Dynamo Moskwa - Asseco Resovia Rzeszów, czyli finał Pucharu CEV MINUTA POMINUCIE

Mamy już Puchar Challenge, byliśmy o włos od Pucharu Ligii Mistrzów, dziś do rozegrania została nam ostatnia potyczka. Bierzemy ten puchar!Nie udało się. Trzeba jednak przyznać, że sytuacja Resovii jeszcze przed przystąpieniem do meczu była niezwykle trudna, a oni nie poddali się nawet kiedy już w jego trakcie szło bardzo źle. Za to, i za dojście do finału należą im się ogromne gratulacje i podziękowania. W dwumeczu wygrał chyba jednak lepszy.Dynamo Moskwa - Asseco Resovia Rzeszów 3:2.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Nie udało się. Trzeba jednak przyznać, że sytuacja Resovii jeszcze przed przystąpieniem do meczu była niezwykle trudna, a oni nie poddali się nawet kiedy już w jego trakcie szło bardzo źle. Za to, i za dojście do finału należą im się ogromne gratulacje i podziękowania. W dwumeczu wygrał chyba jednak lepszy.

Dziękuję za uwagę i do usłyszenia!

18:25 Ten dziwny moment, w którym przez cały mecz myślałaś, że spotkanie komentuje Jerzy Mielewski, a tu Marek Magiera. #FAIL

18:24 I skończyło. Dynamo Moskwa zwycięża 3:2 co oznacza, że puchar CEV zostaje w Rosji.

18:23 Pierwszy obroniony, ale...no to nie może się udać, to się skończy źle.

18:22 Rosjanie się już podpalili i chcieli teraz bronić piłki z sektora C. Nic z tego. Ale na niewiele nam się to zdaje, Resovia już nie wierzy. 14:8. Meczbol.

18:21 Centymetry od szczęście przy bloku Bojića, ale niestety aut. Akhrem nie radzi sobie z piłki sytuacyjnej. 7:12.

18:19 Teraz to my mamy szczęście. Po katastrofie w przyjęciu, Tichacek wzniósł się na wyżyny by coś zrobić z tej piłki i udało. Jest blok! Brawo, jeszcze tylko trzy punkty, to jest do odrobienia! 7:10.

18:18 Piotrek pocelował teraz zagrywką, ale punktów z tego żadnych mieć nie będziemy. Z takich ataków Grzyba też nie. 5:10. Niedobrze, będzie czas.

18:16 Zaczyna się już robić nieciekawie. Bojić posyła piłkę po przekątnej w aut, zmiana stron, cztery punkty w plecy.

18:15 Od początku meczu wiedziałyśmy, że z tym Pavlovem będą problemy. Dwa asy pod rząd, po przerwie? No kogoś tu chyba ponosi. 4:7. Dynamo na fali.

18:12 Ta kontra na pewno przysłuży się naszym moralom, a już na pewno bromansowi Igła - Grozer (Igrozer? Grozgła?). Ale Rosjanie nie spuszczają z tonu. Ajć. As serwisowy Pavlova. 3:5.

18:11 Zaczynamy od skutecznego ataku ze środka, ale później już tylko gorzej. Rosjanie po bloku, Cichy atak w taśmę. Na szczęście David Lee myli się w zagrywce. 2:2.

18:05 Jeeest! Wybaczamy ognisko, Bojić posyła asa i przedłuża nasze marzenia o pucharze CEV. Będzie tie-break, na razie ten nie-złoty.

18:04 Dobry Boże! Grozer zaatakował, piłka po bloku leciała na boisko pięć minut, Resoviacy stanęli wokół, rozpalili ognisko, zaostrzyli kijki, wyciągnęli musztardy i obserwowali. Spadła.

18:03 Będzie piłka setowa! Pierwsze obroniona. 24:22.

18:01 21:23. No nie można już tego przegrać! A jeszcze przed zagrywką rywala, czas dla Andrzeja Kowala.

17:58 Nie chcemy sobie pomóc w tym spotkaniu zagrywką. Ale póki działa środek, będzie dobrze. Gorzej, jeśli będą nas blokować w kontrze, tak jak teraz. Grozer poprawia się już w następnej akcji. 23:20.

17:56 Już kiedy zaczęłyśmy pisać zdanie "jak to dobrze, że Resoviacy nie stracili koncentracji po drugiej przerwie technicznej", Akhrem uderzył w antenkę, a Bojić zepsuł zagrywkę. Ale ciągle jesteśmy na prowadzeniu. 20:17.

17:53 Różnorodność strojów pań tańczących wreszcie została doceniona przez komentatorów. Wierzyłyśmy w Irka do końca.

17:51 Wreszcie zaczęliśmy grać swoją siatkówkę i okazuję, że jest to absolutnie wystarczające nie tylko do nawiązania równej walki z Dynamo, ale też do prowadzenia. 16:13.

17:49 Aleh Akhrem, ale uderzenie! I jeszcze raz, jeszcze drugi, na trzy razy, ale kontra dla nas! 14:12.

17:47 I jeszcze jedna przekroczona linia po rosyjskiej stronie. Rzeszowianie postawili im wysoką poprzeczkę, ale będzie chyba jednak jedna kategoria błędów własnych wygrana przez Dynamo. Cały czas utrzymujemy się na prowadzeniu. 12:11.

17:46 Walczymy! Jest blok, jest nasza przewaga. I to już nawet dwupunktowa! 10:8.

17:44 Punkt przewagi gospodarzy utrzymuje się do pierwszej przerwy technicznej. Panie tańczące tym razem w pociętych firankach.

17:42 Na nasze szczęście, mylą się też Rosjanie. Ale my nie możemy pozwolić by prześcignęli nas w statystykach zepsutych zagrywek, prawda? Wreszcie udana akcji, Grozer z drugiej linii. 6:5.

17:40 My tu sobie urządzamy wycieczki do Painta, ale drugie oko oczywiście cały czas czujne na boisku. Było dobrze, ale teraz znowu zaczyna się czarna seria. Teraz Grozer uderza w aut. 4:6 i czas dla Kowala. Cichy, głowa do góry!

17:38 Dziewczyny! Wybaczcie, ale musimy spytać. Dziesiątka, Kalinin, fajny fajny, prawda?

17:33 Nie, nie, nie! Takie okazje, takie okazje! To nie mogło skończyć się inaczej niż przegranym setem. 24:26 i już 1:2 w meczu. Lepiej żeby Resoviacy odnaleźli szybko wigor, bo robi coraz mniej przyjemnie, a setów do przegrania już nie ma.

17:32 Ale po zepsutym serwisie Akhrema setbol dla Rosjan. Którzy rewanżują się nam tym samym. Po 24.

17:31 Ale szkoda tej akcji! Taka byle jaka piłeczka nam wchodzi w boisku, ale cóż trzeba, grać. I gramy! Brawo, brawo, wreszcie wygrywamy kontry i od razu widać efekty. Póki co w postaci remisu. 23:23.

17:29 Grozer odkupuje winy w polu zagrywki. Znowu tylko jeden punkt straty, panowie, mobilizacja, ten set jest do wygrania! 21:22.

17:27 Na środku siatki przypomina o sobie Wojtek Grzyb. By pogłębić wrażenie, popisuje się również dobrą zagrywką, po której rywale popełniają błąd. Ale ciągle nie możemy zniwelować tych dwóch punktów. 19:21. Argh, Grozer blokowany, strata wzrasta do trzech punktów. Lekko nie będzie.

17:25 Wreszcie, wreszcie wygrana kontra, tym razem sprawę zakończył blok. 17:19.

17:22 Punkt za punkt, ale ciężko, strasznie ciężko nam to idzie. Nawet jak już coś podbijemy (Ignaczak), to mylimy się w kontrze (Grozer). 14:18.

17:20 I jeszcze jedna zepsuta zagrywka po naszej stronie. Ja patrzymy na pląsy pań w coraz to wymyślniejszych kreacjach, tęsknimy za Polsatem Sport i ich reklamami na każdej przerwie technicznej. 13:16.

17:19 My to wiemy kiedy coś napisać. Aut z zagrywki, przegrana kontra. 12:15.

17:18 Było 6:11, jest 12:13. No widzicie, można? Można. Ciśnijmy dalej!

17:17 I jest 10! W przestój wpadli teraz Rosj...no chyba jednak nie. Ale już wygląda to trochę lepiej. 11:13.

17:15 Zmiana również na rozegraniu - Maciej Dobrowolski na rozegraniu. Błąd za błąd w polu zagrywki. 9:12.

17:14 Jest zmiana w Resovii. Za Paula Lotmana wchodzi Marko Bojić. Ale zbawienia znikąd, może z czasu dla trenera Kowala? 6:11.

17:12 Komentatorzy przyczepiają się teraz nieobecnego wzroku Veresa w trakcie gorączkowym uwag szkoleniowca Dynama. Panowie chyba nie widzieli dziewcząt w koszulach nocnych z boa na boisku.

17:10 Ech, czyżby kolejny przestój? Po skutecznym bloku Rosjanie cieszą się z siódmego punktu. Po ataku Veresa już z ósmego. U nas ciągle to nieszczęsne 5.

17:08 Inicjatywę w ataku przejmuje teraz Aleh, to już jego trzeci skuteczny atak w tym secie. I pierwsza zepsuta zagrywka. Veres oddaje. 5:4.

17:07 Brawo, jest pojedynczy blok Grozera! Odpowiedź Pavlova ze skrzydła bezlitosna. Po 2.

17:06 Jedziemy. Początek taki jak końcówka ostatniej partii - zepsuta zagrywka. Ale jest udany atak Akhrema. 1:1.

17:02 Ha! Polsat Sport też ma problemy techniczne! No takich plansz to już nie mamy, to by musiał Piotrek zaprosić Grozera również do innego wspólnego występu. A tymczasem stało się nieuniknione - Resovia przegrywa drugiego seta 22:25. Spokojnie, przewidujemy ich tu dziś sporo.

17:01 Grozer i Cichy we wspólnym występie w morderczym bloku, brawo! Ale w takich momentach, Wojtku Grzyby, zagryweczek nie psujemy. I będzie setbol dla Rosjan. 21:24.

17:00 Co byśmy bez tego Grozera zrobili! Ale dwa punkt ciągnie w plecy. 20:22.

16:58 Ale dobra, koniec żartów, bo tu znowu przewaga rywala niebezpiecznie wzrasta. Jest sprytna kiwka Grozera. 19:21.

16:57 Jest pierwsza zdewastowana banda tego meczu. Czy to jest robota dla Chłopca z Planszą? Jest czas dla Andrzeja Kowala, to może być.

16:56 I już remis! Rosjan coś dziś strasznie ciągnie dziś do tej linii środkowej. Seria Resovii się kończy, ale strata odrobiona. 18:19.

16:54 Jest, wreszcie jakaś wygrana kontra, Wojtek Grzyb w głównej roli. Brawo! Blok! Odrabiamy straty, trener Dynama się denerwuje i bierze czas. 16:17.

16:52 Trochę szczęścia i jest [sic!] 13 punkt. Ale w dalszym ciągu nie możemy zatrzymać ataków rywala. Który teraz wyciąga do nas rękę psując zagrywkę. 14:17.

16:50 Niemoc przełamana rękoma Aleha Akhrema. Ale na więcej przed drugą przerwą techniczną Rosjanie nam nie pozwolą. 12:16. Czas dla pań z parasolkami.

16:49 No coś niedobrego stało się z koncentracją naszych. Podwójne odbicie Grozera, atak w aut i już 15 po stronie rosyjskiej, po naszej nadal 11.

16:47 No i nam oddali teraz ten blok. Pavlov po ciasnym skosie, Rosjanie odzyskują przewagę. Po ataku w antenkę Lotmana wzrasta ona do dwóch punktów, a to bardzo nie podoba się Andrzejowi Kowalowi. Czas dla Resovii. 13:11.

16:46 Resoviacy po tej przerwie technicznej tacy jacyś rozkojarzeni. No wreszcie, piękny czysty atak Grzyba ze środka. I blok! Cichy porządził. 11:10.

16:45 Ale z tej zagrywki to ciągle trafić nie możemy. Dokładamy do tego prosty błąd Grozera i już remis. Po 9.

16:42 I teraz my popisujemy się dzikami w obronie, ale niestety długa wymiana pada ostatecznie łupem Rosjan. Aut w polu zagrywki, są dwa punkt przewagi dla Rzeszowa na pierwszej przerwie technicznej.

16:41 I akurat stream reaktywował się na chłopca w polu zagrywki. I dwa świetne bloki Resovii. 7:5.

16:39 Pierwsze zacięcie się stramu tego meczu już za mną. To jest robota dla Chłopca Z Planszą.

16:36 Wracamy. Pierwsza akcja przeszła tak szybko, że nie zauważyłam, kto zdobył punkt, ważne, że po naszej stronie. A po drugiej wymianie, ach, nie, jednak nie dla nas. 1:1.

16:32 Nareszcie! Aleh Akhrem miał już dość, marzył o chwili z kompotem na ławce i zakończył tego seta asem. 30:28. Mała cegiełka postawiona.

16:30 Uff. Nowakowski na dwa razy ale skutecznie. Grozer porozstrzelał w zagrywce, Veres uderza w aut i żeby przypadkiem sędziowie nie dopatrzyli się tam naszego bloku, przekracza linię środkową. I znowu setbol dla nas. Ech. Zepsuta zagrywka. Po 28.

16:28 Niesamowite teraz obrony po stronie rosyjskiej i po raz trzeci uratowali skórę. I tak to się właśnie kończy - blok na Akhremie i setbol dla Dynama. Będzie czas dla Resovii.

16:27 Gorszego momentu na blok na Grozerze nie można było sobie wyobrazić. Ale piłka była trudna, a po ataku Akhrema będzie jeszcze jeden setbol.

16:26 Ach! Mieliśmy kontrę w górze, ale chyba sami nie mogliśmy uwierzyć we własne szczęście i totalnie sparto...zepsuliśmy tę akcję. Ale po aucie z zagrywki rywala, będzie druga szansa.

16:24 Ale będzie nerwowa końcówka. Jak trwoga to do Grozera. I jest! Piękna obrona Igły, mamy kontrę, a Grozer=punkt. Po przerwie na żądanie dla trenera gospodarzy, będziemy mieli piłkę setową. 24:23.

16:22 Zapatrzyłyśmy się na tułów Mateusza Miki, no i mamy. Sędziowie mylą się korzyść Dynama, my popełniamy błąd i chyba po raz pierwszy w tym meczu Rosjanie na prowadzeniu. Jest punkt! Po 22.

16:21 Ślicznej urody atak Akhrema ze skrzydła! Ale naprawdę śliczny, będzie zdjęcie.

Asseco Resovia RzeszówAsseco Resovia Rzeszów facebook.com/resovia rzeszów

16:20 Grozer to zdecydowanie nasz najbardziej pewny punkt w ofensywie. Zagrywka też niezła, ale rywale dają sobie radę. Po 20.

16:19 Grozer, Pavlov, punkt za punkt, osiemnasty za osiemnasty.

16:17 Pavlov przy swoim ataku wylądował teraz na bandach po naszej stronie, ale sędziowie nie mieli nic przeciwko. Ajajajaj. Nie kończymy ważnej kontry. 17:17.

16:15 No wreszcie! Grozer przełamuje naszą niemoc punktową i to my schodzimy zwycięsko na drugą przerwę techniczną.

16:13 Coś nam za dobrze szło. Grozer myli się polu zagrywki, Nowakowski przestrzeliwuje swój atak ze środka, Aleh również nie popisuje się zza linii 9. metra. Co? Grozer atak w aut. I już remis, 15:15.

16:12 Veres mógł tylko wykonać teraz skłon konferencyjny (Irek <3) po tym ataku, wcześniej trójblok Rzeszowian i już cztery punkty przewagi. 14:10.

16:10 Lotman miał teraz problemy w przyjęciu, w kolejnej akcji złudzeń rywalom nie pozostawia Akhrem. Piłka po zagrywce Grzyba nie pozostawia mu złudzeń co do swojego trafienia w boisku. Jeszcze raz Aleh. 12:10. I Grozer! 13.

16:09 Ten Denis Karinin to tak, no no, kto wie, będziemy się przyglądać. Tymczasem pnkt zdobywa David Lee. 10:8.

16:08 Biedny Irek Mazur. Taki piękny elaborat o agresorach, a tu i tak wszyscy skupieni na przecieraniu oczu w reakcji na panie z parasolkami. A po przerwie śliczny pojedynczy blok Rzeszowian. 9:7.

16:06 Pierwszy atak Cichego w tym meczu, dość rekreacyjny ale skuteczny. Zagrywka jeszcze bardziej rekreacyjna i niestety nieskuteczna. Mylą się również Rosjanie, jest przerwa techniczna. 8:6.

16:05 Nie kończy Lotman, kończą Rosjanie. 6:5.

16:03 Lotman druga linia. I piekielne uderzenie Grozera z zagrywki. I jeszcze jedna! Ein, zwei, będzie drei? Nie, z problemami ale przyjęte i zakończone. 6:3 (z lewej będą punkty Resovii).

16:02 Jest mała niespodzianka na dzień dobry, Paul Lotman w pierwszym składzie. I od raz popisuje się ładną zagrywką po której wyprowadzamy skuteczną kontrę. Punkt ze środka Wojtka Grzyba. I błyskawiczna odpowiedź Veresa. 2:2.

15:58 Jesteśmy już w hali w Moskwie i trzeba przyznać, że frekwencja całkiem przyzwoita (trochę się o to obawiałyśmy). Atmosfera póki c, jakby kibice oglądali wystawę palm wielkanocnych, możliwe jednak, że to moje słabe głośniki.

15:56 Cóż za piękna niedziela palmowa na wygrywanie meczy. Niestety, dziś wygrać mecz to za mało, dziś trzeba będzie jeszcze wygrać "złotego seta". Ale dopóki piłka w grze, siatka na słupkach, sędziowie na stołkach, chłopcy od ścierania przy mopach - wszystko jest możliwe. Walczymy!