Barcelona wygrywa 3:0 i zdobywa Puchar Króla! Relacja MINUTA PO MINUCIE

Barca była o klasę lepsza i w pełni zasłużyła na tą ostatnią wspólną radość. A my już nie możemy się doczekać, co będzie w przyszłym sezonie :)

ODŚWIEŻ RELACJĘ

Jesteśmy także na Facebooku>>

KONIEC! Barcelona zdobywa 14 trofeum w czteroletniej erze Pepa. Po meczu, który z pewnością nie zostanie zapamiętany na jakoś szczególnie długo, był po prostu zbyt jednostronny. Barca była o klasę lepsza i w pełni zasłużyła na tą ostatnią wspólną radość. A my już nie możemy się doczekać, co będzie w przyszłym sezonie :)

90' Athletic jeszcze próbuje, ma rzut rożny. A przed nami jeszcze 2 minuty meczu.

88' Trochę wszystko jest teraz ostatnie. Rzut rożny dla Barcy, a po nim Cesc mógł chyba strzelić gola, ale został zablokowany.

87' I mamy też ostatnią zmianę ery Guardioli :) Pedro schodzi, Thiago wchodzi. Czy zobaczymy jeszcze ostatnią bramkę? Czy jednak trafienie Pedro?

85' Przed nami ostatnie 5 minut Guardioli w Barcelonie.

82' Iraola nie dość, że znalazł się na spalonym, to jeszcze uderzył baaaaardzo niecelnie. Znów słabszy okres gry obu zespołów.

79' Cesc melduje się na boisku, zmienia Xaviego.

76' Ibai Gomez kapitalnie dośrodkowuje do niepilnowanego Autenetxe, a ten z dwóch metrów uderza dwa metry obok słupka. Ten jeden gol Athleticowi jednak się trochę należy. Naprawdę próbują.

74' Rzut rożny dla Athleticu, ale Baskowie nie wykorzystali swojej przewagi wzrostu.

73' Realizator pokazuje powtórkę akcji Leo i obrony Iraizoza, a Iwański: "Szkoda, że nie puścił tego Iraizoz". Ręce opadają.

71' Ostatnia zmiana w Athleticu. Llorente schodzi, w jego miejsce Toquero.

69' No i znów nam się zrobiło cicho i spokojnie. Od paru minut nic ciekawego się nie wydarzyło, aż tu nagle atak Barcy, Iraizoz broni sam na sam z Messim, Iniesta chwilę później dostaje żółtą kartkę, a Keita zmienia Sancheza.

66' Dla odmiany kontruje Barcelona - Alexis Sanchez przedziera się lewą stroną, wykłada piłkę Pedro, który kiksuje w sytuacji sam na sam z Iraizozem. Bramkarz bez trudu łapie piłkę.

64' Kolejna szansa przed Athletikiem! Ibai Gomez dośrodkowuje, Llorente strzela, ale jego uderzenie zostaje jakimś cudem zblokowane. Wciąż nie udaje się zdobyć upragnionej bramki.

62' Barca rewanżuje się Baskom równie źle wykonanym rzutem wolnym. Messi dośrodkowywał lekko, dużym łukiem i mocno niecelnie.

60' Athletic Bilbao przed szansą z rzutu wolnego, ale niestety prosto w mur. Trzeba jednak przyznać, że druga połowa dużo bardziej wyrównana. No ale też Barca nie ma powodów do huraganowych ataków.

58' Montoya pokazał się teraz świetnym rajdem, ale zamiast strzelać, próbował jeszcze oddawać piłkę do Pedro, ale podał niecelnie.

56' Aaaaaa... niech ktoś zabije Iwańskiego! Ile razy jeszcze usłyszymy "najlepiej grająca w piłkę drużyna na świecie"?

54' Rozgrzewają się rezerwowi Barcy. Między innymi Cesc. A kibice Athleticu, podziwiamy, cały czas dopingują. Zawsze z drużyną.

51' Ależ szansa Bilbao! Ibai dostał idealne podanie z głębi pola, był sam na sam z Pinto, który jakoś tak niezbyt mądrze wyszedł z bramki i wystarczyło go tylko spokojnie przelobować. Ibai to wiedział, ale jego uderzenie było bardzo niecelne. No panowie, jak się takich okazji nie wykorzystuje...

49' Ale na tym się jakby skończyło i wszystko wróciło do normy sprzed przerwy.

47' I Athletic zaczął z jakimś takim umiarkowanym animuszem. Jednak ich pierwsza akcja ofensywna skończyła się na środkowych obrońcach Barcy.

45' Gramy! Marcelo Bielsa postanowił wstrząsnąć drużyną i przeprowadził w przerwie aż dwie zmiany. Inigo Perez za Susaetę i Ander Herrera za De Marcosa.

PRZERWA Sędzia kończy pierwszą połowę nie doliczając ani minuty. Co można o niej powiedzieć? Chyba tyle, że na boisku jest tylko jedna drużyna. Czy Athletic wreszcie zacznie grać? Mamy wielką nadzieję, że tak. Dla dobra tego meczu, niech pokażą charakter :)

43' Niestety ostatnie kilka minut to mniej gry, więcej niepotrzebnych fauli graczy Athleticu. Ale serię przerywa wreszcie szansa dla Bilbao! Pinto źle wybija piłkę, ta trafia pod nogi graczy z Bilbao, Llorente strzela, ale Pinto naprawia błąd i wybija na rzut rożny.

40' Wydawało nam się, że Sanchez mógł być faulowany w polu karnym, ale powtórki pokazały, że jednak nie.

38' "Jest 0:3, a my od 15 minut nie widzieliśmy bramek. Coś długo Barcelona nie strzela. He he" Brawo panie Iwański. Wszystkie fanki Athleticu przepraszamy za TVP.

35' Pique nieatakowany przez nikogo przebiegl spod własnego pola karnego, pod pole karne Athleticu. Gdy już się tam znalazł rozejrzał się i stwierdził, że nie za bardzo jest komu podać, więc zaczął biec z powrotem.

33' Xavi ładnie składa się do strzału z woleja, ale jego uderzenie prosto w Iraizoza.

31' Barcelona gra sobie teraz tysiąc podań z Pinto, Athletic wydaje się być załamany. Wbrew temu co mówi Iwański, to nie jest piłkarska uczta, to bardzo smutny mecz, bo jedna drużyna póki co jest pogodzona z losem.

Trochę żal Basków.

26' Pique fauluje Llorente w polu karnym! A konkretnie próbuje zedrzeć z niego koszulkę. Sędzia uznaje, że to taka niewinna zabawa i puszcza grę.

25' Hmm, nie żebyśmy nie lubiły Barcy, ale jak słuchamy peanów Iwańskiego na cześć tej drużyny, zaczynamy szukać przycisku "cisza" na pilocie. 25 minut piania z zachwytu, a komentator musi przynajmniej próbować zachować obiektywizm, czyż nie?

24' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pedro i już 0:3!! Kapitalne uderzenie Pedro tuż sprzed pola karnego. Mierzone, perfekcyjnie obok słupka.

22' To może być bardzo jednostronny mecz. Póki co absolutnie nie zanosi się na to, że piłkarze Athleticu podniosą się z kolan. Barcelona cały czas w natarciu,

20' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Messi!! 0:2 Amorabieta nieodpowiedzialnie podaje piłkę do środka boiska, przejmuje ją Iniesta i genialnie podaje do wychodzącego sam na sam z Iraizozem Leo, spalonego nie było, gol być musiał.

18' I Alexis Sanchez jak burza wpada w pole karne Athleticu, ale dośrodkowuje niezbyt dobrze. Wysocy obrońcy Bilbao wybijają piłkę.

16' Barca wciąż ma dużo miejsca na rozgrywanie piłki, dlatego szybko zbliżają się do pola karnego Bilbao. Xavi strzelał z 20 metrów, ale metr nad poprzeczką.

14' Messi znowu próbuje. Krótki drybling, zejście do środka i świetny strzał tuż sprzed linii pola karnego. Jednak Iraizoz wybornie broni!

13' Pedro przebiegł pół boiska, przedryblował trzech obrońców, po czym zupełnie zaskakująco kopnął piłkę prosto w ostatniego defensora blokującego mu dostęp do bramki Iraizoza.

12' Takiej jak teraz. Na szczęście dla Basków, Ekiza w ostatniej chwili świetnie blokuje uderzenie Messiego.

10' Trener Marcelo Bielsa nerwowo krąży przed ławką rezerwowych Athleticu, a Barcelona kontroluje piłkę i czeka na okazję.

7' Pierwszy atak Athleticu, jednak dobrze zapowiadające się uderzenie psuje złe podanie Fernando Llorente.

5' Gracze Athleticu zdają się być nieco oszołomieni początkiem Barcelony. Trener Ulatowski sugeruje, że spalili się psychicznie tak, jak w finale Ligi Europejskiej.

3' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! PEDRO 0:1 Rzut rożny dla Barcelony, Javi Martinez nie wybija piłki, która odbija się od jego uda i trafia pod nogi niepilnowanego Pedro, który z bliska daje prowadzenie Barcelonie!

1' Barcelona rzuciła się do ataku. Wpierw strzelał Messi, chwilę później próbował Pedro, jednak Iraizoz fantastycznie broni!

21.59 Zanim znajdziemy skład Basków, podzielimy się z Wami pewnym cytatem z komentatora. "Barcelona rozgrywa wybitny sezon". Pan Iwański chyba nie ogarnia ambicji niektórych klubów.

Iraizoz, Iraola, F. Amorebieta, Aurtenetxe, Ekiza, Javi Mart~nez, Susaeta, Llorente, Muniain, De Marcos, Ibai