Katastrofa w Alicante. Polscy szczypiorniści NIE JADĄ DO LONDYNU

Algieria nie zrobiła nam wesołego alleluja i los awansu leżał teraz tylko w naszych rękach. I hiszpańskich. Kalkulacja była prosta - tego meczu nie można było przegrać. Tymczasem Polacy zagrali z rekordowo niską skutecznością i zupełnie bez wiary. Trochę jeszcze nie rozumiemy, nie dopuszczamy tej informacji do siebie. Polska - Hiszpania 22:33.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC POLSKA REPREZENTACJA PIŁKARZY RĘCZNYCH NIE POJEDZIE NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE DO LONDYNU. I chyba nic więcej na ten moment nie napiszemy. Dziękuję za uwagę, do usłyszenia.

21:39 Mateusz Jachlewski nie trafia karnego. Zastanawiające jest to, że jakieś 3/4 kadry zagrało dziś - w najważniejszym meczu reprezentacji ostatnich lat - swoje najgorsze spotkanie kariery. 22:33. Koniec.

21:37 Niecałe 2 minuty do końca, wynik bez zmian. Skończmy to już.

embed

21:34 20:33.

embed

21:31 Poprzeczka. Oczywiście.

21:29 Zastanawiamy się czy jest sens dalszego opisywania tego, co dzieje się na boisku. Zrobimy tak. Jeśli Jaszka nie trafi teraz karnego, nie piszemy.

21:26 Nie pokazujcie nam tych Serbów na trybunach, bo nam się serca rozpadają na trylion malutkich kawałeczków pożeranych przez kruki, wrony na wspomnienie końcówki wczorajszego meczu. Bo spójrzmy prawdzie w oczy - tam przegraliśmy te igrzyska. I tu dziś ich nie wygramy. 19:29.

21:25 Nie uda nam się dziś przeprowadzić kontry w pierwsze tempo, co nie?

21:22 No ale to kiedy ci Hiszpanie planują położyć się na boisku? Po kolejnej niewykorzystanej kontrze Polaków, z rozpaczy na podłodze zaraz położymy się my. 17:27, niecały kwadrans do końca. Marcin Lijewski nie trafia.

21:21 I jeszcze raz Jurecki, a wcześniej udana interwencja Wicharego. 17:25.

21:19 Wreszcie wyszła nam akcja z podaniem na koło do Jureckiego. 16:25.

21:18 Chciałybyśmy wierzyć, ale spuszczone głowy naszych nie pomagają. Wykorzystywane karne Hiszpanów tym bardziej. 10 bramek straty, 17 minut do końca.

21:17 A Hiszpanom wpada wszystko. 15:24 i piłka dla gospodarzy.

21:16 Mamy przechwyt i szansę na -7. Nie można tego zmarnować. Jednak można. Trochę brak słów.

21:15 Jest gol Tkaczyka. Ciągle jednak wisi nad nami te 8 bramek do tyłu.

21:13 Zrywu póki co nie widać. Nic nie bronimy, pocieszające jest to, że przynajmniej coś od czasu do czasu trafiamy. Tak jak teraz Marcin Lijewski. Ale Hiszpanie trafiają prawie z każdej akcji. 14:23.

21:11 W bramce obudził się Sławek Szmal, ale my cały czas odmawiamy wykonania udanej kontry. Hiszpanie wykorzystują rzut karny, my odpowiadamy trafieniem Wiśniewskiego. 13:21.

21:07 Niedobrze. Kara dwóch minut dla bohatera ostatniej akcji. jiduihcdh eeyflkfdo - tak wygląda zapis dokonany rozkładanymi rękoma. Po interwencji Szmala Tkaczyk nie trafia w sytuacji sam na sam. Kolejna akcja i kolejna strata. Marcin Lijewski trafia z arcytrudnej sytuacji, ale komentator prawie nie zauważa zajęty snuciem wizji igrzysk bez Polaków. Tymczasem trafienie zalicza Jaszka. Wracamy do punktu wyjścia. 12:20.

21:05 No gdzie z tą grą pasywną po sześciu sekundach panie sędzio. Tkaczyk nie trafia. Uff, faul w ataku Hiszpanów, a Kuchczyński skuteczny w kontrze. 10:18.

21:02 O właśnie właśnie. Pamiętacie mecz ze Szwecją na styczniowym Euro? Polacy zdołali zremisować mimo 11 bramek w plecy do przerwy. Cuda się zdarzają, musimy wierzyć. Oby Polacy wierzyli również.

PRZERWA Czas na broń ostateczną. Jeśli Michał Jurecki z gitarą nie pomoże, to już nie wiemy co mogłoby.

20:51 Dobra. Nie mamy statystyk pod ręką, ale takie straty już nie raz w piłce ręcznej były odrabianie, prawda? Polacy też mają swoje dokonania w dziedzinie gonienia rywala w drugiej połowie, ale...ciężko, ciężko, ciężko. Trzeba by chyba zagrać teraz ze 100% a nie 10% skutecznością.

20:49 Mówiłyśmy, że nie chcemy? Hiszpanie robią z nami co chcą. Do przerwy 9:18. Katastrofa.

20:47 Już 17. Bartek Jurecki rzuca 9 bramkę, trener Hiszpanów udaje, że się martwi i bierze czas. Jak dla nas ta pierwsza połowa mogłaby się już skończyć, nie potrzebujemy tych 6 sekund.

20:46 Pierwsze od mezozoiku trafienie Polaków. Brawo Tomek Rosińki. Ale punkt za punkt to my tu sobie grac nie możemy. 8:16.

20:44 Niemoc Polaków w ofensywie jest porażająca. Sławek Szmal ratuje nam skórę, ale na nic, wszystko na nic. Bielecki w bramkarza. To już osiem bramek straty, znikąd wybawienia.

20:43 Gra pasywna, Bielecki nie trafia. A Hiszpanie tak. Źle się na to patrzy.

20:42 No i mamy te sześć bramek straty, do tego gramy teraz w osłabieniu. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy sytuacja bardzo niedobra. 7:13.

20:39 Przepiękny rzut Sarmiento. Gdyby nie Sławek Szmal, nasza strata mogłaby wzrosnąć do sześciu bramek. Gdyby nie słupek po rzucie Bartka Jureckiego - zmaleć do czterech. Nic z tego.

20:38 Nie trafia Lijewski, na szczęście rzut Hiszpana z nadepnięciem na linie. Trzeba wreszcie zacząć wykorzystywać takie sytuacje. Dobra, już nic nie piszemy. Kolejna strata.

20:36 Sarmiento rzuca 14-stą bramkę dla Hiszpanów. A Syprzak trafia w poprzeczkę. Niewiarygodne.

20:35 Hiszpan podaje piłkę grillującym na trybunach Serbach. Ale nie możemy liczyć tylko na błędy rywala, trzeba wreszcie zacząć trafiać. Jaszka nie wziął sobie naszych uwag do serca. Ech.

20:33 My to chyba nie trafimy dziś bramki z koła - próba Kamila Syprzaka również nieudana. Wynik bez zmian, przy piłce gospodarze.

20:32 Rzucanie piłek prosto w bramkarza w sytuacji sam na sam igrzysk nam nie wywalczy. Całe szczęście gospodarzom również zdarzają się błędy, a Krzysiek Lijewski cały czas imponuje skutecznością. 7:10.

20:30 Bartek Jaszka świetnie wprowadził się do gry, kolejne trafienie. Cudowna obrona Jureckiego i co? Błąd kroków w kontrze. No tak to my tego nie wygramy. Zwłaszcza, że Hiszpanie cały czas skutecznie szturmują nasza bramkę. 6:10.

20:28 Niepokojące jest to, że prawie wszystkie nasze bramki to efekt indywidualnych zrywów, atak pozycyjny kompletnie nam póki co nie wychodzi. Na potwierdzenie naszych słów, Adam Wiśniewski nie trafia ze skrzydła. A Polacy marnują świetną obronę Jurkiewicza kolejną pomyłką w kontrze. 5:9.

20:27 Świetna interwencja Wicharego, zawał serca przy kontrze, która już wydawała się stracona przy kujawiaku Jaszki, ale udało się. 5:8.

20:25 Piłka rzucona na koło tym razem trafiła w ręce Bartka Jureckiego, ale ten nie zamienia jej na bramkę. Hiszpanie cały czas skutecznie. Kamil Syprzak na boisku, jest, bramka młodego Lijka. 4:7.

20:23 Brawo, pierwsza udana interwencja Wicharego, która zaskoczyła rywala na tyle, że w kolejnej próbie uderza obok bramki. O ostatnim podaniu Tkaczyka nie będziemy pisać. Całe szczęście piłka dla nas. Mogło skończyć się fatalnie, na szczęście trafienie zalicza Bartek Jaszka. 3:5.

20:22 Entrerrios popisuje się udaną akcją na kole, ale naszej obronie musimy oddać to, że nieźle teraz popracowała. Niestety nasze zagranie z wykorzystaniem kołowego nie wyszło tak dobrze. 2:5 i piłka dla gospodarzy.

20:21 No. Przechwyt, szybkie podanie do Lijka i jest. 2:4.

20:20 Wreszcie! Pierwsze trafienie dla biało-czerwonych zalicza młodszy Lijek. Vamos vamos!

20:18 Krzysiek Lijewski chciał zaskoczyć bramkarza rzutem prosto w niego, ale z nic z tego. A Hiszpanie punktują nas bezlitośnie. 0:4. Barbeque na trybunach nieśmiało zaczynają Serbowie.

20:16 No jak zwykle. Polacy zaczynają bardzo nerwowo, mylą się w ataku, rywale rzucają szybkie kontry i nawet nie zdążyłyśmy się jeszcze rozsiąść na krześle a tu 0:3 i czas dla Wenty.

20:15 Dziwaczny początek. Blokujemy rzut Hiszpanów, ale w kontrze Adam Wiśniewski zamiast piłki do siatki skierował siebie. Przez cały ten ambaras nie zdążył wrócić do obrony co błyskawicznie wykorzystali Hiszpanie. 0:1.

20:14 Zaczynamy. Oessu.

20:09 Wywieźmy ich na taczkach!

20:03 Zwłaszcza, że sami szczypiorniści zapowiadali wczoraj, że będą "gryźć, drapać, kopać byleby polecieć do Londynu". Trzymamy za słowo.

Polska - HiszpaniaPolska - Hiszpania ciacha.net

20:00 Sytuacja jest o tyle korzystna, że nasz dzisiejszy rywal awans ma już pewny i teoretycznie będzie grał o nic. Hiszpanie zapewniają jednak, że na pewno nie odpuszczą, zagrają o pierwsze miejsce w grupie, o prestiż i dobre samopoczucie swoich kibiców. No ale z drugiej strony, co niby mają teraz mówić? "No słuchajcie, wypuścimy rezerwy, reszta chłopców i sztab zrobi sobie barbeque za boczną linią, jak chcecie to wygrajcie". Reasumując, jesteśmy dobrej myśli.