Tak cieszą się brązowi medaliści Plusligi!

Jastrzębski Węgiel poza podium.

I w ten oto sposób zakończył się sezon ligowy w Polsce. Westchnięcie. Okazało się, że na końcówkę więcej ikry i mobilizacji udało się wykrzesać z siebie siatkarzom z Kędzierzyna, a wczorajszy decydujący mecz (niestety) wyglądał jak dobijanie bezradnego i zniechęconego rywala.

 

- Postaraliśmy się zjednoczyć przed tym meczem, bo różnie z tym wcześniej bywało i zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Każdy z nas wiedział, że to jest ostatni mecz i każdy czuł też radość ze zdobywanych punktów i wzajemnie się nakręcaliśmy - mówił po meczu Michał Ruciak.

 

Siatkarz nawiązuje do tego, że w takim składzie Zaksa już raczej więcej nie zagra - aż 10 z zawodników kończy się teraz kontrakt, w tym samemu Ruciaku, który według wcześniejszych spekulacji ma przenieść się do Rzeszowa. Z brązowym medalem na szyi z klubu odchodzi również prezes Kazimierz Pietrzyk, któremu miejscowi kibice zgotowali bardzo ładne pożegnanie:

 

Jak sądzicie, Zaksa rzeczywiście bardziej zasługiwała na ten medal? Ku lepszym rozmyślaniom zostawiamy Was z pogrążonym w ekstazie Pawłem Zagumnym:

 

 

Opanuj się Paweł!

Dodajmy jeszcze tylko, że w rywalizacji o 5.miejsce górą okazali się być siatkarze z Bydgoszczy, którzy tym samym wywalczyli sobie prawo udziału w europejskich pucharach. Gratulujemy!