Polska pokonuje Brazylię w epickim boju w Katowicach!!! [MINUTA PO MINUCIE]

Przez 10 lat nie mogliśmy wygrać z Brazylijczykami ani, a teraz pokonujemy ich dwukrotnie w przeciągu dwóch tygodni. Polska - Brazylia 3:2!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Przez 10 lat nie mogliśmy wygrać z Brazylijczykami ani, a teraz pokonujemy ich dwukrotnie w przeciągu dwóch tygodni (kradniemy puentę od Tomasza Swędrowskiego. W Katowicach trwa teraz miła uroczystość zakończenia zawodniczej kariery Sebastiana Świderskiego, ale my już się wyłączamy. (Nie zepsujcie mu tam tych okularów!). Do usłyszenia!

23:17 Koniec! Spotkanie kończy bohater meczu Zibi Bartman. 15:10. Co to był za mecz!

23:16 Śliczny Bruno uderza w aut, meczbol, czujecie to?

23:15 Rudy nowożeniec wszedł na zagrywkę z bilansem jedna niezła, druga w taśmę. Teraz jeszcze możemy, ale panowie,lepiej nie szarżować. 13:10.

23:13 Jest skuteczna odpowiedź Lucasa ze środka, ale jeśli po każdej takiej akcji siatkarz będzie psuł zagrywkę, to może sobie odpowiadać. Trener Rezende zaraz będzie płakał. To już 13!

23:12 Mogliśmy wyjść na 4 punkty przewagi, ale Zbyszek wszystkich piłek nam w tym meczu nie skończy, no nie da się. Ale jest Pit na środku! I blok! Blok! Ziomek! 11:7, mamy te wymarzone 4 punkty przewagi.

23:10 Hotfanka mode:on. Awwww! Ale się ślicznie Michaś uśmiechnął po tej skończonej kontrze, widziałyście, widziałyście? Off. 9:6.

23:09 Coś nie wychodzą te zmiany Brazylijczykom, aż nie chce się wierzyć. Wejście rozgrywającego dopiero po zmianie stron.

23:07 Grzesiu Kosok! Cóż za zaskakujący flot. 7:5 i czas dla Rezende.

23:04 Podbijamy Murilo, ale piekielnie zmęczony Zibi nie daje rady na kontrze. Co innego Michał Winiarski z drugiej strony. Sidao atakuje na wiwat, walczymy jak opętani w obronie, ale Bartman nie daje rady w bardzo trudnej sytuacji. Z ładnej wystawy już nie ma problemów. Po 5.

23:03 Trzeba pchać ten wózek od początku. Błąd serwisowy za błąd serwisowy, krótka Pita. 2:1.

22:58 I to by było na tyle, Kruszyna nie daje rady. Za piękne by to wszystko było, tie-break.

22:57 Nie! Kosok zatrzymany pojedynczym blokiem, będzie setbol dla Canarinhos.

22:56 Ależ nam się zabawił z akcją serca Winiar atakując na granicy błędu. Powtórki pokazują zresztą, że to był aut, ale cóż, na nasza niekorzyść sędzia również w tym meczu gwizdał. 23:23.

22:54 Brazylijczycy w chaosie zmian, bez rozgrywającego na boisku. Ajjjjjj, w takim momencie pomylił się Michał Winiarski! Remis, po 22.

22:53 "Nie ma trudnych piłek dla Michała Winiarskiego"! 22:20, jeszcze trochę!

22:51 Ale teraz broniliśmy! Dziki z Puszczy Białowieskiej by się nie powstydziły. Punkt dla Canarinhos, ale to nic, jest punkt po ataku ze środka. 21:19.

22:49 No i jest remis. Trzeba teraz będzie walczyć jakby jutra nie było. Tak jak teraz Michał Kubiak. Bronimy! Raz, drugi, aż wreszcie sprowokowaliśmy aut rywala. Odzyskujemy dwa punkty przewagi, 20:18.

22:46 Ach, centymetrów zabrakło Ziomkowi do podbicia tej piłki! Na szczęście Dante myli się w zagrywce, niestety w kolejnej akcji Kruszyna zawadza blokującymi rękoma o siatkę. Festiwal błędów kontynuuje Lucas. I Zibi. 18:17.

22:45 Winiar tym razem nie daje rady na kontrze, za to Kubi z drugiej linii jest perfekcyjny. 16:14.

22:44 Murilo, Winiarski. 15:13.

22:40 No i mamy trochę kontrowersji. Igła broni kapitalnie, Zibi uderza z całym impetem na kontrze, sędzia liniowy pokazuje boisko, ale główny ma inne zdanie. O ile ta piłka była trudna do oceny, kolejny atak Pita odgwizdany jako autowy, na pewno był w boisku. Topnieje ta nasza przewaga, ale jest Bartman na skrzydle. 14:12.

22:39 O nie! Zbyszek Bartman zwija się z bólu po upadku po akcji, ale na całe szczęście wstaje o własnych siłach, chyba nic się nie stało.

22:37 Niemrawo rozgrywali Brazylijczycy tą krótką, ale skutecznie. Nasza (Kosoka) była o wiele ładniejsza. Ajć, Winiar przywitał piłkę pod swoimi stopami. Ale jest, znowu środek. 10:7.

22:35 Na przerwę techniczną zabiera nas Zbyszek Bartman. Po kryzysie z poprzedniego seta już chyba nie ma śladu.

22:33 Murilo zatrzymany blokiem przez Michała Winiarskiego! I jeszcze kontra! Spodek odlatuje! (no taki sucharek). 7:4.

22:31 Grzesiu Kosok trochę się teraz powygłupiał przekraczając linię 9.metra w zagrywce, Winiar na skrzydle nie żartuje. Ni Kruszyna. 5:4.

22:30 Michał Kubiak jest dziś mocarzem bloku, Zibi robi swoje na kontrze. 3:2.

22:29 Rozpoczynamy czwartą, mamy nadzieję, że ostatnią partię. Brazylia zaczyna z impetem. 1:2.

22:24 Winiaaaaaaaar! As serwisowy! Wygrywamy jedną nogą przegranego seta. 25:23!

22:23 Czy Ricardo zabił chomika panu Swędrowskiemu? Rozgrywająca pojawia się na zmianę ku nieskrywanej radości komentujących. Winiar po prostej, będzie setbol!

22:20 Ruciak zagrywką wszechświata nie zwojował, na szczęście Sidao popałnia błąd serwisowy. Whoaaaaaaa! Pojedynczy blok Bartmana! I jeszcze jeden blok! Który to? Winiar, nie, Kosok, nieważne. Wychodzimy na prowadzenie. 23:22. Like a boss!

22:19 Upragniony remis był tak blisko, tak blisko! Jeszcze nie tym razem. 20:21. Ruciak za Pita na zagrywkę.

22:17 Punkt za punkt, znowu środek. 19:20.

22:16 Przesunięcie gry na środek zdaje teraz egzamin. Mogliśmy wyrównać, ale Kosok nie popisał się teraz w obronie. 17:19.

22:14 Jest pierwszy atak Kosoka, może środek będzie teraz naszą bronią? Tak! Blok! Kosok+Kubiak! Aż się Rezende zdenerwował i poprosił o czas. To już tylko punkt straty, 16:17.

22:12 Ale nie udaje nam się wyjść z tych nieszczęsnych trzech punktów do przerwy technicznej. Przydałoby się jakieś "spokojnie" od Anastasiego.

22:10 Rezurekcja Nowakowskiego na taśmie, ale to ciągle jest gra punkt za punkt, która daleko nas w tym secie nie zaprowadzi. Zwłaszcza przy takich nieudanych akcjach Winiara. Jest kolejna zmiana, Kosok za Możdżonka. Dante bez bloku w aut. 13:15.

22:08 Bartek Kurek blokowany i za karę zostaje zmieniony. Na boisku witamy Kruszynę, która teraz ustawia skuteczny blok z Pitem. 10:13.

22:07 Przemowa motywacja AA na przerwie pomogła, Bartman który to już raz kończy kontrę. Odpowiedź Theo bezlitosna. 9:11.

22:04 Tomasz Swędrowski walczy o feminizację języka polskiego, Winiar w tym czasie uderza w taśmę. Nie chcemy krakać, ale trochę nam na ta gra zaczyna siadać. Kurek"zaczapowany". 8:10.

22:02 Theo myli się w ataku, takoż postępuje Łukasz Żygadło w polu zagrywki. No to jeszcze jeden błąd serwisowy przez przerwą techniczną. 8:7.

22:01 No wreszcie, bez takich proszę. Nie wiem jak, ale jest po 6.

21:57 Wracamy do tego co najlepiej nam w tym spotkaniu wychodziło, a więc skutecznego Bartmana na kontrze. I zaraz chyba muszę wyciągnąć planszę, bo straciłam stream.

21:56 I jedziemy, Bartosz Kurek, 1:0.

21:43 Nic dwa razy się nie zdarza. Będzie setbol dla Brazylii. Uff, popsuta zagrywka ratuje nam skórę. Ale tylko na chwilę. Canarinhos wygrywają drugą partię 25:23, a my możemy teraz odpoczywać od emocji przez 10 minut.

21:42 Zaczynają nam podbijać Bartmana i tak to się kończy. Na szczęście Dante trafia w aut. 22:23. Kuba Jarosz wchodzi na zagrywkę, wykona swój numer popisowy?

21:40 Olbrzymie problemy w przyjęciu skończyły się nadzianiem Kurka na blok, ależ nam się tu wszystko momentalnie zmienia. 21:22.

21:37 No nie zrobimy, Winiar blokowany, musieliśmy czekać dopiero na błąd przeciwnika. A Zibi znowu szaleje w polu zagrywki. To jest wieczór Bartmana, nawet mimo tego zepsutego po czasie serwisu. The atakuje w antenkę, mamy 21 punkt. Brazylia jeden mniej.

21:36 Chwila rozprężenia, nieudana kiwka i mamy remis. Po 18, zróbmy wreszcie to przejście!

21:32 Bartman na dwa razy ale skutecznie (nie wiemy jak on to zrobił, w czasie w którym zdążył zebrać się do kolejnego uderzenia, my zrobiłybyśmy z jakieś 10 fikołków, 4 nieudane próby wstania a na koniec pewnie byśmy się rozpłakały). 18:16.

21:31 O Waszą rozrywkę na drugiej przerwie technicznej zatroszczy się roznegliżowany Sidao na leżaku.

SidaoSidao

21:29 Zbyszek nie do zatrzymania na kontrach, w kolejnej akcji Sidao kończy w pierwszym uderzeniu. Kurek na skrzydle i już 15:12.

21:27 Latorośl Rezende zabrał ze sobą na parkiet Theo, który teraz popisuje się punktowym atakiem. Odpowiedź Bartmana równie skuteczna. 13:11.

21:26 Zbyszek Bartman imponuje dziś formą, jego vis-a-vi myli się coraz częściej. 12:9 i Brunitho na boisku.

21:25 Coś się im ta krótka nie przesunęła na co tylko czekały czujne ręce Magneto. 10:9.

21:23 Udany atak Mattiego Hautamaeki Lucasa ze środka, Kurek ustrzelony z zagrywki i już remis.

21:22 Igła gra dziś Himalaje w obronie, Zibi staje się nowym królem piłki sytuacyjnej. 8:6 na pierwszej przerwie technicznej.

21:20 Trener Rezende nie czeka na przerwę techniczną i prosi o czas. Pod siatką jakieś zamieszanie, mikro awanturki, sędzia przywołuje obydwu kapitanów do siebie i ostrzega, że kolejne dyskusje skończą się żółtą kartką. Szóstki punkt dla Brazylii zdobywa Sidao.

21:16 Igła stracił teraz niemal życie przy ataku Wallace, wstał, otrzepał się, wykonał gest "proszę się rozejść, tu się nic nie wydarzyło". Michał Winiarski okradziony teraz z punktu przez sędziego. Po ataku Bartmana nie ma już żadnych wątpliwości, a Bartek Kurek blokuje Wallace'a prawie, że klęcząc. This is volleyball. 7:5.

21:14 Ależ się uwzięli komentatorzy na tego biednego Ricardo. Fakt faktem, Winiar nieźle sobie poczyna na skrzydle gdy staje z nim w szranki pod siatką. 2:3.

21:11 Dobry boże, ta reklama e-darling to jak kampania promocyjna staropanieństwa. Grr.

21:10 I co, i puszcza sobie asa Ruda Puma, a czemu by nie. Pierwszy set dla nas!

21:08 Cześć Bruno, wreszcie! Ładnie teraz zablokowaliśmy twoich kolegów, co nie? Drugi setbol, Kuba Jarosz wchodzi na zagrywkę.

21:07 A niech to, błąd w przyjęciu i znów remis. Ale jest! Cichy na środku! Będzie setbol!

21:06 Murilo myli się w ataku, takoż czyni Bartman w polu zagrywki, po 22.

21:04 Igła wyciągnął teraz niesamowitą piłkę w obronie, a Zibi pokazał Brazylijczykom czym się kończy odpuszczanie bloku przy piłkach sytuacyjnych. Brawo Piotrek Nowakowski! 22:21.

21:02 Dante zablokowany! Marcin Możdżonek ucieszył się jakby sprezentowano mu dożywotną prenumeratę Łowcy Polskiego, ale nie ma co się dziwić. Szczęście było tak wielkie, że Magneto w następnej akcji nie trafił czysto w piłkę i znowu gubimy przewagę. Michał Winiarski trafia w aut. 20:20.

20:59 Wracamy do gry punkt za punkt, Zibi ciągle piekielnie skuteczny, a Bartek popisuje się cudowną zagrywką. 19:17 i czas dla Rezende.

20:56 Sędzia nam teraz trochę rumoru zrobił, Polacy się rozprężyli i w efekcie na drugą przerwę techniczną schodzimy z punktem straty.

20:55 A ten Sidao to taki dość przyjemny chłopaczek z twarzy, co nie?

20:53 Zasłuchałyśmy się teraz jak Wojciech Drzyzga opowiadał o zasłonie przy zagrywce, a tymczasem Cichy Pit zdobył swój pierwszy punkt w meczu. Winiar psuje zagrywkę, Kurek uderza po bloku, 15:13.

20:51 Punkt za punkt, gwóźdź atakującego, za gwóźdź atakującego. Oj Zbyszek chyba zdobędzie dziś ten Krym. 120km/h na godzinę, zagrywka nie do przyjęcia. Kurek dokłada punkt z kontry i znienacka zrobiło się 13:10. Bernando Rezende nie lubi takich niespodzianek, czas dla przeciwników.

20:49 Blok, taśma, aut i jest punkt po przerwie Bartmana. Murilo swoim wpadnięciem w siatkę powoduje, iż wychodzimy na prowadzenie. Długo się nim nie cieszymy - Kurek psuje zagrywkę, 9:9.

20:47 Na pierwszą przerwę techniczną zaprasza obie drużyny udana kontra Brazylijczyków. Przegrywamy jednym punktem.

20:45 Lekka nadwaga Ricardo rzuciła się w oczy Wojciecha Drzyzgi podczas gdy mistrzowskim zagraniem na siatce popisywał się Piotrek Nowakowski. I jest pierwszy punkt Kurka, 7:7.

20:41 Udany atak Wallace'a, w odpowiedzi ponownie Zbyszek Bartman. I jeszcze raz Zibi. A teraz pierwszy punkt Michała Winiarskiego, który popisuje się świetną zagrywką niestety zniweczoną błędem Pita na siatce. Powtórki pokazują, że pomylił się jednak arbiter. W międzyczasie Bartek Kurek w pierwszej swojej akcji meczu blokowany. 4:6.

20:39 Gramy! Na niedobry początek Zibi atakuje w taśmę, ale w kolejnej niesamowicie długiej akcji poprawia się na kontrze. 1:1.

20:38 Szóstka: Nowakowski, Winiarski, Kurek, Bartman Możdżonek, Żygadło, Ignaczak. Czyi siódemka.

20:35 Zibi tradycyjnie śpiewa Mazurka Dąbrowskiego jakby jechał właśnie zdobywać Krym, AA zamyślony, melancholijny, o, jest i pani minister.

20:34 Ależ się postarzał ten Ricardo przez lata nieobecności w kadrze!

20:32 Przenieśliśmy się już na stanowisko komentatorskie, na ekranach migają nam już plansze (nie takie fajne jak nasze), zawodnicy ustawiają się do hymnu, zaraz zaczniemy.

20:22 W studiu Polsatu również sporo się dzieje. Ryszard Bosek opowiada o za ciasnej koszulce Zibiego Bartmana (pic or it didn't happen!), z szynszylem na twarzy Piotrka Gruszki w tle.

20:20 Na dzień dobry wywiad z Andreą Anastasim. Brałybyśmy w ciemno. (W sensie wywiad, ale, dobra, nieważne).

Sidao

20:10 I po zabawie, Finlandia pokonuje ostatecznie Kanadę 3:2. Liczymy teraz na jakąś ładną koszulę Jurka Mielewskiego w studiu i dużo zwolnionych ujęć rozgrzewających się Polaków.

20:06 Zwycięstwo pojedzie najprawdopodobniej do Finlandii. To już 13:7.

20:00 To co, może plansza?

Sidao

19:55 Nie śledzimy tego, co się dzieje w Spodku i teraz mamy. W Katowicach trwa jeszcze mecz Kanada - Finlandia (właśnie rozpoczął się tie-break) co oznacza, że na nasz mecz będziemy musiały jeszcze trochę poczekać. Stay tuned!