This is Eeeeengland! czyli niesamowity mecz Szwecja - Anglia NA ZDJĘCIACH (ale Szwedów żal)

O rrrrany, jak dla mnie to był jeden z najlepszych meczów turnieju!

Nie tylko dlatego, że lubię Szwedów i kocham Anglikó, nie tylko dlatego, że cenię sobie twardą, wyspiarsko-północną piłkę, nie tylko dlatego, że oglądając tych wszystkich pięknych Szwedów (plus Scotta Parkera i Andy'ego Carrolla) ale przede wszystkim dlatego, że to co wydarzyło się w drugiej połowie to...

Zaczął w pierwszej połowie Andy Carroll pięknym strzałem, skwitowanym jeszcze piękniejszą cieszynką.

England's Andy Carroll celebrates after he scored the opening goal during the Euro 2012 soccer championship Group D match between Sweden and England in Kiev, Ukraine, Friday, June 15, 2012. (AP Photo/Sergei Grits) SLOWA KLUCZOWE:xgroupdx

Po przerwie nadeszła odpowiedź Szwedów - po rzucie wolnym (zawinionym faulem Carrolla) do siatki trafiła najpiękniejsza (sorry Xabi) broda piłki nożnej czyli Olof Mellberg. I po chwili zrobiła to drugi raz! I kiedy wydawało się, że Anglia jest na kolanach wprowadzony przed chwilą Theo Walcott powiedział "plizzzz... na jakich kolanach?" i wyrównał na 2:2.

I już przy tym stanie zaczęłam pisać ten artykuł jarając się jak Rzym za Nerona (tak, tak, wiem) wydarzyła się totalnie niesamowita bramka Welbecka! A pisząc "totalnie neisamowita" mamy na myśli to, że dostał podanie od Walcotta, i stojąc tyłem do bramki zawinął piłkę tę swoją długą nogą i strzelił... piętą!

Przed końcowym gwizdkiem przed szansą na podwyższenie stanął, a raczej biegł z nią przez całe długie boisko Steven Gerrard, ale tym razem dobrze interweniował Isaksson.

Anglia pierwszy raz pokonała Szwedów w meczu o punkty i przełamała klątwę.

Ale po krótkim ochłonięciu - strasznie tych Szwedów żal. Pokazali charakter i byli tacy piękni... i mieli być czarnym koniem turnieju... I jak ruby_blue to przeżyje? Czy w następnej kolejce EUROodkryć mamy się spodziewać całej jedenastki Trzech Koron?

Szwecja - Anglia 2:3
Bramki: Carrol 23., Mellberg 49., 59., Walcott 64., Welbeck 78.