Najpiękniejsza siódemka fazy zasadniczej Plusligi wybrana!

Powoli opadają już emocje po turnieju finałowym Ligi Mistrzów, lada moment wrócimy do ćwierćfinałów rozgrywek krajowych, ale zanim jeszcze - została nam do rozstrzygnięcia pewna bardzo ważna kwestia.

Tydzień żmudnych poszukiwań, kandydatur, wyborów, tysiące Waszych głosów i już wszystko jasne. Możecie być z siebie dumne - zwycięska siódemka jest rzeczywiście piękna i same byśmy lepiej nie zadecydowały. Co nie znaczy, że nie obyło się bez małych niespodzianek. Ale po kolei.

ROZGRYWAJĄCY

Cóż, tu sprawy chyba od początku były jasne. Wystarczy powiedzieć, że drugi na liście - Miguel Falasca - zdobył niemal o połowę mniej głosów od triumfatora. Którym okazał się być...prosimy wnieść szampana...Pierre Pujol!

 

 

LIBERO

Prawdziwa deklasacja nastąpiła jednak w tej kategorii. Coś nam mówi, że gdyby głosowanie odbyło się już po finale Ligi Mistrzów, Paweł Zatorski zebrałby więcej Waszych głosów...


18.03.2012 LODZ  , PO MECZU FINALOWYM ROZPACZA LIBERO WOICKI ,    SIATKOWKI  SKRA BELCHATOW ZENIT KAZAN  , PODCZAS LIGI MISTRZOW FINAL FOUR , HALA WIDOWISKOWO SPORTOWA ATLAS ARENA .  FOT. TOMASZ STANCZAK / AGENCJA GAZETA   SLOWA KLUCZOWE:  SPORT SIATKOWKA

A tak sprawy jasne były od samego początku. Aż 74% głosów i tytuł najpiękniejszego libero fazy zasadniczej trafia w ręce...zaraz, jest, jest statuetka, Krzyśka Ignaczaka!

 

 

ŚRODKOWI

To miała być pierwsza pozycja, przy której spodziewałyśmy zaciętej walki, a tu proszę, trochę nie doceniłyśmy bazy fanowskiej zwycięzcy. Na szczęście w wyjściowej siódemce jest miejsce dla dwóch środkowych, autorka tekstu nie będzie płakać, bo pierwsze miejsce przy siatce zajmuje...Russel Holmes!

 

 

Ale nawet piękny Russel nie miał najmniejszych szans w starciu z...

 

 

ATAKUJĄCY

Tak jak przewidywałyśmy, tę potyczkę rozegrali między sobą obcokrajowcy. Szli w trójkę: Alek, Antoś i Michaś, łeb w łeb, do samego niemal końca. Pierwsze z wyścigu odpadły serbskie loczki (21%) i kiedy już wydawało się, że gwiazda Zaksy weźmie wszystko (28%), rzutem na taśmę (30%) konkurentów zakasował atakujący Jastrzębskiego Węgla i chyba nawet on się nie spodziewał.


 

PRZYJMUJĄCY

Prawdziwe fajerwerki wybuchły dopiero w zdecydowanie najbardziej wyrównanej kategorii. I tu zastały nas największe niespodzianki. Czyżby niedawne ekscesy (włosy i dziewczę) osłabiły pozycję Zibiego Bartmana na Ciachach? Bo tu nie dość, że został on pobity w bratobójczym pojedynku przez Kruszynę, to jeszcze duet Jastrzębski został dość wyraźnie z tyłu za frakcją bełchatowską. Tym samym drugim najpiękniejszym przyjmującym Plusligi  (22%) zostaje...Bartek Kurek! (Komisja wciąż jednak obraduje czy za zjadanie statuetki nie należy się dyskwalifikacja).

 


A tymczasem królem przyjęcia, i z żadnym Waszym wyborem nie zgadzamy się tak bardzo, zostaje...już go widzimy, już do nas idzie, Michał Winiarski!


 

Dziewczęta i panie, runda oklasków dla najpiękniejszej siódemki fazy zasadniczej Plusligi:

 

 

Zgadzacie się z werdyktem?