Chorwacja - Hiszpania 0:1, czyli mecz, który nie skończył się remisem. NA ŻYWO

Nie skończył się remisem, nie było kontrowersji, ale nic więcej dobrego o tym meczu powiedzieć się nie da. To był bardzo słaby mecz i lepiej o nim zapomnijmy.

KIBICUJCIE Z NAMI NA FACEBOOKU >>>

ODŚWIEŻ

KONIEC! Hiszpania i Włochy w ćwierćfinale!

Ok. Niemcy zagrali bardzo źle z Portugalią, Hiszpanie dziś. Faworyt też może mieć zły dzień. Dziś wyjątkowo im nie szło, nic nie wychodziło, brakowało szybkości i woli walki, a mimo to wygrali mecz. Wystarczył jeden błysk geniuszu duetu Fabregas - Iniesta.

Ale trzeba przyznać, że do tej bramki to Chorwaci mieli groźniejsze okazje. Co prawda tylko dwie, ale jak się marnuje dwie setki przeciwko Mistrzom Świata i Europy, to się odpada. Prosta, ale smutna prawda.

Ok. To skoro już koniec, to zapominamy o tym meczu.

PS. No nie całkiem bo właśnie nam mignął całkiem nieubrany Ramos. Czekajcie na zdjęcia :)

93' Ale Srna fauluje w polu karnym. Rzut wolny dla Hiszpanii.

93' Będzie rzut wolny, Pletikosa biegnie w pole karne... jeden gol i mają awans...

92' Chorwaci już prawie nie bronią, Negredo powinien był strzelić gola, ale strzelił w Pletikosę.

90' Sędzia doliczył aż 4 minuty!

89' GOOOOOOL! Balotelli daje drugą bramkę Włochom. A Del Bosque zmienia - Xavi schodzi, Negredo wchodzi.

88' Ale teraz, jeśli Chorwacja by wyrównała, to z turniejem pożegnaliby się Włosi... dobrze liczymy?

87' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Jesus Navas! Fabregas świetnie przerzucił piłkę nad obrońcami do Iniesty, ten wykłada piłkę do Navasa, który strzela do pustej bramki. Hiszpania zdobywa bramkę z kontry.

86' Ach! Corluka pięknie w powietrzu walczył z Busquetsem, niby doszedł do piłki, ale nie był w stanie dobrze uderzyć. Od bramki Iker.

85' Ale jak już wyszli, od razu wywalczyli rzut rożny...

84' Chorwaci nie potrafią teraz wyjść spod swojego pola karnego. Być może mają jednak trochę za mało pomocników?

83' Iniesta w asyście dwóch obrońców strzelił groźnie z bardzo ostrego kąta i zdobył kolejny rzut rożny. Hiszpanie wyraźnie nie spieszą się z jego egzekucją.

81' Kolejna zmiana. Eduardo zastępuje Vukojevicia. Sporo napastników na boisku.

80' Hiszpania w kontrze 5 na 3, piłkę dostał Busquets, który zamiast odważyć się pójść sam na sam z Pletikosą, poczekał, popatrzył i Chorwaci wybili mu piłkę.

79' Chorwaci przycisnęli! Perisić powinien był strzelić bramkę, miał przed sobą tylko Casillasa i sporo miejsca... Iker na wysokości zadania!

77' Fabregas pięknie się pokazał, przyjął piłkę w polu karnym, zmylił obrońcę, poczekał na następnego, poczekał, aż będzie dwóch, po czym strzelił prosto w nadbiegającego trzeciego.

Oj coś za dużo czekania było w tej akcji ;)

76' Póki co zmiany w obu ekipach wiele nie wniosły. Ale też Chorwacja musi spróbować zaatakować śmielej. No chyba, ze cały czas liczy na Irlandię.

74' Dziewiąty hiszpański rzut różny przyniósł dokładnie tyle samo zagrożenia, co wszystkie poprzednie razem wzięte. Zero.

72' Zmiana: Cesc Fabregas w miejsce Davida Silvy.

71' Chorwaci wybijają piłkę na rzut rożny przy każdej okazji. Zupełnie się nie boją, może i słusznie, bo Hiszpania jest bezradna, gdy piłka stoi pod chorągiewką.

68' Coś się zmieniło, gra trochę się otworzyła, przed chwilą Persisic miał świetną okazję, ale z woleja uderzył bardzo niecelnie. Szkoda, że kibice kompletnie śpią na trybunach. Jest cicho, jak na sparingu podczas zgrupowania :(

67' Hmm. Hiszpanie zaczynają się rozkręcać. Pique chyba był faulowany w polu karnym, Chorwaci dwukrotnie dość rozpaczliwie wybijali piłkę na rzut rożny, ale w sumie klarownych sytuacji wciąż nie było.

66' Podwójna zmiana u Chorwatów: Jelavić za Pranjicia i Perisić za Vidę.

65' Ramos doszedł do strzału, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

64' Akcja Modricia i wejście Navasa nie zmieniły zbyt wiele, choć Hiszpania jakby tu sobie trochę poszli do przodu. Będą mieli rzut rożny, po tym jak Srna zdjął piłkę z głowy Silvy. Ciężko nie miał.

60' To niesamowite, ale do akcji Modricia miałyśmy wrażenie, że tempo tego meczu siadło o połowę w stosunku do pierwszej odsłony.

59' Del Bosque chyba przestraszył się tej akcji i zorganizował zmianę. Jesus Navas w miejsce Torresa.

58' ŁOJEZUSMARIA! Jakim cudem to nie wpadło! Modrić pokazał się pierwszy raz w tym meczu, idealnie dośrodkował do Mandżukicia, obrońców Hiszpanii jakoś nie było w okolicy, więc Mario niepilnowany strzelał głową z 4-5 metrów, jakim cudem strzelił tak, że Iker dał radę obronić? Nie mamy pojęcia. 100% okazja dla Chorwatów.

57' Nie. Piłka zatrzymała się na pierwszym obrońcy - Xabim Alonso.

56' Och, Arbeloa faulował Mandżukicia blisko pola karnego Ikera. Będzie groźny stały fragment?

55' Chciałybyśmy napisać o tym, co wydarzyło się przez ostatnie 3 minuty na boisku, ale poza tym, że piłkarze trochę biegają, to naprawdę ciężko coś więcej powiedzieć.

52' A chorwaccy kibice się cieszą, odpalają race.

50' Hiszpania w natarciu, wyobraźcie sobie, że nacierają na siebie dwa leniwce w rycerskich zbrojach, ale jednak w natarciu. Szkoda, że Iniesta, który miał parę centymetrów wolnej przestrzeni pod bramką Pletikosy, zamiast strzelać podawał do będącego na spalonym Alby.

49' Ale rzut rożny słaby, wybity przez Casillasa, który jeszcze był do tego faulowany. To się nazywa zero zagrożenia w stanie czystym.

47' Ok, możliwe, że wydaje nam się, że Chorwaci jakby podeszli trochę wyżej. Ale to może być złudzenie optyczne. W każdym razie będą mieli rzut rożny.

GRAMY! Oby ciekawiej niż w pierwszej połowie!

PRZERWA Ten mecz wygląda na razie tak. Hiszpanie mają piłkę podają ją sobie w środku boiska, raz na jakiś czas podchodzą pod pole karne Chorwacji, tam dalej kopią sobie piłkę, raz na kilka takich prób starają się podać prostopadle do Iniest/Torresa, ale zazwyczaj wychodzi im to niecelnie, albo wybijają Chorwaci. I jest to jedyna rzecz godna uwagi w wykonaniu drużyny, która musi tu strzelać bramki - bronią w sumie całkiem nieźle.

Razem daje to, w naszej bardzo subiektywnej opinii, najgorsze 45 minut tego turnieju. No ale nie twierdzimy, że się znamy :)

45' Sędzia postanowił, że ta połowa potrwa jeszcze 2 minuty.

43' Żółta kartka dla Darijo Srny. Nie wiemy, czy za faul na Busquetsie, czy na zbyt teatralne okazywanie, że faulu nie było.

41' Ok, zbliżenie kamery na Davida Silvę przygryzającego wargę całkowicie unieważniło poprzedni komentarz <3

39' Na trybunach cisza, Szpakowski i Trzeciak komentują, jakby imprezowali do ósmej rano, Chorwaci kompletnie bezradni. To wszystko nas bardzo smuci.

37' O, trener Bilić już się wścieka, nie wiemy tylko, czy na grę ofensywną swojej drużyny, czy na wynik meczu Włochów.

35' GOOOOOOOOOOOL! Antonio Cassano! Czyli jak na razie Chorwaci są poza turniejem, Włosi na pierwszym miejscu. No to teraz tu się musi zacząć coś więcej dziać!

32' Temu spotkaniu przydałaby się jakaś burza, przynajmniej mogłybyśmy podziwiać piłkarzy w mokrych koszulkach i fryzurach. Bo jak na razie innych emocji tu niestety specjalnie dużo nie ma.

Hiszpanie atakują bez przekonania, Chorwaci się bardzo dobrze bronią, ale rzadko przekraczają linię środkową boiska. Ratuje ich tylko to, że Włosi póki co też remisują 0:0.

A może po prostu jesteśmy w nastroju do narzekania? Waszym zdaniem jest fajnie?

29' Silva przed kolejną szansą, tym razem podawał... Xabi Alonso! Jak to fajnie widzieć go w polu karnym rywali. Panowie zagrali sobie dwójkowa akcję, jednak ostatnie podanie trącił jeden z Chorwatów, Silva nie mógł dobrze sięgnąć piłki.,

27' Ramos bardzo ostro fauluje Mario Mandżukicia, sędzia jednak nie pokazuje mu żółtej kartki, a nawet w ogóle nie dopatrzył się faulu.

25' Bardzo ładna odpowiedź Chorwatów, najpierw wyszli z kontrą, która wyglądała dość groźnie, ale Pranjic zamiast podawać strzelił sprzed pola karnego, dość lekko, bez problemu Casillas.

Chwilę później Mandżukić dostał zaskakujące dobre podanie w pole karne, ale zupełnie się nie spodziewał, z 11 metrów huknął tyleż samo nad poprzeczką.

24' Pikuś pozazdrościł Ramosowi strzału, próbował chyba z jeszcze większej odległości, ale strzelił nad poprzeczką.

22' Hiszpania w ataku! Najpierw Torres strzelał tuż sprzed samej linii końcowej, próbował sprytnie zmieścić piłkę między bramkarzem i słupkiem, ale Pletikosa zdążył się przesunąć. Chwilę później Ramos huknął z 30 metrów, ale bramkarz Chorwacji znów broni!

21' Chorwacja niby coś tam próbuje zaatakować, miała nawet rzut wolny, jednak nie wykorzystali stałego fragmentu. No ale to trochę mało.

19' "Z Hiszpanią można wygrać tylko zabierając jej piłkę". Mamy wrażenie, że to dziwne prawo jest jednak dużo bardziej uniwersalne.

17' Ok, Szpaku mówi, że to Chorwaci zaczęli dopingować swoich, ale my jesteśmy na 80% pewne, że to jednak było "polska biało-czerwoni". No chyba, że oni mają podobną pieśń. "Hrvatska biele-cerveni (w szachownicę)"

14' A Sergio Ramos w krótkich włosach i brodzie a la Xabi wygląda naprawdę hot. Podoba nam się ten upgrade wizerunku.

13' Zastanawiamy się, czy Chorwaci liczą, że Włosi nie wygrają z Irlandią? Bo póki co grają, jakby im 0:0 wystarczyło.

11' No! Nareszcie jakaś akcja. Typowo hiszpańska. Silva prostopadle do Iniesty w pole karne, ale o centymetry za monce, Pletikosa zdążył w ostatniej chwili wyjść do piłki.

10' "Iniesta i Silva są jak tata i mama" trochę słodkie, ale i trochę creepy. Panie Mirku, niech pan się uspokoi.

7' Prawda, na razie na boisku wionie nudą.

5' Na boisku jak zwykle pojawiają się race, a na naszym Facebooku dyskusja na temat wyższości red. Laskowksiego nad Szpakowskim. Coś w tym jest.

aa

3' Ale następny atak La Roji już miał w sobie więcej życia, zakończył się jednak niecelnym dośrodkowaniem do Torresa, Schildenfeld wybił piłkę na rzut rożny. Rzuty rożne to nie są mocne strony Hiszpanów.

2' Nie żebyśmy wierzyły w remis w tym spotkaniu, ale przed chwilą widziałyśmy bardzo niemrawy kontratak Chorwatów, po którym nastąpił jeszcze bardziej niemrawy kontratak Hiszpanów.

GRAMY!

20.45 Czy wam też się wydaje, że Bilić wygląda, jakby przez ostatnie trzy dni cały czas pił polską wódkę?

20.44 Ooooo... Hiszpanie dziś na smerfowo. Ale do hymnu weszli jeszcze w czerwonych bluzach. Czyżby wstydzili się swoich drugich strojów? :P

20.43 Czy, któryś z tych hymnów słyszymy właśnie po raz ostatni?

20.35 Awwwwwwwwwwwwwwww, "Bez ciebie nie idę" po odpadnięciu dalej jest supersłodkie. Ale gdyby teraz to zdanie wypowiedział chłopczyk, pewnie umarłybyśmy ze wzruszenia.

20.33 Znamy składy. U Hiszpanów bez zmian, z Torresem na boisku, za to trener Bilić zrezygnował z drugiego napastnika i wprawił autorkę niniejszej relacji w wielki smutek? Gdzie jest Jelavić?

Chorwacja                                                                  Hiszpania

Chorwacja - Hiszpania

20.30 Sytuacja w Grupie C jest dość jasna. Włosi, jeśli o czymś marzą, muszą wygrać z Irlandią. Proste. I pewnie wygrają, są zdecydowanymi faworytami. O reszcie zadecyduje jednak mecz, który ro sobie wkrótce obejrzymy. Jeśli wygrają Chorwaci, odpadną Hiszpanie, Jeśli wygrają Hiszpanie - Chorwaci.

Jeśli padnie remis 0-0 - odpadną Chorwaci. Jeśli padnie remis 1-1, będziemy liczyli bramki Włochom. Jeśli będzie remis 2:2 lub wyższy na 100% odpadną Włosi. I dlatego w Italii wszyscy wspominają rok 2004, gdzie w identycznej sytuacji remis 2:2 dał awans Danii i Szwecji. No to będzie się działo, będzie nerwowo, ale wierzymy, że nikt nie będzie miał do nikogo pretensji.