Biczfejs na środę

Wczoraj były walentynki, było słodko, romantycznie i różowo, a dzisiaj? Dzisiaj jest środa. I wszyscy zdają się zapomnieć o istnieniu przymiotnika "słodki".

*** Holger chciał prosić o chwilę uwagi, bo musi coś powiedzieć.

Holger Badstuber

Holeger dziękuje za chwilę uwagi. Powiedział już wszystko co miał do powiedzenia.

*** Ale od razu o głos zabiegają kolejni nasi pupile, którzy chcą skorzystać z możliwości jakie niesie środa. Na profilu Lary87 zobaczyłyśmy, że dziesięć punktów swoją drogą, ale grobowe miny na twarzach Królewskich swoją. Nie wiemy czy to przez to ostatnie bromansowanie Torresa z Terrym, czy przez wyjście na światło dzienne zdjęcia "Iker jako muchomor tyle, że bez kropek", ale...

Sergio Ramos i iker casillas

...biczfejsy Sergio i Ikera są pierwsza klasa.

*** Osobiście zawsze uważałyśmy, że biczfejs z przeciągłym "awww" nie łączy się nigdzie, nigdy i w ogóle. Że przedstawiają dwa zupełnie odmienne stany emocjonalne i niemożliwe, by wystąpiły w jednym zdaniu. Tak, "uważałyśmy" w czasie przeszłym. Potem zajrzałyśmy do koleżanek z Kickette, wpadłyśmy na tą oto uroczą pamiątkową fotkę rodziny van Persie z Diego Maradoną i... małoletni synek Robina strzelił tak rasowego biczfejsa, jak gdyby przeszedł trzy kryzysy wieku średniego, przynajmniej dwa razy tyle rozwodów i zawsze był na niesłusznym spalonym, a my zrobiłyśmy "Awwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww"

Nie wiemy, czy to przypadkiem nie dozwolone od lat osiemnastu, ale ciiii...rzecznikom praw dziecka będziemy się tłumaczyć, że to zupełnie niewinny skurcz mięśni twarzy.

*** Jak jednak głosi stare góralskie porzekadło "co dwa biczfejsy to nie jeden" więc udajemy się na wycieczkę do Manchesteru. Bo jeśli stwierdzamy, że wartość estetyczna biczfejsów w liczbie mnogiej przewyższa te w pojedynczej, to co mamy powiedzieć, gdy ta liczba mnoga występuje u braci. U braci bliźniaków.

MANCHESTER, UNITED KINGDOM - AUGUST 06:  Rafael Da Silva (L) sits on the bench beside his twin brother and team mate Fabio Da Silva of Manchester United prior to the Pre Season Friendly match between Manchester United and Juventus at Old Trafford on August 6, 2008 in Manchester, England. (Photo by Phil Cole/Getty Images)r

Chyba powiemy, że to wyżyny estetyki i przynajmniej z dwie godziny mogłybyśmy dywagować o licznych podobieństwach ów biczfejsów, acz unikatowym charakterze każdego z nich z osobna.

*** W Anglii jednak rośnie spora biczfejsowa ofensywa. Możemy się śmiać ze skuteczności Torresa w Chelsea (bądź też jej braku), możemy mówić o obijaniu na treningach, ale jego rola w zespole jest niepodważalna. Kto inny jak nie on tak pięknie dawałby przykład kolegom, by przy hymnie Ligi Mistrzów wybrać sobie dowolną, niewinną osobę na trybunach i ot tak, z nudów, zabić ją spojrzeniem.

Fernandi Torres

Nie dajmy się zwieść dziewczęta jakimiś debiutami i wypadkami przy pracy. David Luiz i jego trwała już dawno przeszli z biczfejsem na ty.

David Luiz