Jest decyzja w sprawie meczu Resovia - Zaksa

Po sobotnim spotkaniu mówiło się o dwóch wariantach rozwiązania chaosu jakim zakończył się mecz, ostateczne zdecydowano się na jeszcze inne wyjście.

Decyzja w sprawie meczu Resovii z Zaksą Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej postanowiła utrzymać wynik sobotniego spotkania Decyzją Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej wynik sobotniego spotkania Resovii Rzeszów i Zaksy Kędzierzyn-Koźle (24:14) został utrzymany - donosi Polsat Sport Po sobotnim spotkaniu mówiło się o dwóch wariantach rozwiązania chaosu, jakim zakończył się mecz, ostateczne zdecydowano się na jeszcze inne wyjście. Chodzi oczywiście o pojedynek ostatniej kolejki Plusligi między Resovią Rzeszów i Zaksą Kędzierzyn-Koźle, który przez błąd sędziów zakończył się w czwartym secie wynikiem 24:14. Po długich deliberacjach zawodników obu drużyn wezwano do dogrania meczu do końca, gdy tymczasem Samica poszedł się golić, a reszta zespołu nie była w większej gotowości do gry. W środę miał zebrać się zarząd Komisji Ligi by rozstrzygnąć spór, decyzję podjęto jednak już we wtorek popołudniu. Wcześniej mówiło się o powtórzeniu meczu lub o walkowerze dla Rzeszowa. Ostatecznie zdecydowano się jednak na najbardziej rozsądne i sprawiedliwe zakończenie. Jak poinformował Polsat Sport - decyzją Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej wynik spotkania został utrzymany. Jak myślicie, czy takie rozwiązanie jest słuszne?

Chodzi oczywiście o pojedynek ostatniej kolejki Plusligi między Resovią Rzeszów i Zaksą Kędzierzyn - Koźle, który przez błąd sędziów zakończył się przy wyniki 24:14 w czwartym secie. Po długich deliberacjach zawodników obu drużyn wezwano do dogrania meczu do końca, gdy tymczasem Samica poszedł się k*** golić, a reszta zespołu bynajmniej nie była w większej gotowości do gry.

 

 

Dziś miał się zebrać zarząd Komisji Ligi by rozwiązać sytuację, decyzję podjęto jednak już wczoraj popołudniu. Wcześniej mówiło się albo o powtórzeniu meczu, albo o walkowerze dla Rzeszowa, ostatecznie zdecydowano się chyba jednak na najbardziej rozsądne i sprawiedliwe zakończenie. Jak poinformował Polsat Sport - decyzją Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej wynik spotkania został utrzymany.

 

Uznałem tak, ponieważ dlaczego mają być karane oba zespoły. Jaką decyzję bym nie podjął to ktoś by ucierpiał. Winę ponoszą sędziowie i karanie walkowerem byłoby niezasłużoną karą dla ZAKSY. Z kolei w przypadku powtórki meczu ucierpiała by Resovia. Nie mówiąc już o dużych kosztach odnośnie ponownego rozegrania tego pojedynku - tłumaczy główny Komisarz PlusLigi Cezary Matusiak.

 

Jak myślicie, czy to jest najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie jakie można było w tej sytuacji zastosować?