Serbscy siatkarze szukają swojej drogi do Londynu

Taki sucharek na początek tygodnia, czyli szybki rzut okiem na to, co dzieję się w przedostatnim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk.

Serbscy siatkarze chcą do Londynu Przedostatni turniej kwalifikacyjny do igrzysk. W Tokio o bilet do Londynu walczy aż 8 reprezentacji siatkarskich: Australia, Iran, Serbia, Wenezuela, Portoryko, Chiny, Korea oraz gospodarz. Od 1 do 10 czerwca w Japonii potrwają interkontynentalne mordercze zawody, które wyłonią dwóch szczęśliwców z grona zespołów, którym sztuka wywalczenia awansu nie udała się we wcześniejszych regionalnych turniejach. W Tokio o bilet do Londynu walczy aż 8 reprezentacji: Australia, Iran, Serbia, Wenezuela, Portoryko, Chiny, Korea oraz gospodarz. Z wiadomych powodów my najmocniej kciuki trzymać będziemy za Serbów bez których igrzysk absolutnie sobie nie wyobrażamy. Na razie wieści są dobre: Aleczek i spółka mają już na swoim koncie dwa zwycięstwa, z Japonią (3:0) i Koreą (3:1). Fanki Igora Yudina mogą być również zainteresowane poczynaniami reprezentacji Australii i jego fryzury (która miała wyjątkowy zły okres w Olsztynie). Dziewczyny, jest w porządku. Pod względem sportowym również. Australia pokonała w trzech krótkich setach Wenezuelę oraz Portoryko.

Od 1 do 10 czerwca w Japonii potrwają interkontynentalne mordercze zawody, które wyłonią dwóch szczęśliwców z grona zespołów, którym szuka awansu nie udała się we wcześniejszych regionalnych turniejach. W Tokio o bilet do Londynu walczy aż 8 reprezentacji: Australia, Iran, Serbia, Wenezuela, Portoryko, Chiny, Korea oraz gospodarz. Z wiadomych powodów my najmocniej kciuki trzymać będziemy za Serbów...

 

Bez których igrzysk absolutnie sobie nie wyobrażamy. Na razie wieści są dobre: Aleczek i spółka mają już na swoim koncie dwa zwycięstwa, z Japonią (3:0) i Koreą (3:1). A tak w ogóle, to proszę nam powiedzieć kim jest Mihajlo Mitić i gdzie się przed nami ukrywał.

 

 

Fanki Igora Yudina mogą być również zainteresowane poczynaniami reprezentacji Australii i jego fryzury (która miała wyjątkowy zły okres w Olsztynie). Dziewczyny, jest w porządku.

 

Pod względem sportowym również. Australia pokonała w trzech krótkich setach Wenezuelę oraz Portoryko.

No to może Wam jeszcze skopiujemy tabeleczke z wynikami ze strony FIVB żebyście miały pełny ogląd sytuacji:

 

 

Które dwie drużyny typujecie do awansu olimpijskiego?

P.S. Na zdjęciu głównym Serbowie tak naprawdę szukają soczewek kontaktowych, które wypadły Vlado Petkovicowi. Taka anegdotka.