Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel, czyli finał Pucharu Polski NA ŻYWO!

Skra zdobywa swoje 6793. trofeum, czyli tym razem Puchar Polski. Bez kontuzjowanego Bartmana Jastrzębski nie był w stanie stawić oporu Kurkowi i spółce i skończyło się na łatwej wygranej Iskierki.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC No dobra, teraz już naprawdę się żegnam. Dziękuję za dzisiaj i do usłyszenia! (rany boskie, jaki Miguel ma seksowny głos!).

KONIEC W studiu zaczyna się już właśnie rozmowa o Wlazłym w kadrze, to będziemy się już żegnać. Albo czekajcie, bo wywiad Winiara! Co on paczy?

KONIEC Czekajcie, bo zaniemówiłam w obliczu śpiewających Pliny i Winiara.

KONIEC Już wiemy kto zabierze puchar do domu.

KONIEC Nie będzie Resovi na dekoracji? Buu. Skra robi przewrót w przód i wkracza na podium.

KONIEC A to ci! MVP turnieju dla Miguela Falasci! Hiszpan chwilę wcześniej zgarnął również nagrodę dla najlepiej rozgrywającego.

KONIEC Jednak nie! Nagroda dla najlepiej atakującego dla zaskoczonego Michała Łasko, nagrodę wręcza Paweł Papke.

KONIEC Nagrody indywidualne:

Najlepszy zagrywający: Mariusz Wlazły

Najlepszy przyjmujący: Michał Winiarski

Najlepiej broniący: Paweł Zatorski

Najlepiej blokujący: Marcin Możdżonek

Skra weźmie wszystko?

KONIEC Ale jeszcze się nie żegnamy, zaraz będzie dekoracja. Stay tuned, będę strzelać printskriny jak opętana ;)

KONIEC To znaczy, to nie tak, że źle życzyłyśmy tu którejś z drużyn, ale miałyśmy nadzieję, że Jastrzębski utrze nosa Bełchatowianom, albo przynajmniej będziemy doświadczać wyrównanej i ładnej gry. Nic z tego. Jastrzębski bez kontuzjowanego Bartmana nie istniał w ataku, zwłaszcza, że to ewidentnie nie był dzień Łasko ani Kubiaka. Skra wygrywa zasłużenie, należą im się gratulacje, ale mały niedosyt po spotkaniu finałowym zostaje.

16:11 I po zabawie. Jeszcze raz Możdżonek. 24:19 i 3:0 w całym spotkaniu. Puchar Polski dla Skry, szkoda.

16:10 Możdżonek ze środka, piłka setowa.

16:08 Jest skuteczny atak, 18. Zrelaksowany Falasca puszcza sobie kiwkę, ale chyba się przeliczył. Jednak nie, wideoweryfikacja wyklucza aut. 23, po ataku Łasko, do 19.

16:07 "Do something crazy guys, c'mon!" krzyczy na czasie Zibi, ale to już chyba trochę za późno. Wystarczyło na zdekoncentrowanie Wlazłego w zagrywce. Michała Łasko niestety też. 22:17.

16:05 Były przyjęcie na drugą stronę u Skry, ale co z tego, skoro Łasko zablokowany na kontrze. Powtórka już skuteczna, ale to dopiero 16 punkt, przeciwniki ma ich już 20. Po ataku Wlazłego 21.

16:03 I chyba mają racje. Falasca wystawia z kolan, ale Możdżonek kończy i tak. Błąd podwójnego odbicia i już 19:14.

16:02 Jak Michał Winiarski zatrzymuje pojedynczym blokiem rywala na środku, to wiesz, że nie jest dobrze (o ile jesteś rywalem). Czas dla Bernardiego, 17:14, komentatorzy wietrzą koniec spotkania.

16:00 Nemer w taśmę i już mamy Skrę na prowadzeniu. Po zablokowaniu Kubiaka już dwupunktowym. Teraz już trzy. Druga przerwa techniczna, 16:13 Skra.

15:58 Po ataku Łasko była szansa na dwupunktowe prowadzenie, ale Jastrzęsbski nie wykorzystuje kolejnej kontry, co czyni Bartek Kurek. Pliński psuje zagrywkę, Winiarski atakuje ze skrzydła. 13:13.

15:57 Fatalny błąd Jastrzebskiego w komunikacji na boisku, Łasko psuje zagrywkę w następnej akcji i już remis. Po 11.

15:56 Śliczny atak Łasko, równie efektowna odpowiedź Kurka. 10:9.

15:54 Wlazły po rękach, blok Jastrzębski, Możdżonek ze środka. 9:8.

15:52 Ale serię ma teraz Polański. Możdżonek pozazdrościł i odpowiedział skutecznie z drugiej strony. Falasca w aut z zagrywki i jest pierwsza przerwa techniczna przy dwupunktowym prowadzeniu Jastrzębskiego.

15:50 Koniec tego miłego. Nemer blokowany, ale Łukasz Polański (który pojawił się na boisku w końcówce drugiego seta i już na nim został) skutecznie ze środka. I jeszcze jeden punkt Łukasza. Dwa punkty prowadzenia.

15:49 Coś mnie z zaskoczenia wziął koniec tej przerwy, ale wygląda na to, że Michał spełnił swoje zadanie w przerwie. Teraz spełnia je w ataku. 2:4 Jastrzębski.

15:37 Przed nami dziesięciominutowa przerwa. Jeśli Michał Łasko nie wpadnie teraz do szatni Bełchatowian i nie zaśpiewa im Highway to Hell, to już nie wiemy, co mogłoby odwrócić losy tego meczu.

15:35 Nemer postanowił zagrać eksperymentalną akcję w polu zagrywki i jej nie zepsuć. Nie udało się. Skra Bełchatów wygrywa drugiego seta 25:20.

15:34 Winiarski po bloku i będzie piłka setowa.

15:33 Kolejna zepsuta zagrywka Jastrzębskiego daje Skrze 22 punkt. Zibi jest zdegustowany.

15:31 A tak w ogóle to Winiar ma dziś bardzo twarzową fryzurkę, nieprawdaż? Takie myśli naszły nas przy jego autowym ataku. Wlazły poprawia, odpowiada Holmes ze środka. Ale Kruszyna znowu psuje zagrywkę. 21:17.

15:29 Ależ teraz huknął Magneto. Tak się rozochocił, że postawił skuteczny blok w kolejnej akcji, ale ciągle było mu mało i dotknął przy tym siatki. Gawryszewski samolotem w siatkę. 19:15.

15:28 Jest punkt Łasko, choć więcej w tej akcji było szczęścia niż kunsztu siatkarskiego. 17:14.

15:27 Zmiennik Bartmana nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Długo nie nagraliśmy, czas dla Bernardiego.

15:24 Skra zaczyna popełniać więcej błędów, dzięki czemu gra nam się teraz wyrównała. Niestety w trakcie pisania tego zdania zapunktowali Plińśki i Wlazły i przy drugiej przerwie technicznej znowu mamy 3 punkty różnicy.

15:23 Pięknie Russel! (nie mylić z "piękny Russel", to znaczy kiedyś był, ale wiecie). As serwisowy środkowego, a w kolejnej akcji blok na Wlazłym ku ogromnej wrzawie publiczności. 14:12.

15:22 To nie jest mecz Michała Kubiaka, który psuje tym razem zagrywkę. Jego imiennik z Włoch również ma problemy na siatce. 13:10.

15:21 Po zagrywce Vinhedo Zatorski i Falasca wybrali się na piknik do stolika komentatorskiego, ale nie uratowali tej piłki. Holmes skutecznie ze środka. 11:9.

15:19 Kubiak chciał się zemścić, ale zemsty doznały tylko jego buty. Kolejna szansa na rehabilitację również zmarnowana. Kubi nie kończy kontry. 10:7.

15:18 Jednak punkt dla Bełchatowa. Możdżonek dotknął siatki, ale już po tym, jak Kruszynowe nogi dotknęły parkietu. Będzie jednak ta przerwa techniczna. 8:6.

15:16 Małe zamieszanie czelendżowe. Kubiak zablokowany, ale jego koledze reklamują dotkniecie siatki Możdżonka. Oba zespoły zeszły już tymczasem na przerwę techniczną, sędzie nie wie co się dzieje, czekamy.

15:15 I jest następny blok! Potrójny! Kubiak, Holmes i Szynszyl nie do przejścia.

15:13 Po udanym ataku Wiatraka już miałyśmy napisać, że wreszcie coś się w grze Jastrzębian rusza, gdy wtem Łasko uderza w aut. Jest blok! Winiar zdziwiony, jest czwarty punkt, Winiar oddaje- patrzy po prostej, atakuje ręką w prawo (ach te nawyki z wywiadów). 7:5.

15:11 Wreszcie udana kontra Jastrzębskiego. Zmiana rozgrywającego (Vinhedo) chyba zaczyna przynosić efekty. Ale to ciągle są trzy punkty straty. 2:5.

15:07 Drugiego seta inauguruje trafienie w aut Holmesa. Sędziowie żądają weryfikacji, chyba po to, żeby sprawdzić, czy szynszyl jest prawdziwy. Był. I to dopiero początek złego. 3:0 i czas dla Bernardiego.

15:07 Wiatrak Bontje, kochamy pana Drzyzgę.

15:03 Pierwsza obroniona, ale przy drugiej szansie Daniel Pliński nie pozostawia złudzeń. Skra Bełchatów zwycięża pierwszego seta 25:16.

15:01 Więcej wysiłku kosztowało nas chyba ziewnięcie niż ten rekreacyjny atak Mangneto ze środka. Kubiak wreszcie skutecznie, ale to dopiero 15 punkt dla jego zespołu. Bełchatów ma już 23, a po zepsutej zagrywce Kruszyny 24. Piłka setowa.

14:59 Jastrzębianie grają tak jakby cała drużyna cierpiała na chroniczny brak witaminy C. Thorton stwierdził, że już czas na przejście dołem. 21:14.

14:58 Jest kolejny dobry atak ze środka. Bontje skutecznie, ale Bozko psuje zagrywkę. Nie zanosi się na wielkie odrabianie. 19:13.

14:56 Kurek chciał podać rękę do przeciwniki i uderza w aut z prawego skrzydła, ale Jastrzębski odmówił przyjęcia prezentu i wpadł w siatkę. Po czasie na żądanie Bernardiego, wreszcie punkt dla JW. 17:11.

14:54 Wlazły dokonał dzieła zniszczenia na zagrywce i już mamy drugą przerwę techniczną. Prowadzenie wzrosło do 6 punktów.

14:53 SZYNSZYL NA TWARZY RUSSELA HOLMESA WATCH: nadal tam jest.

14:52 I jeszcze jedna czapa, której ofiarą tym razem padł Misiek Kubiak. I wreszcie dobry atak Holmesa ze środka, odpowiedzi as Wlazłego. 14:10, Zbyszek schodzi z boiska.

14:50 Okrutna czapa na Bartmanie skłania Bernardiego do wzięcia czasu. Przewaga Bełchatowa znowu wzrosła do trzech oczek. 12:9.

14:49 Thorton we współpracy z taśmą zdobywają punkt bezpośrednio z zagrywki. Falasce ponosi ze stopą przy rozegraniu i po błędzie przekroczenia linii środkowej, Jastrzębski ma 8 punkt.

14:47 Poniższa uwaga nie dotyczy Michała Łasko, który kończy swój kolejny atak. Bontje myli się w polu zagrywki. I jeszcze raz Łasko. 9:6.

14:46 Armaty Jastrzębskiego jeszcze się nie wstrzeliły. Kubiak w aut i mamy pierwszą przerwę techniczną przy czteropunktowym prowadzeniu obrońców tytułu.

14:44 I mamy pierwszą wideo-weryfikację spotkania. I pierwsze kontrowersje. Kamery Polsatu ewidentnie wskazuje piłkę w polu po zagrywce Kurka, sędziowie orzekają jednak aut. Michał Winiarski nic sobie z tego nie robi i zdobywa siódmy punkt dla swojego zespołu.

14:43 I znowu Kuraś z kontry. Żeby nie szło za dobrze, Wlazły psuje zagrywkę, w odpowiedzi na co, Łasko puszcza asa. 4:3. Po ataku kapitana Bełchatowian już 5.

14:42 Jastrzębski znowu nie kończy ze środka, ale poprawka Łasko skuteczna. Środek po drugiej stronie bez zarzutu. Daniel Pliński i 3:1.

14:41 Gramy. Pierwszy skuteczny atak Kurka, a Zibi z kontry w aut. 2:0.

14:40 Jest Andrea!

14:38 Czy tylko nas tak straszne rozpraszają te żółte napisy "SKRA" w dolnych partiach ciał siatkarzy z Bełchatowa?

14:33 O nie! Zibi Bartman ma problemy z kością strzałkową! Dziś zagra, ale podobno czeka go później kilka tygodni przerwy. Biedactwo!

14:32 I już przenosimy się na parkiet. Wojciech Drzyzga to coś zeszczuplał ostatnio, co nie?

14:30 Przyznać się, ile z Was próbowało za Piotrem Fronczewskim wymówić "załóż, że Żaneto"? ;)

14:28 Jak tak dalej pójdzie, ta relacja zakończy się jeszcze przed startem meczu.

14:23 Czy Polsat naprawdę myśli, że będziemy w stanie skupić się na tym co nam tam w wywiadzie mówi trener Lorenzo kiedy w tle puszczany nam jest tatuaż i kolana Zibiego w zwolnionym tempie?

14:20 Goście w studiu roztaczają przed nami wizję uśmiechniętego Andrei Anastasiego, który siedział wczoraj zadowolony na trybunach. Prosimy o wizualizację!

14:15 Jastrzębski w drodze do finału po pięciosetowej batalii wyeliminował Zaksę Kędzierzyn - Koźle, Skra po nie miej zaciętej walce, odprawiła w czterech setach gospodarzy turnieju. Wnosząc po "owacji" jaką wczoraj zgotowali kibice Rzeszowa wybranemu na MVP spotkania Mariuszowi Wlazłemu, Podpromie będzie dzisiaj z Jastrzębskim. A Wy?