Hiszpania - Irlandia 4:0, czyli przebudzenie mistrzów. MINUTA PO MINUCIE

Niespodzianki nie było. Były dwa gole Torresa, momentami piękna gra Hiszpanów i przebijające wszystko, co tu do tej pory widziałyśmy, pieśń pożegnalna irlandzkich fanów.

Kibicujcie z nami na Facebooku >>>

ODŚWIEŻ

KONIEC Jacek Gmoch słusznie to wszystko podsumował. Irlandia nie miała w tym meczu argumentów, ale należy się jej wielki szacunek. Nie bronili się na siłę, nie uciekli w brutalność, próbowali atakować i narażali się na kontry. Mimo wszystko starali się grać w piłkę.

KONIEC! Przepraszamy, że nic nie pisałyśmy przez ostatnie trzy minuty, ale nie byłyśmy w stanie, zasłuchane w pieśń Irlandczyków. Nic szczególnego się już nie wydarzyło.

Gratulujemy pięknie grającej Hiszpanii, gratulujemy walczącej mimo wszystko Irlandii, dziękujemy jej kibicom za te wzruszenia. Szkoda, że Irlandia odpada.

89' Aż nas dreszcze przeszły. Bo to jest trochę taka pieśń żałobna. Za chwilę Irlandia zostanie pierwszą drużyną, która odpadnie z turnieju :(

Będzie nam ich brakować.

88' I wiecie co? Irlandia przegrywa 0:4, a co słychać na stadionie? Wspaniały, czysty, piękny śpiew kibiców. Aż nam się łza w oku kręci. Jak oni śpiewają, niewiarygodne.

85' Biedna ta Hiszpania. Faktycznie cały czas mili się komentatorom z Barceloną, może to przez te stroje? Barwy trochę podobne... Irlandia też biedna, bo nie miała absolutnie żadnych szans na nic. Taki smutny, przygnębiający mecz ;)

82' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! FABREGAS!! 4:0 Hiszpanie rozgrywali rzut rożny, zamiast dośrodkowania poszła krótka piłka do Cesca, który zbiegł do linii końcowej i huknął z ostrego kąta, piłka przeszła między Andrewsem i Givenem, odbiła się od długiego słupka i wpadła do bramki! Świetny gol.

81' A Pique bez brody jest dziwny. Jakby jakiś mniejszy :) Trzeba się będzie temu dokładniej przyjrzeć na zdjęciach.

80' Zmiana w Irlandii. Paul Green za Whelana.

79' Ostatnia zmiana u Hiszpanów. Cazorla za Iniestę.

78' W komentarzach mocno narzekacie na Szpakowskiego i Trzeciaka, że im się myli Hiszpania z Barceloną. My już nawet nie będziemy tego krytykować. Niestety, za każdym razem, gdy słuchamy tej dwójki, albo pana Iwańskiego, tęsknimy za czasami radia, albo przynajmniej red. Laskowskiego. No ale co zrobić.

76' Zmiana w Irlandii. James McClean za Damiena Duffa.

74' Nawet Iker mógł się wykazać. Obrońcy trochę przysnęli, Keane znalazł miejsce na oddanie groźnego strzału, jednak Iker świetną interwencją wybił piłkę.

72' I zmiana! Torres otrzymuje brawa od kibiców, a zastępuje go Cesc Fabregas.

69' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! TORRES I 3:0! Hiszpania przez trzy minuty usypiała Irlandczyków, by wreszcie przyspieszyć jednym podaniem. Wydawało się, że Dunn jakoś jednak przejął piłkę, ale znów odebrał mu ją Silva, podał do wychodzącego sam na sam Torresa, a ten tak prostych sytuacji marnować nie zwykł.

No dobrze. Zwykł. Ale nie dziś i nie teraz!

66' Co tu się dzieje! McGeady do Waltersa, Casillas i Ramos trochę poprzeszkadzali sobie w interwencji, ale ostatecznie piłka wyszła na rzut rożny. Rzut rożny nie przyniósł żadnego zagrożenia. Ale Irlandia jednak gra do końca. Brawo.

65' No i jeszcze raz zobaczyłyśmy mokrego Xabiego. Szkoda, że ostatni dziś. W jego miejsce na boisku wbiegł jednak Javi Martinez, więc płakać nie będziemy.

63' I jeszcze raz! Irlandczycy wpadli we trójkę w pole karne Casillasa, trochę tam pobuszowali, wydawało się, że Keith Andrews groźnie strzeli, ale w ostatniej chwili Pique z Ramosem rozwiązali problem i wybili piłkę.

61' A nie, jednak nie! Za wcześnie zaczęłyśmy ich podejrzewać o brak nadziei. McGeady dał sygnał do ataku. Co prawda jego dośrodkowanie i tak wyłapał Iker Casillas, ale to zawsze coś.

60' Irlandczycy chyba już totalnie stracili wiarę, że można jakoś opuścić własną połowę :(

57' Torres strzelił bramkę, po czym wszystko wróciło do normy. Teraz w akcji sam na sam nie daje rady Givenowi. Na szczęście dla Nando, i tak byłby spalony.

54' Brawo Shay Given! Hiszpanie w natarciu, wielkim zamieszaniu pierwszy strzał zablokowany (nie było powtórek, nie wiemy kogo!) a później Shay Given genialnie broni strzał Xaviego. Niesamowita parada, sięgnął to, jak za najlepszych lat. Chyba najładniejsza akcja bramkarza na tym turnieju.

53' Swoją drogą, jak to jest możliwe, że tacy drobni Hiszpanie, grają pressing na tych rosłych Irlandczykach pod ich polem karnym? Tajemnicza sprawa.

50' Czyli jednak zaczęło się identycznie, jak w pierwszej połowie.

48' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! DAVID SILVA!! Niesamowite, nie miałyśmy szans napisać o akcji Arbeloi, bo już z prawej strony strzelał Iniesta, Given wybił piłkę przed siebie, futbolówka trafiła pod nogi ustawionego na 10 metrze Silvy, który pokiwał się z trzema obrońcami, zmylił ich kompletnie i uderzył leciutko, technicznie, idealnie obok słupka i bezradnego Givena.

Cudo!

47' Arbeloa przed szansą! Bardzo ładna akcja Hiszpanii...

45' Zaczynamy! Czy Hiszpania znów wystartuje piorunująco?

PRZERWA Ech, Hiszpania bardzo szybko, trochę przypadkowo objęła prowadzenie dzięki golowi Torresa i błędom Dunne'a i Givena. A później trochę próbowała zdobyć kolejną bramkę, a trochę pilnowała, aby Irlandia nie wyszła z własnej połowy. I tak minęło pierwsze 45 minut. Myślicie, że podopieczni Trapattoniego będą w stanie rzucić rękawicę Hiszpanom?

45' Hiszpania atakowała do samego końca, Iniesta mógł zdobyć bramkę świetnym, technicznym strzałem z 20 metrów pod poprzeczkę, ale tym razem Given broni!

42' Hiszpania atakuje, ale Given broni strzał Torresa, a dobitkę Xaviego blokują obrońcy. A rybka słucha komentarza red. Zimocha z Polskiego Radia.

To Robbie Keane powinien wyciągnąć kartonik z kieszeni sędziego i pokazać portugalskiemu arbitrowi
Wolno, jakby jechali osobowym z Kosluszek do Łodzi
Given trzęsie się jak galaretka z kurczaka po ośmiu godzinach wesela w czerwcu

39' Ech, blisko było! Ramos pozazdrościł Pique akcji ofensywnych i postanowił poudawać... Xaviego. Posłał piękne prostopadłe podanie do Nando, który wyszedł sam na sam, wyciągnął Givena z bramki, ale kąt miał już zerowy, więc próbował ni to lobu, ni dośrodkowania do Silvy. Nie wyszło zbyt dobrze i po zagrożeniu.

37' Trochę nudniejszy moment meczu, Hiszpania nie zabija się o kolejne bramki, Irlandia nie potrafi zaatakować, Trap się krzywi, Del Bosque przysypia, deszcz pada, Trzeciak pokrzykuje. Uff, koniec tej wyliczanki, jakiegoś gola poprosimy.

33' Niesamowita sytuacja! Hiszpanie przechwycili piłkę pod polem karnym Irlandii, bo... sędzia staranował obrońcę, do którego zmierzała piłka. Całe szczęście, że nie było z tego gola, zaskoczeni Hiszpanie, choć było ich w polu karnym czterech, totalnie się pogubili.

31' Irlandczycy mają za to tylko jeden wariant. Długie podanie do kogoś, kto akurat jest najbliżej Casillasa. A jak nikogo nie ma, to od biedy do samego Casillasa też można.

28' Trzeba przyznać, że Hiszpania gra dziś dużo ofensywniej i z większą różnorodnością ataków. Nawet Arbeloa się włącza do ataków, ale ładne przerzucenie Xaviego do kolegi zastało go na spalonym.

26' I Pikuś jeszcze raz próbował bawić się w napastnika. Z podobnym skutkiem, co poprzednio. Wszystko fajnie, tylko strzał bez sensu i mocno niecelny.

24' I jeszcze jedna okazja Hiszpanii! Jordi Alba świetnie wbiegł w pole karne, dośrodkował do Silvy, a bardzo niski pomocnik przeskoczył rosłych obrońców i sięgnął piłki. Jednak strzelił z bliska nad poprzeczką.

23' A chwilę później próbował strzału. Iniesta, nie Silva. Given wreszcie coś ładnie obronił.

22' Iniesta pokazał się pięknym podaniem piątką do Silvy, ale Silva postanowił zakiwać pięciu obrońców, co mu się jednak tym razem nie udało!

20' Awwwwwwwwww... Xabi w deszczu <3 <3 <3 Czy Wy to widziałyście?! Oby fotografowie dali radę.

Xabi wykonywał rzut wolny, z którego coś się stało, ale na pewno nie bramka. Przepraszamy, że nie byłyśmy w stanie się skoncentrować.

18' Irlandia ruszyła z kontrą, ukochany skrzydłowy Jose Mourinho - Damien Duff popędził jak za starych dobrych lat i dośrodkował do wychodzącego środkiem Robbiego Keana, ale Iker psuje zabawę przechwytując piłkę.

16' Hmm, Pique jako środkowy napastnik? Można, co prawda jego strzał bardzo średni i prosto w bramkarza, ale drybling niczego sobie.

14' Kochamy Mirka Trzeciaka. Za każdym razem jak coś mówi, na boisku dzieje się coś zupełnie przeciwnego. Na przykład teraz mówił, że świetnie Irlandczycy bronią przeciwko prostopadłym podaniom, a tu właśnie taki idealny pass sobie frunie. Ale znów Torres na spalonym.

11' Bardzo dużo strat Irlandczycy zaliczają blisko swojego pola karnego. Teraz Silva wyłuskał piłkę Whelanowi, podał do Torresa, który był jednak na spalonym.

10' XABI! Nie, nie zrobił nic ciekawego, ale na wymienienie jego imienia przez komentatora w ostatnim meczu czekałyśmy jakieś 90 minut, więc się trochę cieszymy.

9' Irlandia kontratakuje! Keith Andrews strzela z 30 metrów, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Żadnego niebezpieczeństwa z tego nie było. Ale fajny jest jak na razie ten mecz :)

8' I jeszcze jedna próba Hiszpanów! Torres w polu karnym dostaje świetne podanie od Silvy, strzela z woleja, ale metr obok słupka.

6' Hiszpania idzie za ciosem, David Silva jednak strzela za słabo dla Shaya Givena.

4' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! FERNANDO TORRES!! 1:0 Richard Dunn dobrze odebrał piłkę Silvie w polu karnym, ale poślizgnął się i nie wybił piłki, przechwycił ją Torres i z 10 metrów kropnął pod poprzeczkę.

Shay Given chyba mógł obronić ten strzał, ale zabrakło refleksu.

2' Simon Cox jest także jedyną zmianą, jaką w stosunku do pierwszego meczu wykonał trener Trapattoni.

1' Rozpoczynają Irlandczycy i to to oni mieli pierwszą okazję! Z 20 metrów strzelał Simon Cox, ale Iker Casillas elegancko wypiąstkował piłkę.

GRAMY!

20.42 Remis w meczu Chorwatów i Włochów sprawił, że sytuacja w tej grupie się skomplikowała. Może się wydarzyć, że trzy reprezentacje będą miały po 5 punktów. Wtedy liczyć się będą bramki, Chorwaci wygrali z Irlandią 3:1, Hiszpanie powinni marzyć o wyniku jeszcze lepszym. Ale ostatnio strzelanie bramek im szczególnie nie wychodziło.

Tak, cały czas próbujemy się przekonywać, że tu może być zacięta walka i emocje :)

20.37 Czyli nie będzie problemu z polewaniem boiska. No to już mistrzom nic nie powinno przeszkadzać. O, już padła komentatorska fraza o walce Dawida z Goliatem.

20.36 Coś za coś! Mamy Torresika, nie mamy Cesca. No i mamy deszcz, ale to już nie od Del Bosque zależało.