Z cyklu Różowe Recepty: - Co zrobić, żeby wszyscy mnie lubili?

Napisał do nas niejaki Mario z Monachium.

Kochane Ciacha!

Mam taki problem, że nikt mnie nie lubi. Nikt, z wyjątkiem mojego trenera Jogiego, ale o to akurat bardzo się staram: doradzam mu zawsze jaki odcień niebieskiego wybrać żeby się nie gryzło z prochowcem Oliviera, przynoszę kawę i ciasteczka i raz odpowiadam, że nazywam się Gomez, a raz, że Goetze, żeby myślał, że jest tylko jeden Mario w reprezentacji. Ale ja nie o tym.

Chodzi o to, że to nie moja wina, że trener każe grać na mnie, i że muszę te bramki strzelać zawsze ja (a nie, zawsze ja to inny Mario, pomyliło mi się), i nawet kazali mi obciąć moje superhot włosy i zrobić fryzurę na kolumbijskiego plantatora tytoniu, żeby moja głowa miała większą powierzchnię, a piłka mogła trzymać się żelu.

Mario Gomez

No więc kazali mi, to strzelam, ale teraz wszyscy są na mnie źli, mówią, że zabijam piękno futbolu, że jakiś tam Lineker miał rację, że nie zasługiwaliśmy na wygraną, i że gramy brzydko jak zawsze. Dziś kolejny mecz, ty razem z Holandią, a ja nie wiem co zrobić, żeby wygrać, ale żeby też inne dzieci mnie polubiły.

Wasz Mario

Drogi Mario,

Niestety, mamy dla Ciebie złą wiadomość: to nie prawda, że zwycięzców się nie sądzi. Nie sądzi się ich tylko wtedy, jeśli nie są Niemcami. Jeśli nimi są sądzi się ich bardzo ostro, i musicie o tym pamiętać. Ale nie martw się, znajdziemy jakieś słowa pocieszenia.

Po pierwsze: Nie jesteś sam. Taka na przykład Maria Szarapowa też nie gra jakoś porywająco, a jednak wszyscy ją lubią. Co prawda ona jest ładna...

PARIS, FRANCE - JUNE 09:  Maria Sharapova of Russia serves in the women's singles final against Sara Errani of Italy during day 14 of the French Open at Roland Garros on June 9, 2012 in Paris, France.  (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

...ale my tutaj doskonale pamiętamy, że Ty też byłeś ładny...

04673277 date 21 07 2009 Copyright imago MIS Mario Gomez Bavaria Vdig vertical Highlight naked sexy Season 2009 2010 trial try out FC Bavaria Munich Stuttgart Sensuality Football men Team Germany Single Rand motive Highlight Human Beings(Credit Any Usage: ©ZUMAPRESS.com/Keystone Press)rio

Mario Gomez

Po drugie: Co możesz zrobić?

Możesz a) próbować strzelać z przewrotki, woleja albo półobrotu. Może ci się nie udawać, ale przynajmniej nikt nie nazwie Cię niemieckim Inzaghim (choć w nazwie tej, nie ma naszym zdaniem nic obraźliwego)

b) możesz - uwaga, uwaga, to będzie trudne i Jogi może się wkurzyć - podawać do kolegów. I nie tam, że Muellera czy Poldiego, co się będziesz rozdrabniał, podawaj pod bramką do Hummelsa i Badstubera, albo nawet do Neuera!

c) możesz namówić kolegów by spróbowali metody na 'dawną Hiszpanię', albo 'nie-tak-dawną Holandię'. Grajcie ładnie, zupełnie się nie brońcie, atakujcie i przegrajcie 2:3. Odpadnijcie najwyżej w ćwierćfinale. Wprawdzie jesteście Neimcami, więc 99% społeczeństwa może nie zauważyć, że graliście ładnie, ale my tu na Ciachach będziemy tym jednym procentem.

d) możesz zrobić koszulkę z napisem Mario G., ubrać Goetzinho w buty na koturnach i zmierzwić mu włos i wystawić zamiast siebie. Borussia gra - nie obraź się - ładniej niż Bayern, więc może jej zawodnicy dodali by polotu grze reprezentacji?

e) weź udział w reklamie Nutelli. Jest absolutnie niemożliwe, żeby nie kochać kogoś, kto kiedykolwiek brał udział w reklamie Nutelli.

f) Przyznaj w końcu publicznie, że Robert jest od Ciebie lepszy. Bo to i prawda, i +500 do ogólnoświatowej sympatii..

g) Albo wiesz co? Rzuć to w cholerę, i zajmij się modelingiem...

Mario Gomez

Mario Gomez

Jeśli będziesz wyglądał tak jak tutaj, nawet fryzury nie musisz zmieniać.

Mario Gomez

Mario Gomez

W imieniu redakcji Ciach, rybka

 

PS. Mario, Mario zaczekaj! Twoi koledzy dowiedzieli się o tym liście i śpieszą z wyrazami wsparcia:

f

Odkrycia pierwszej kolejki EURO 2012>>x