Kurek mógłby dziś swoim atakiem ścinać drzewa, wreszcie zafunkcjonował nasz blok i już jest remis. Po 7.

21:01 Nie możemy się coś wstrzelić zagrywką w tym secie. Dobrze, że atak ciągle siedzi w boisku, gorzej, że na kontrach górą coraz częściej Amerykanie. 4:6.

21:00 Zibi przeliczył się w polu zagrywki, trochę poniosło nas na krótkiej i tak oto przegrywamy 2:4.

20:58 Ale Amerykanie na pewno nie przestaną cisnąć. Do samego końca. 2:2.

20:55 Radość z wyniku tym większa, że w Sofii oglądamy spotkanie stojące na naprawdę wysokim poziomie. Amerykanie grają bardzo dobrze, ale cóż, my jeszcze lepiej. Oby tak do końca!

20:54 Bartman! Blok - aut! Blok - aut! 26:24: 2:0!

20:53 No i gdzie z tymi rękami Russel, gdzie jak Winiar atakuje. Chcesz żebym zdarła plakat? Powtórka Winiara już skuteczna.

20:52 Nie tym razem. Ale po czasie zarządzonym przez AA ciągle będziemy mieć piłkę setową. 24:23, zagrywa Priddy.

20:51 Rucek może i asa nie puścił, ale jak wybronił! I blok, jeszcze jeden blok, setbol!

20:49 Winiar ze skrzydła, Ruciak na zagrywkę. Tym razem bez większych problemów w przyjęciu, ale BLOOOOK! Stanley zatrzymany w takim momencie! 23:22!

20:47 Co drugi amerykański rezerwowy chce być Michałem Ruciakiem, ale coś im te zmiany na zagrywkę nie wychodzą. Jest as Zibiego! Walczymy, walczymy! 20:21. Po przesuniętej krótkiej Pita mamy upragniony remis.

20:46 Lotman wszedł na zagrywkę, ale świata nią nie zwojował. Mieliśmy kontrę w górze, ale tym razem lepiej spisali się w niej rywale. 18:20.

20:44 As Winiara! Odrabiamy jak szaleni, to już tylko punkt! Trener Amerykanów bierze czas, ale gdyby wiedział, że w nagrodę dostanie Hej Sokoły, pewnie dwa razy by się zastanowił. Po przerwie atak Stanleya. 17:19.

20:43 Winiar trafia w głowę Stanleya, Amerykanie odpowiadają krótką Holmesa. Jest Zibi na posterunku.

20:42 Przyjmujemy na drugą stronę i tak to się niestety kończy. Tak, czyli 17stym punktem dla rywala. Bułgarscy kibice w ekstazie, AA bierze czas. 14:17.

20:39 Jeszcze jeden, niedobrze. Odpowiadamy niesamowitym gwoździem Pita, niestety Amerykanie tez potrafią huknąć i to oni schodzą na przerwę techniczną z dwójką do przodu.

20:38 Popisowa akcja Ziomka i Cichego w kontrze. Ale nie wyjdziemy nigdy z tego remisu. Kurek psuje zagrywkę, na boisko wchodzi Priddy, a Stanley puszcza asa. 13:14.

20:35 Ojojoj. Przy ostatniej akcji Igły, Guma siedział pewnie na ławce i kiwając głową mówił swoje "jakie ty masz pojecie o wystawie". Wszystko na razie idzie równiutko. 12:12.

20:34 Stanley nie trafia w boisko, Zibi powiela jego błąd na zagrywce. Cały czas remis.

20:33 Bartek Kurek w formie życia. Takoż amerykański środek. Oj Matthew Matthew, gdzie na tę linię. Po 9.

20:31 Bardzo długa i bardzo ładna wymiana, niestety zakończona błędem Kosoka na siatce. Zibi znowu znajduje milimetry między rękoma blokujących. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy jednak z punktem w plecy.

20:29 Ziomek przeliczył się teraz trochę w tej kiwce, Suxho chciał mu pokazać jak to się robi...i uderzył prościutko w blok. Piekielne uderzenie Rooneya. 5:6.

20:28 David Lee ze środka, odpowiedź Kurka ze skrzydła tym razem nie pozostawia wątpliwości. Rooney przepycha się na siatce dając piąte punkt swojej drużynie U nas 4.

20:27 Bartek myli się chyba po raz pierwszy w tym spotkaniu, ale spokojnie, teraz jeszcze możemy. Zwłaszcza, że błędy również po drugiej stronie. Po 3.

20:25 I żeby teraz tylko utrzymać koncentracje i za bardzo się nie podpalić. 2:1.

20:21 Po secie. Robimy z nimi co chcemy, Kuraś bierze na palce obrony, po których my miałybyśmy najpewniej otwarte złamanie nadgarstka z przemieszczeniem. Jest po prostu pięknie.

20:18 Haha, jeszcze jeden! No lepiej żeby się już Igła nie naśmiewał ze skarpet na rękach. I blok, blok! Fantastycznie teraz wygląda nasza gra. 23:17, Bułgarom już się nawet gwizdać nie da. Winiar na czystej siatce, setbol!

20:17 Kurek idzie na MVP turnieju, nie ma innej opcji. Rucek na zagrywkę i co, i as. 20:16.

20:14 Ależ huknął teraz Matthew! A jak Igła wybronił! A Ziomek jak sprytnie kiwnął! Naprawdę mecz może się podobać, zwłaszcza takie dzikie wyprawy po żołędzie Suxho. A najładniejszy z tego wszystkiego jest wynik. 19:16.

20:13 Wygląda na to, że Magneto nic poważnego się nie stało, ale nasz kapitan pozostaje poza polem gry. Jest punkt z zagrywki Kurka! 17:13.

20:09 Russel w taśmę z krótkiej (nie płacz!), Zibi chyba się już rozegrał i wciska piłkę z kontry w sobie tylko wiadomy sposób. Clay Stanley radzi sobie z pojedynczym blokiem, w zagrywce idzie mu już dużo gorzej i ciągle utrzymujemy skromną przewagę. Po świetnym rozegraniu Ziomka i jeszcze lepszym ataku Bartmana na drugiej technicznej cieszymy się z trzech punktów przewagi.

20:08 Zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę. Kurek z trudnej piłki uderza po bloku w aut. 12:11.

20:06 Zły okres naszych. Nie przyjmujemy a mistrzowską obronę Igły niweczy Kurek błędem podwójnego odbicia. Na domiar złego nieszczęśliwie upada a parkiet Możdżonek i w grymasie bólu opuszcza plac gry. W jego miejsce pojawia się Grzesiu Kosok, a Zibi wreszcie przełamuje się w ataku. Po 10.

20:04 No Matthew gdzie z takim farfoclem na nasz blok. Dziewiąty punkt dla nas, niestety Anderson szybciutko oddaje nam pojedynczym blokiem. Aj, Zibi blokowany po raz drugi! 9:8.

20:03 Na pierwszą przerwę techniczną zaprasza obie drużyny Holmes psujący zagrywkę. 8:6.

20:02 Prześliczny gwóźdź Kurka! Amerykanie w odpowiedzi ze środka. 7:6.

20:01 Znakomity atak Russella Holmesa. Koniec zdania, naprawdę. Matthew po bloku. 6:4.

20:00 Jest potrójny blok na Stanleyu! I gdzie są wasze trąbki drodzy miejscowi kibice. 6:3 czas dla Stanów.

19:58 Po ataku Kurka już jesteśmy na prowadzeniu, dzięki kontrze skończonej przez Pita nawet dwa. 5:3.

19:57 As serwisowy Stanleya. W odpowiedzi bardzo sprytny przesunięty plas ze środka Cichego. Ha! A teraz blok. Przykro nam Matthew. 3:3.

19:56 Na trybunach ekstaza jakby Bułgaria wygrała mistrzostwa wszechświata co oznacza, ze w pierwszej akcji meczu Winiar zepsuł zagrywkę. Fiesta trwa po bloku na Kurku. 1:2.

19:54 Wśród przeraźliwych gwizdów bułgarskich kibiców na boisko wbiega nasza wyjściowa siódemka. Skład ten co zawsze, ze zmianą na rozegraniu: tym razem od początku zagra Łukasz Żygadło.

19:52 Zibi nie zawiódł. Obyśmy dzisiaj zagrali tak, jak on zaśpiewał.

19:50 Na początek jednak hymn Amerykanów z pierwszym zbliżeniem na Russella Holmesa tego meczu. Przeżyłam. Można? Można.

19:48 Z hali w Sofii przywitał nas już kojący głos Tomasza Swędrowskiego, obie drużyny ustawiają się już w szeregu i w napięciu oczekują na Zibiego śpiewającego polski hymn.

19:40 No ale dobrze. W ten piękny wieczór, w który zapisać może się nowa karta w  historii polskiej siatkówki, wita Was red. ruby blue. Obiecuję, że dołożę wszelkich starań żeby każdej wzmianki o Russellu Holmesie nie poprzedzić trzema sekundami omdlenia, wylaniem Nałęczowianki na klawiaturę, serduszkami, chrząknięciami i wieszaniem plakatu na ścianie. Tak mi dopomóż Russell Holmes.

 

19:38 No i czemu nikt nam nie mówi, że w studiu Polsatu jest Michał Bąkiewicz, co? I, że Jurek Mielewski ma taką ładną białą koszulę i czerwony krawat? Albo, że w tle rozmów ekspertów można podglądnąć siatkarzy wysiadających z autokaru?

Więcej o: