Polska - Brazylia 3:1! Siatkarze wygrywają grupę i jadą na turniej Finałowy LŚ [MINUTA PO MINUCIE]

Mieliśmy w tym spotkaniu swoje trudne momenty i małe zapaści, ale większymi fragmentami gry jechaliśmy z Brazylijczykami aż miło!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Mieliśmy w tym spotkaniu swoje trudne momenty i małe zapaści, ale większymi fragmentami gry jechaliśmy z Brazylijczykami aż miło. Jedziemy do Sofii na turniej finałowy, Brazylijczycy na 99% pojadą również, ale to nie my po dzisiejszym meczu wyglądamy tak:

embed

Dziękuję za uwagę, idę pić wodę z kranu, a Wam polecam galerię meczową, której fragmenty towarzyszyły nam przez całe spotkanie. Wszystkie zdjęcia do obejrzenia na sportsphotos.eu . Do usłyszenia!

17:11 "Zawsze można liczyć na polski zespół" powiedział Tomasz Swędrowski, a ja wcale nie westchnęłam i nie pomyślałam i piłkarzach, wcale.

17:10 Koniec! Bartman! 25:22! 3:1!

17:10 Ale teraz Bartman uratował nam tyłki, my już widziałyśmy 22 punkt dla Canarinhos na tablicy, meczbol!

17:08 Ruciak na zagrywkę, ale nic z tego. Winiarski w aut i zaczęło robić się mniej fajnie. 23:21, czas dla AA.

17:06 Zagadką pozostaje dla nas akim cudem fryzura Visotto przez całe spotkanie ani nie drgnie. Nic. Ale dobrze, skupiamy się boisku, gdzie zaraz może być pięknie. Jest punkt Bartmana, 23:19.

17:03 Kurek wziął teraz atak na siebie. Brazylijczycy nie odpuszczają, Sidao ze środka, ale Murilo puszcza zagrywkę prosto z TOP 10 najgorszych serwisów mojego życia. I rozwiązuje się worek brazylijskich błędów! 21:17, nie możemy tego wypuścić!

17:02 Wiesz, że masz brudny monitor, jeśli dopiero w czwartym secie zauważasz wąs Rodrigao. A Kurek znowu niszczy na kontrze! Gdyby tylko nam się tego Visotto udało zatrzymać. 18:16.

17:00 Są trzy punkty! Drżałyśmy tam jak osiki na tej nieskończonej kontrze, ale Canarinhos rozochocili się za bardzo podbiciem Winiara i wpadli w taśmę. 17:14.

16:57 Cóż za wymiana, i jakież śliczne jej wykończenie! Bartosz Kurek z drugiej linii! Na boisku znienacka pojawia się Grzesiu Kosok (schodzi Magneto), a nam dwa punkty przewagi daje zaskakująca zagrywka Pawła Zagumnego. Prowadzimy na drugiej przerwie technicznej 16:14.

16:56 Bartman, Visott, punkt za punkt. 13:13.

16:54 Visotto dostał piłkę na przełamanie i nie omieszkał jej wykorzystać. Odpowiedź Bartka równie efektowna. Ajjj, jak blisko było teraz szczęścia w postaci udanego bloku. Po 12.

16:52 Sergio biedaczek zaczął się ślizgać teraz po boisku - w końcu Ice Arena (hehe, sucharek w relacji musi być), akcja będzie powtórzona. No z takim efektem to możemy wszystkie akcje powtarzać. Visotto uderza w aut! 11:10.

16:49 Tryliard stopni na zewnątrz bardzo źle działa na mój biedny komputer, musicie zatem wybaczyć wyjątkowo dziś liczne przerwy techniczne. Dobrze widzieć, że tym razem nie straciliśmy jednak 300 punktu z rzędu. O, teraz to nawet prowadzimy. 9:8.

16:47 Punkt za punkt, ale daleko tam nie zajedziemy. Panowie, trzeba przejąć ten mecz! Jest atak Cichego. 5:6.

16:45 Bartman powstrzymany na kontrze, na całe szczęście Brazylijczycy nie poddadzą się tak łatwo w walce o ten rekord zepsutych zagrywek. Visotto skuteczny na skrzydle, u nas znowu nie może przebić się Kurek. 3:5.

16:44 Jeśli set zaczyna się od bloku na Murilo, to musi być dobrze. 2:2.

16:39 Blok na Kurku rozwiewa nasze nadzieje. 25:21, będzie jednak czwarty set. (Mam nadzieję, że ambasada Brazylii w Polsce zdaje sobie sprawę z konieczności wysłania baniaka z wodą do mojego mieszkania).

16:37 Jest atak Bartmana, Thiago uderza w aut! Znowu dopadamy Brazylię na dwa punkty, Rezende woli nie ryzykować i bierze czas. To by było naprawdę coś niesamowitego gdyby udało się wyciągnąć seta z takich nizin. Nic takiego się chyba jednak nie wydarzy. Będzie setbol dla Canarinhos. 24:21.

16:35 Teraz Winiar w ataku, Polacy jeszcze nie odpuszczają. Szkoda, że w dalszym ciągu walczymy o pobicie rekordu Guinessa w licznie zepsutych zagrywek w jednym meczu. Dziku również chciał dołożyć coś od siebie. 19:23.

16:34 Nic dwa razy się nie zdarza (to o zagrywce Ruciaka), ale jeszcze walczymy, jest ataka z drugiej linii. Brawo! Winiar zatrzymuje Visotto pojedynczym blokiem. 17:21.

16:32 Jest zryw! Kurek po bloku, Rucek wykonał swój numer popisowy "wchodzę na zagrywkę i puszczam asa". Cztery punkty przewagi, damy radę? 15:19.

16:31 Potężna zagrywka Visotto, nic nam teraz nie wychodzi. Chyba trzeba będzie się jednak żegnać z tym setem. 13:19.

embed

16:28 Jest dobry atak Cichego ze środka. No przecież nie oddamy chyba tego seta bez walki, co nie? AA próbuje zmian powrotnych, jest Zibi na boisku.

16:27 To nieprzyjemne uczucie, kiedy siada ci Mozilla, a po powrocie okazuje się, że z 8:5 zrobiło się 11:16. Jak to się stało? :O

16:18 Thiago posyła zagrywaną piłkę w aut, co oznacza, że na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z 3 punktami przewagi.

16:17 Winiar jest dziś nie do zatrzymania, co za kiwka! 7:4.

16:16 Rodrigao dostał piłkę pod rękę i wiedział co z nią zrobić. Nowakowski wiedział nawet lepiej, a na pewno ładniej. 6:4.

16:14 Początek trzeciej partii wyrównany, Canarinhos będą walczyć do końca, oby nasza mobilizacja nie osłabła. Atak Winiaria wybija nam takie absurdalne pomysły z głowy. 5:3.

16:12 Czekałyśmy, aż nam to Tomasz Swędrowski powie i się doczekałyśmy: dwa wygrane sety oznaczają jeden punkt dla naszych i praktycznie pewny awans do Final Six nawet jeśli przegramy ten mecz. Ale tutaj nikt nie myśli przegrywaniu, na pewno nie Bartek Kurek, który zabija teraz rywali atakiem. 2:2.

16:10 Jest radość!

embed

(A jeśli mało Wam naszych chłopców na ekranie, albo nudzi Wam się na przerwach technicznych, zapraszamy do uzupełnianej na bieżąco galerii z meczu ).

16:07 Koniec! Możdżonek nie daje żadnych szans rywalom na środku. Polska - Brazylia 2:0.

16:06 Przyjęcie na drugą stronę ni mogło skończyć się inaczej. 23 dla Canarinhos, czas dla naszych.

16:05 Kurek z drugiej linii, setbol! Jeszcze nie teraz, blok nie daje rade Visotto.24:22.

16:04 Czyżby Brazylijczycy chcieli nam teraz zrobić Polaków końcówki pierwszego seta? To już trzy punkty z rzędu w końcówce, ale, uff, serię przerywa atak Winiara. 23:21.

16:03 Skuteczny atak Visotto. Ajć! Bartek źle oszacował lot piłki po zagrywce tegoż i niepotrzebnie wystawiał ręce do autowej piłki. Zostały nam jeszcze 2 punkty zapasu.

16:01 No chyba, że Canarinhos będą nam odpowiadali tym samym. Ruciak wchodzi na zagrywkę i....jest! Przechodząca! To już 22, u Brazylijczyków ledwie jakieś 18, Rezende nie może tego tak zostawić i bierze czas.

16:00 Nowożeniec, jeszcze jeden! Jedziemy, już 20, tylko, litości, nie psujmy tyle zagrywek!

15:59 Kolejny świetny atak Kuby Jarosza! Jest moc! 19:16.

15:58 Ale my też potrafimy kiwać! Szkoda, że psuć zagrywki również. Właśnie, również. 18:15.

15:57 I znowu jakiś mini - przestoik Polaków. Nie bronimy kiwki, 16:14.

15:54 Visotto dostrzegł teraz w 34 rzędzie swojego fryzjera i postanowił poświęcić ten punkt i atak. Kuba Jarosz jeńców nie bierze! 16:12.

15:54 Po zepsutej zagrywce Sidao już trzy. 14:11.

15:53 Kuba Jarosz pokaże nam ile punktów przewagi mamy po jego ataku.

embed

15:51 Bloki na Thiago cieszą zawsze.

embed

12:9.

15:49 Po przerwie atak za atak i pasjonująca akcja z przestrzelonym atakiem Jarosza na kontrze, szkoda. 9:8.

15:46 Canarinhos wzięli się jednak do roboty i już odrobili dwa punkty. By stracić kolejny jeszcze jednym błędem, tym razem z pola zagrywki. Nowakowski również w taśmę, Johnny Bravo takoż. 8:6.

15:45 Ale teraz, jakby to powiedział wiecie kto, napi****amy! 6:3!

15:44 Brazylijczycy popełniają błąd za błędem, ale ten największy już został popełniony. U fryzjera.

Leandro VissottoLeandro Vissotto ciacha.net

15:42 Wallace atakuje w antenkę, Nowożeniec cieszy się, co najmniej jakby wreszcie dotarł do niego Termomix z listy prezentów ślubnych. Kolejny punkt dla naszych pada zresztą jego udziałem. A Wallace plasuje w aut. 4:2.

15:41 Zaczynamy zwycięskim składem z Jaroszem i Zagumnym na boisku. 1:1.

15:40 Jedziemy dalej. Marzy nam się 3:0 (Ale wcale nie dlatego, że mi sklep zamkną).

15:37 Bloooooooook! Woo-hoo! Set dla nas!

15:36 Magneto is on fire! Jeszcze jeden blok! Będzie setbol dla nas, co się dzieje!

15:35 Blok! Możdżonek! Remis! Kontra! Kurek! 23:22! Przyda nam się teraz ten czas wzięty przez trenera Rezende.

15:34 Jest kontra! Jest Winiar! Jeszcze walczymy! 21:22.

15:32 Cichy ratuje nas ze środka, AA liczy na zagrywkę Ruciaka, ajć, aut. Na boisko wchodzi Paweł Zagumny. 20:22.

15:31 Jest blok! Thiago poczuł moc polskich rąk! Niestety - moc brazylijskich dopadał teraz Kubę Jarosza. 19:21.

15:29 Soczysty opie...zwrócenie uwagi przynosi efekt. Jest skuteczny atak, ale, niestety, po nim oddaje kolejny punkt w polu zagrywki. 18:19.

15:28 Nie dobrze. Bruno puszcza nam asa, AA bierze czas, na którym wyrzuca z siebie dwumiesięczne pokłady frustracji 16:18.

15:27 Po przerwie odpowiadamy zaskakującym atakiem Bartka Kurka. A to ci. Trener Anastasi zmienia Bartmana na Jarosza.

15:25 Jest odpowiedź piekielnie dziś skutecznego Winiara. Murilo również nie daje naszemu blokowi w kaszę dmuchać. 15:16 na drugiej przerwie technicznej.

15:23 Michał Winiarski obił potrójny blok Brazylijczyków w tak dziecinnie prosty sposób, że trener Rezende zjadł pierwszy kawałek swojej koszulki tego meczu. Ale twarda walka punkt za punkt trwa nadal. Murilo wyprowadza Canarinhos na prowadzenie. 14:15.

15:22 Co za wymiana! Nasi blokują jakby jutra nie było, Brazylijczycy takoż bronią, a zabawę kończy Cichy na środku. W odpowiedzi sprytna kiwka z drugiej linii. 13:12.

15:21 Minuta ciszy dla zagrywki Zbyszka Bartmana. Ale ciągle dwa punkty, Canarinhos wpadają w siatkę. 12:10.

15:20 Kolejna długa i zacięta wymiana, co najważniejsze, wygrana przez Polaków! Brazylijczycy w aut ze środka! Mamy dwa punkty przewagi!

15:19 Po przerwie Winiar psuje zagrywkę, ale razem z resztą zespołu świetnie spisuje się na wygranej kontrze. No nie możemy wstrzelić się z tej zagrywki (Możdżonek). 9:9.

15:18 W międzyczasie Kuba mówi Wam "cześć":

Leandro Vissotto

15:16 Cios za cios, Wallace. Thiago psuje zagrywkę zapraszając wszystkich na pierwszą przerwę techniczną. 8:7.

15:15 Bartman zablokowany, Sidao myli się w polu zagrywki, Lukasa poniosło w ataku ze środka. Wyszliśmy na prowadzenie, ale Łukasz Żygadło podpalił się na siatce i marnujemy piłkę przechodzącą. 6:6. Po ataku Winiara już 7.

15:14 Kurek w aut z zagrywki, Nowakowski nie kończy krótkiej, a rywal bezlitośnie wykorzystuje kontrę. Już remis (po 4).

15:12 Wygląda na to, że było dobrze. 3:1! Drugi punkt dla Brazylijczyków zdobywa Thiago, czwarty dla nas Winiar z drugiej linii.

15:11 Gramy! (Chyba, bo wraz z pierwszym gwizdkiem zaciął mi się stream).

15:10 Szóstki na boisku: Nowakowski, Możdżonek, Żygadło, Bartman, Kurek, Winiarski, Ignaczak.

15:08 Prezentację sędziów wykorzystamy na szybkie wklejenie rozciągającego się Zbyszka:

15:06 Za część graficzną relacji odpowiada dziś Łukasz Kardynał/sportsphotos.eu , prezenterkę ubrała firma Świat Piżam .

15:00 I już kojący głos Tomasza Swędrowskiego wita nas z Tampere (w którym na pewno nie ma tryliarda stopni), rozgrzewającym się siatkarzom humory dopisują:

14:50 Czekajcie. W turnieju finałowym zagrają zwycięzcy czterech grup, gospodarz (Bułgarzy) oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Czyli, że chyba nawet porażka nie wyrzuci nas automatycznie z Final Six, co nie? Wolimy poczekać, aż policzy nam to wszystko Tomasz Swędrowski. Wiecie, na zewnątrz jest jakieś tryliard stopni, Polska odpadła z Euro, a mnie kończy się woda i nie wiem, czy zdążę przed zamknięciem sklepu (17:00).