Standard Liege - Wisła Kraków: najważniejszy wieczór polskiej piłki klubowej NA ŻYWO

Wisła musi dziś w Belgii... a nie, nie musi. Wystarczy jak zremisuje 2:2, albo wyżej. Ale lepiej żeby wygrała. Zapraszamy na relację na żywo z meczu o honor, sławę i Wejście Do Historii.

Jesteśmy także na Facebooku>>

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Niezależnie od brzydkiej końcówki tego meczu, Wiśle należą się ciche brawa. Owszem, dziś nie udało się skruszyć obrony Standardu, ale też, nie oszukujmy się - zremisować dwumecz grając w sumie przez ponad 90 minut w 10, to jest sztuka. Szkoda, że ten remis taki niekorzystny. Ale na podsumowania na pewno przyjdzie czas później.

Teraz przenosimy się na Legię. Jeszcze możemy mieć polską drużynę w 1/16!

KONIEC Wygląda to tak, pewnie będą kartki i dyskwalifikacje, ale na razie nie dowiemy się o co poszło.

aa a

KONIEC Wisła odpada z Ligi Europejskiej, Pareiko chce się z kimś bić, trzymają go ludzie ze sztabu szkoleniowego, ale i tak dochodzi przepychanek między graczami obu drużyn. Nie wiadomo co się dzieje!

20.50 Puszczają nerwy! Pareiko faulowany przez Gakpe, wdaje się z nim w absurdalne przepychanki. Sędziowie łagodzą sytuację, ale to już piąta minuta doliczonego czasu.

20.49 Kolejna zmiana w Standardzie, Cyriac nie spieszy się do zejścia z boiska. Już tylko minuta...

20.48 Aut dla Krakowian blisko pola karnego Standardu, Biton jednak faulował przy przyjęciu piłki. Jeszcze 180 sekund.

20.47 Standard się teraz bardzo mądrze broni, a sędzia dolicza 4 minuty. To bardzo dużo czasu?

20.45 Genkov! Ach, Cwetan przyjął piłkę w polu karnym, odwrócił się niczym Drogba i huknął 10 metrów nad poprzeczką. To już nie było w stylu Didiera.

20.45 Teraz już Chavez będzie musiał bronić sam.

20.44 Ostatnia zmiana! Jirsak za Wilka.

20.43 Standard zaczyna kraść czas przeprowadzając kolejne zmiany. Awans oddala się od graczy Wisły, który choć rzucili się do ataków, wciąż nie mogą stworzyć klarownej sytuacji strzeleckiej!

A kontry Standardu są zabójcze.

20.40 Kolejny rzut rożny Wisły i groźna kontra po! Standard wyszedł trzech na jednego, ale trochę się pogubił, sytuację uratował wracający jak dziki Cwetan Genkov!! Ale nerwy, ale nerwy.

20.39 Rzut rożny dla Wisły nie kończy się strzałem, Chavez ratuje krakowian przed groźną kontrą. To jest bardzo ryzykowna gra.

20.38 Panowie, celniej! Czaruś próbował wypuścić Meliksona prawą stroną, ale znów zabrakło centymetrów. Wisła idzie va banque! Bronią już tylko w trójkę.

20.37 A Nunez zastanawia się, co poszło nie tak.

NunezNunez fot. ipla.tv

20.36 Aaaaaaaaaaaaaa! Rajd Meliksona, podanie w pole karne, Kirm kiksuje, Borek krzyczy "STRZELAJCIE!!", a Biton nie sięga piłki. Ależ była szansa na bramkę!

20.35 Biton zmienia Jovanovicia. A Standard zaczyna grać na czas.

20.33 My tymczasem zaczynamy się zastanawiać, czy aby szczęście Kazimierza Moskala nie zostało w całości wyczerpane w 93 minucie meczu Fulham z Odense. Co z tego, że Wisła wydaje się być lepsza w tym dwumeczu, skoro jest kwadrans od odpadnięcia?

20.30 Standard atakuje, Bjarnasson strzela po rzucie rożnym, na szczęście obrońcy blokują. A Borek cały czas kombinuje co tu zrobić, żeby Goreux też dostał czerwoną kartkę.

20.28 Aż chciałoby się zażartować, że Nunez grał tak słaby mecz, że nikt zupełnie nie zauważa jego braku. Wisła rozgrywa, zbliża się do pola karnego Standardu, ale strzałów wciąż niestety brakuje.

20.26 Rozgrzewa się także Dudu Biton. A tymczasem Wisła pokazuje, że w 10 gra tak samo dobrze jak w 11. Gdyby przed chwilą Genkov trochę lepiej przyjął piłkę, miałby szansę na gola!

20.25 Pierwsza zmiana w Wiśle. Andraż Kirm zastąpił Ivicę Ilieva.

20.24 "Część stopy Diaza została w murawie" mówi Mateusz Borek, a my jesteśmy zdziwione, jak bardzo makabrycznie by to musiało wyglądać.

20.22 Borek wiesza psy na Argentyńczyku, my nie jesteśmy pewne, czy w tej sytuacji w ogóle był faul, a co dopiero faul na kartkę!

Tym nie mniej gramy w dziesiątkę, a Nunez dwumecz ze Standardem zapamięta na baaaardzo długo.

20.21 CZERWONA KARTKA DLA NUNEZA! Druga żółta kartka za... no same nie wiemy. Trochę za głupotę, ale trochę to napastnik Standardu sam na Gerwazego wpadł!

20.19 Wisła wie, że musi grać coraz bardziej ofensywnie i usiłuje to robić. Standard też wie, że Wisła musi i bardzo stara się to wykorzystać kontrami.

20.17 Wisła zaatakowała, strzału z dystansu próbował Jovanović, jednak jego uderzenie zostało zablokowane, świetną kontrę Standardu w ostatniej chwili powstrzymał Jaliens. Tempo meczu rośnie coraz szybciej.

20.15 Niestety w drugiej połowie to Standard sprawia lepsze wrażenie. Najpierw Chavez w ostatniej chwili zatrzymuje podanie do czyhającego na okazję Pocognoliego, później Tchite strzela niecelnie. Dużo więcej dzieje się niestety pod bramką Pareiki niż Bolata.

20.13 Standard próbował zaskoczyć Wisłę ze stałego fragmentu, ale piłka trafiła bezpiecznie w ręce Pareiki. Niech teraz Wisłą zaskoczy czymś Standard.

20.10 Rybka jest pewna, że Wisła zdobędzie bramkę na 1:0 w 91 minucie meczu. To może skoczcie w tym czasie zjeść kolację?

20.09 Ojej, straciłyśmy kontakt z Mateuszem Borkiem... ale tylko na chwilę. Kojący głos Mateusza po kilku minutach ciszy rozległ się znów.

20.07 W odpowiedzi atakuje Standard, Cyriac strzela głową, ale niecelnie. Te pierwsze minuty drugiej połowy dostarczyły nam więcej akcji, niż cała pierwsza.

20.06 Cweeeeeetan, no po takim lekkim szturchnięciu, to nawet my byśmy się utrzymały na nogach :P

20.05 Genkov wpada w pole karne i pada w polu karnym! Nie ma rzutu karnego. Ale czy słusznie?

20.03 Gramy! I strzelamy, Wisło, strzelamy!

PRZERWA Mateusz Borek prezentuje statystyki pierwszej połowy. Gole: 0, rzuty rożne: 0, strzały celne:0, strzały ogółem: 2:1. Dramat?

PRZERWA Bramek nie było, w dogodnych sytuacjach 1:0 prowadzi Standard, za grę mały plusik należy się chyba Wiśle... ale coś się w drugiej połowie musie zmienić!

A tak poza tym, to bardzo słaby mecz na razie jest. Nie lubimy.

19.44 Iliev próbuje dryblingu, wbiega w pole karne Belgów, zderza się z obrońcą, ale o faulu nie może być mowy. Zmarnowana szansa, za Ivicą nikt nie ruszył.

19.43 Wiśle udało się trochę uspokoić grę, ale wszystko zmierza w stronę bezbramkowego remisu do przerwy.

19.41 Biała Gwiazda próbuje odpowiedzieć, jednak strzał głową Genkova bardzo słaby i jeszcze bardziej niecelny.

19.39 Ostatnie minuty wyraźnie na korzyść Standardu. Diaz fauluje Cimona w pobliżu pola karnego Wisły, Pareiko wypiąstkował jednak dośrodkowanie Cyriaca. Teraz nie wygląda to najlepiej.

19.36 Standard w natarciu! Cyriac napędza akcje Belgów, Chavez nie potrafi wybić piłki z linii pola karnego! Na szczęście jakoś w tych nerwach udało się zażegnać niebezpieczeństwo, ale Chavez to jak na razie tykająca bomba.

19.35 Pierwsza dobra szansa Standardu! Pocognoli wykorzystuje świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Cyriaka, ale po jego strzale piłka przechodzi minimalnie obok słupka!

19.34 Powtórki pokazały jednak, że faulowany przez Nuneza Bjarnasson bardzo brzydko mu się odwinął. Być może nawet na czerwoną kartkę!

19.32 Przypadkowy faul, a po nim duże zamieszanie, Bjarnasson i Nunez dostają po żółtej kartce, ale my zapamiętamy z tego zdarzenia głównie Czarka i Islandczyka po raz pierwszy w jednym kadrze.

19.30 To nie znaczy, że chcielibyśmy, aby coś złego stało się graczom Standardu (albo, że nam to obojetne!). Po prostu Belgowie faulują jakoś ostrzej.

19.29 Bardzo ciężko jest pisać o tym meczu. Od około 20 minut trwa bardzo zacięta walka o dominację w środku pola. Bramkarze do tej pory nie musieli interweniować ani razu. Serca biją nam szybciej tylko z okazji kolejnych fauli:

A) Wiślaków - czy będzie kartka,

B) na Wiślakach - czy nic się nie stało.

Trochę mało, prawda?

19.26 "Większa dbałość o szczegóły" oto porada Mateusza Borka dla piłkarzy Wisły. To prawda. Procent celnych podań w tym meczu oscyluje w okolicach niższych stanów niskich, nerwy nie są dobrym doradcą.

19.23 Maor szuka gry na całej szerokości boiska, ale to na razie nie jest jego mecz. A anonsowany jako nowy Hansen Bjarnasson jest jak na razie wielki rozczarowaniem tego meczu. W ogóle się nie pokazuje :)

19.21 No dobrze, napiszemy tylko to, co w meczu sprzed tygodnia. Belgowie trzymają wysoki standard defensywy :)

19.18 Po kwadransie ze sporym okładem jedno możemy powiedzieć na 100%. Standard nie jest lepszą drużyną od Wisły i jeśli nie uda się dziś awansować, będziemy baaaardzo zawiedzione. Wisło, do boju!

19.14 Geeeeenkov! Bułgar strzela tuż obok słupka, ale i tak wcześniej sędziowie dopatrzyli się spalonego. Była to jednak pierwsza dobra ofensywna akcja Wisły.

A poza tym, spalony spalonym, ale następnym razem można by z takiej sytuacji trafić.

19.13 Cały czas jesteśmy bardzo daleko od sytuacji bramkowej dla Wisły. A bez strzelenia gola awansować się nie da.

19.10 Wiślacy wreszcie pograli trochę piłką na połowie przeciwnika. Dzięki temu to Polacy będą teraz mieli szansę po rzucie wolnym.

Ale niestety Bolat świetnie wyłapał piłkę.

19.07 Chavez! Honduranin ma "bardzo wolną nogę" i prawie traci piłkę tuż przed własnym polem karnym. Było bardzo blisko kapitalnej szansy dla Standardu. Wisło, obudź się!

19.05 Niestety gra wygląda cały czas podobnie. Standard trzyma piłkę, Wisła ucieka się do fauli.

19.03 Wisła zaczyna od ostrego presingu i kilku fauli. Standard podobno nie musi być dziś strasznym przeciwnikiem. Dużo osłabień i słaba forma, którą podkreśla porażka 2:4 z 13 w tabeli Zulte Waregem. Same optymistyczne przesłanki.

19.01 Zaczynamy jednak na smutno, od minuty ciszy poświęconej zmarłemu tragicznie trenerowi przygotowania fizycznego Standardu.

18.59 Pierwsze zwycięstwo nasze! Czaruś wybrał właściwą stronę monety, oby to była dobra wróżba.

18.58 Ok! Zawodnicy wychodzą na murawę "piekła Walonii". Wisła na niebiesko, chłopaki uśmiechnięte, głównie dzięki uśmiechowi Pareiki, który promieniuje na całą jedenastkę.

18.53 Zaczynamy transmisję. Polsat właśnie chwali się tym, że dostał Telekamerę. Za pokazywanie sportu "wszystkim" Polakom :)

Wolałybyśmy jednak oglądać jakieś studio z ekspertami...

18.45 Zaraz, zaraz... Bjarnason? Birkir Bjarnason? Znany także, jako ładniejsza wersja Mikkela Hansena?