Fantastyczny Real wygrywa na Camp Nou 2:1!! Relacja MINUTA PO MINUCIE

To był popis konsekwencji, taktyki i mądrości Realu, który wyrwał Barcelonie wszystkie atuty z rąk, a gdy tego potrzebował - zadawał śmiertelne ciosy.

Kibicujcie z nami także na Facebooku >>

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Tak się cieszy CR7 :))

aa a

KONIEC Na gorąco - można to nazwać perfekcyjnym wieczorem? Real przerywa smutną serię meczów bez zwycięstwa nad Barcą, będąc przy tym drużyną bezsprzecznie lepszą. Grającą twardo ale fair i zwiększając przewagę nad Barcą do 7 punktów. To już praktycznie przesądza kwestię mistrzostwa. I do tego zwycięską bramkę zdobył tak nielubiany na Camp Nou CR7. Piękny wieczór dla wszystkich fanów i fanek Królewskich.

KONIEC!! REAL WYGRYWA 2:1!!!

21.52 ALE SZANSA! Powinno być 1:3, ale Cristiano przestrzelił... to jednak nic nie znaczy!!!

21.51 To jak Real gra w końcówce - absoultnie genialne. Barca prawie nie wychodzi z WŁASNEJ połowy! Za to dużo fauluje, Jose przeprowadza ostatnią zmianę. Higuain za Benzemę. Ostatnia minuta meczu.

21.50 Ramos blokuje strzał Messiego, po rzucie rożnym Puyol fauluje jednego z obrońców gości i tak mijają cenne minuty.

21.49 90 minuta meczu! Sędzia dolicza cztery kolejne.

21.48 Teraz Barcelona! Pedro popędził prawą stroną, dośrodkował na głowę Cesca, ale Fabregas ostatnio bramek nie strzela. Jego uderzenie znów było niecelne.

21.47 I jeszcze zmiana u Królewskich. Callejon za Oezilla.

21.46 W końcówce Real gra bardzo mądrze. Rzut wolny, później rożny. Jeszcze jeden rożny i robi się 88 minuta.

21.45 No na razie nie będzie, bo CR ukradł trochę czasu. Teraz kibice kradną jeszcze więcej rzucając czymś w Portugalczyka. Dziwne, że kradną ten czas własnej drużynie.

21.44 Trochę się wszystko uspokoiło, ale teraz Mascherano brzydko fauluje Cristiano Ronaldo i będzie groźna sytuacja dla Realu!

21.42 Barcelona coraz bardziej zdesperowana, Mascherano strzela z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.

21.41 Komentatorzy twierdzą, że w tym meczu może się wydarzyć wszystko, a Benzema okrutnie marnuje kontrę 4 na 2 oddając bardzo przedwczesny strzał prosto w Valdesa.

21.39 Ostatnia zmiana w Barcelonie. Cesc za Tello!

21.38 A na boisku nie ma Di Marii. Nie ma też Adriano, którego zmienił Pedro. 10 minut do końca.

21.36 Gdzieś w międzyczasie na boisku pojawił się Granero, który uratował faulem taktycznym Real przed groźną kontrą Messiego. Teraz każdy faul wywołuje ogromne gwizdy trybun i protesty zawodników obu drużyn. Atmosfera niestety robi się typowo granderbowa :(

21.35 Bardzo ostro. Dani Alves przewrócił Ronaldo po czym go kopnął i chyba powinien otrzymać czerwoną kartkę!!

21.34 Chłopaki, zróbcie przerwę na moment! Tu są ludzie, którzy robią relację i nie nadążają z pisaniem!

21.32 OMG Nie skończyłyśmy opisywać pierwszej bramki (była dość skomplikowana) a tu Real poszedł z kontrą Oezill podał świetnie do Ronaldo, a ten na zimno posłał piłkę obok Valdesa, po czym zrobił gest nakazujący Camp Nou się uciszyć!

21.31 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 1:2 CRISTIANO RONALDO!!

21.28 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 1:1 Alexis Sanchez!!

Ale dziwny gol. Messi się wreszcie przedarł, podał do Tello, ten swoim zwyczajem strzelił, ale jedna celnie, Casillas obronił, odbił piłkę przed siebie prosto pod nogi jednego z zawodników Barcy, piłka wróciła w pole karne do Sancheza, a ten na raty dzięki wybitnej koordynacji umieścił ją w siatce.

21.26 Xavi wykorzystuje więcej miejsca na boisku i strzela z dystansu minimalnie obok słupka. Po czym zostaje zmieniony. W jego miejsce Alexis Sanchez.

21.25 Biedny Coentrao zblokował głową dośrodkowanie Alvesa i nie podnosi się z murawy. Trzeba go było znieść na noszach, na razie Real w 10!

21.23 20 minut drugiej połowy za nami, niby Barca jest z każdą minutą coraz bliżej pola karnego Realu, ale to raczej dlatego, że to Królewscy się cofają. Bo im bliżej bramki Casillasa, tym gorzej Barcelona dziś gra.

21.21 Oj, nieładnie się teraz bawią kibice Barcy. Laserem Ikerowi po oczach? To dość niskie zachowanie.

21.19 Xabi wchodzi bioderkiem (bo czym innym by mógł :)) w Messiego, sędzia gwiżdże faul, Hiszpan zaczyna się strasznie wykłócać i przez moment pachniało drugą żółtą kartką. Ale sędzia chyba słusznie uznał, że to by jednak była przesada.

21.18 Ale ta próba przynajmniej ożywiła kibiców na Camp Nou, którzy do tej pory raczej skąpią swojej drużynie dopingu.

21.17 Zdesperowany Messi strzela z zupełnie nieprzygotowanej pozycji, oczywiście zostaje zablokowany.

21.15 "Świat się kończy, Messi fauluje Pepe" bezbłędny komentator :)

21.14 Przez pierwsze 10 minut drugiej połowy Barca się stara, gra lepiej niż w pierwszej połowie, ale wciąż nic to nie daje. Real natomiast chyba zbyt mocno się cofa.

21.12 Ach ten Tello!! Co on dziś wyprawia. Jest tak szybki, że dochodzi do sytuacji, ale robi straszne głupoty. Znów strzał z pierwszej piłki, znów strasznie niecelnie, bliżej autu niż bramki. Jednak nawet gdyby trafił, i tak był spalony, ale zła decyzja wciąż się liczy.

21.11 Piłka znów w siatce Barcy, Ronaldo wykorzystał sytuację sam na sam z Valdesem, ale nie mógł się ucieszyć. Wcześniej sędzia odgwizdał spalonego. Słusznie odgwizdał.

21.09 Tello watch? Może lepiej nie. To nie jest mecz młodego wychowanka Barcy. Dostał dobrą piłkę na skrzydło, ale zamiast dośrodkowywać postanowił strzelić. Bardzo niecelnie i bez sensu.

21.08 Iniesta dość brzydko fauluje Di Marię, ale kartki nie dostaje. Przydała się nieskazitelna reputacja boiskowego dżentelmena.

21.06 Oglądamy ławkę rezerwowych Barcy, a tam Pedro i Cesc, którzy chyba wkrótce mogą pojawić się na boisku. Choć trzeba przyznać, że Barca drugą połowę rozpoczęła z dużo większym animuszem niż Real.

21.05 Kartka dla Alonso, który przerwał faulem kontrę Messiego. Słuszna decyzja sędziego.

21.04 A deszcz, który pojawił się jakoś w połowie pierwszej odsłony, teraz rozpadał się chyba na dobre. Pierwsza minuta, Barca cały czas przy piłce, ale bardzo daleko od pola karnego Realu.

21.02 GRAMY!! Czy Barca ogarnie się i znajdzie sposób na Real? A może za 45 minut praktycznie poznamy mistrza Hiszpanii?

PRZERWA OMG!! Raper Liber, nagrał piosenkę o Gran Derbi. Nie wiemy czy są to wybitne rymy (zupełnie nie znamy się na rapie!), ale przynajmniej stara się być sprawiedliwy. W pierwszej zwrotce chwali Barcę, w drugiej Real. Podobno to fragment całej płyty poświęconej piłce. "Magia Futbolu". Hmm, ciekawy pomysł.

PRZERWA! Fajny mecz. Zupełnie inny niż wszystkie Gran Derby. Real gra po prostu genialnie, Barcelona jak w meczu z Chelsea. Choć posiadanie piłki i tak wynosi 74-26, to absolutnie tego nie widać. Za dużo niecelnych podań i w zasadzie trudno orzec, co Barca z tą piłką robi, kiedy ją tak długo trzyma.

Pep musi teraz wznieść się na wyżyny swojego kunsztu trenerskiego, bo z taką grą może być ciężko zdobyć choć punkt.

20.46 Tuż przed końcem Tello pokazuje, jak bardzo nie ma szans w starciach z Arbeloą. Jak bardzo brakuje mu doświadczenia, szybkość to za mało.

20.45 Hmm, zaczynają się pojawiać podobne sytuacje co w meczu z Chelsea. Jak nie idzie, to podanie do Messiego, niech Messi przedrybluje całą obronę Realu... póki co nie ma szans.

20.44 Mascherano ratuje Barcę! Iniesta traci piłkę, Real wychodzi 3 na 3, Oezill wbiega w pole karne i próbuje centrować do wbiegającego na czystą pozycję Benzemy, jednak Javier przecina to podanie!

20.43 O i jest pierwsza kartka dla Realu! Oczywiście Pepe, który jak na siebie delikatnie, ale jednak taktycznie, fauluje Sergio Busquetsa. Trzeba jednak przyznać, że to jest bardzo czysty mecz.

20.41 Szansa dla Barcy? Nie, choć wreszcie Inieście, Alvesowi i Messiemu udało się rozklepać obronę Realu, to ostatnie podanie posłano do Argentyńczyka znajdującego się na spalonym.

20.39 W chwilach, w których akurat nic wielkiego nie dzieje się pod żadną z bramek, wyraźnie widać, że Barcelona przegrywa walkę o środek boiska. Nie potrafi go kontrolować tak, jak zazwyczaj lubi.

20.37 Thiago nie było widać przez cały mecz, ale jak już się pokazał, to od razu dwukrotnie. Tym razem w ostatniej chwili świetnie wybija piłkę spod nóg Di Marii, którego nota bene, też jakoś szczególnie w tym meczu na razie nie było widać :)

20.36 Teraz Barca próbuje strzałów z dystansu, ale próba Thiago (kompletnie do tej pory niezauważalnego) mocno niecelna.

20.35 Kolejna akcja Barcy i kolejne bardzo złe "ostatnie" podanie Iniesty. Ale Real, jeśli chce utrzymać wynik, nie może się tak cofać. Przecież w końcu coś Barcelonie wyjdzie.

20.33 A kolejna powtórka pokazała, że choć większość Khediry wystawała zza Adriano, to jednak lewa noga Adriano znajdowała się w wyskoku bliżej bramki Valdesa, więc gol był prawidłowy.

20.32 Komentator po ostatniej nieudanej akcji Barcy używa słów "Messi po raz kolejny nie zrozumiał się z...". To bardzo dziwne zdanie w kontekście tej drużyny.

20.30 Ronaldo strzela niecelnie, a realizator pokazuje powtórkę gola, która sugeruje, że Khedira mógł być na minimalnym spalonym. Sugeruje, ale nie rozstrzyga, więc spodziewamy się zażartych dyskusji ekspertów.

20.29 Messi na razie nie atakuje, za to rozgrywa. Teraz świetnie wypatrzył Tello, który znowu udowodnił, że jest bardzo szybki, ale trochę brakuje mu spokoju. Z jego rajdu po raz kolejny wynikła jedynie strata.

20.27 GOOOOO... nieee! Barcelona może grać źle, ale jest zawsze groźna. Messi zagrał genialne prostopadłe podanie do Xaviego, który wybiegł sam na sam z Casillasem i posłał piłkę minimalnie obok słupka! To była pierwsza naprawdę wyśmienita okazja Barcy do zdobycia gola.

20.25 Ostry faul Xabiego Alonso na Alvesie, powinna być chyba kartka, ale sędzia był łaskawy. Albo zasłonięty.

20.23 Kolejna próba Barcy, Busquets próbował wypuścić Messiego prostopadłym podaniem, ale wykonał je bardzo, bardzo źle i piłka skończyła w rękach Ikera.

20.21 Jak na razie nic Barcelonie nie wychodzi. Mnóstwo strat i niedokładności tak, jak teraz przy akcji Alvesa, Messiego i Iniesty. Tylu niecelnych podań kibice na Camp Nou dawno nie widzieli.

20.20 Barcelona próbowała szybko zaatakować, ale Real wyprowadził groźną kontrę zakończoną niecelnym strzałem CR7 z bardzo ostrego kąta.

20.18 Jak teraz, z tym korzystnym rezultatem będzie grał Real? Cały czas tak ofensywnie i agresywnie? To było 15 minut świetnej postawy zakończonej całkiem zasłużoną bramką.

20.16 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 0:1 KHEDIRAAAA!!!

Rzut rożny, Adriano przegrywa główkę z Pepe, Valdes broni, ale nie łapie piłki, ta się toczy pod nogi Puyola, który zamiast wybić piłkę w trybuny czeka nie wiadomo na co, zza jego pleców wyrasta Khedira i wpycha piłkę z metra do bramki! Niesamowity błąd doświadczonego obrońcy Barcy!

20.15 Pierwsza kartka w meczu dla Busquetsa za zahaczenie pędzącego Cristiano Ronaldo. Sędzia uznał chyba, że to faul taktyczny, bo jakoś szczególnie ostre to starcie nie było.

20.14 Tello! Piękna akcja młodego piłkarza Barcy. Szybkość, drybling i groźny strzał z trudem obroniony przez Casillasa. Wszystko jednak ze spalonego.

20.13 Realizator funduje nam analizę porównawczą Pepa i Jose. Pep strasznie nerwowy, Jose siedzi z miną lekko zniesmaczoną. Ale czym?

20.12 W szybkiej odpowiedzi Barca, ale podanie Messiego do wbiegającego w pole karne Realu Iniesty minimalnie niedokładne. Ale ten mecz ma tempo!

20.11 Przechwyt Barcy i szansa na kontrę zmarnowana jednak przez przechwyt Realu, długi przerzut do Benzemy, ten schodzi do środka i strzela z około 25 metrów, jednak Valdes łapie piłkę.

20.09 I pierwsze ostrzejsze starcie między Ramosem a Alvesem. Sergio fauluje, a Dani się denerwuje, nie chce przyjąć przeprosin Hiszpana. Kartki jednak z tego nie było.

20.07 A nieprawdziwe przypuszczenia miały być o ultra-defensywnym ustawieniu Królewskich. Bo póki co to oni grają piłką, a Barca kontruje.

20.06 ... ale szansa! Głupi błąd Pepe, Alves o mało co nie przechwycił piłki, jednak powstrzymało go niesamowite szybkie wyjście z bramki Casillasa!

20.05 Przez pierwsze 5 minut to Real sprawia dużo korzystniejsze wrażenie. Czyżby przypuszczenia...

20.04 Puyol vs CR7 po raz drugi. Real uzyskał z tego starcia rzut rożny, a później bardzo groźnie główkuje Ronaldo, Victor Valdes broni czubkami palców.

20.03 Pierwszy kontakt z piłką zaliczył Tello, dla którego jest to jak na razie najpoważniejszy sprawdzian w piłkarskiej karierze. A Barcelona przypuściła pierwszy, nieśmiały atak zakończony mocno niecelnym podaniem.

20.01 GRAMY! I od razu pierwszy groźny atak Realu w ostatniej chwili powstrzymany przez Puyola.

19.58 Ale piękna oprawa!

aa a

19.54 Jan Urban stawia na 1:1, Tomek Wieszczycki też wieszczy remis. Hmm, a wy?

19.50 Studio C+ przypomina nam ostatni ligowy klasyk, w którym Barcelona wygrała na Santiago Bernabeu 3:1. To dobry moment, żeby przypomnieć sytuację w tabeli. No dobrze, pewnie 99,9% z Was zna tę sytuację na pamięć. Real na 5 kolejek przed końcem ma 4 punkty przewagi nad Barcą. Nawet w wypadku porażki, kwestia mistrzostwa wciąż pozostanie w całości w ich nogach. Ale kalendarz nie sprzyja, mecze z Sevillą i Athletikiem mogą okazać się trudne. Dlatego też Real nie może pozwolić Barcelonie się zbliżyć.

19.42 dumakatalonii sugeruje, żeby zwrócić uwagę na Cristiana Tello. To może być dobry pomysł, ale nie wiemy, czy w ogniu wydarzeń uda nam się uprawiać "Tello watch". Spróbować można. I szepniemy też red. Marinie, że jest ciacho do docenienia :)

19.40 Ciekawe, czy GD, które rozpocznie się już za 20 minut dorówna wymarzonemu GD redaktorki Mariny :P

19.35 I znamy już składy. Kogóż to Pep i Jose desygnowali do gry?

Barcelona: Valdés; Dani Alves, Mascherano, Puyol, Adriano; Busquets, Xavi, Thiago; Iniesta, Messi i Tello
Real: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao, Khedira, Xabi Alonso, Di Mar~a, Özil, Ronaldo i Benzema.

19.30 Jak do tej pory oglądałyśmy już porażkę Legii z Lechem, bezbramkowy remis Arsenalu z Chelsea, gładkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla nad ZAKSĄ, a trwają jeszcze mecz Borussii Dortmund o mistrzostwo i pojedynek Resovii ze Skrą. Uff, dużo dobrego. Będziemy zerkać na tamte spotkania.

19.27 I tak ten wspaniały dzień zmierza wreszcie ku nieuchronnemu finałowi. Finałowi, który wciśnie nas w fotele, zapewni kilka nieprzespanych nocy i tematy do dyskusji na następne tygodnie. Obyśmy tylko nie musiały dyskutować o kłótniach i kontrowersjach, tylko sprzeczać się, która z bramek była najładniejsza.