Sport.pl

Leo Messi zgarnia trzecią Złotą Piłkę! Relacja NA ŻYWO z Gali w Zurychu

Nie było niespodzianki, nie było kontrowersji. Leo Messi zdobywa trzecią Złotą Piłkę z rzędu!
Leo Messi zgarnia trzecią Złotą Piłkę Nie było niespodzianki, nie było kontrowersji. Laureatem nagrody Złotej Piłki 2011 został po raz trzeci z kolei Leonardo Messi. W przemowie dedykował nagrodę Xaviemu, który 4. raz z rzędu nagrody nie zdobył. W poniedziałek odbyła się uroczysta gala, na której wręczono Złotą Piłkę. Laureata nagrody Złotej Piłki AD 2011 ogłosił legendarny Ronaldo. Tak samo, jak nie lubimy sędziów, którzy po podyktowaniu jednego niesłusznego karnego próbują odkupić winy, pomagając później drużynie przeciwnej, tak samo nie mamy pretensji do kapituły nagrody za trzeci z rzędu triumf Messiego. Leo nie zasługiwał na nagrodę zeszłoroczną, na tą natomiast zasłużył w stu procentach. Choć może rzeczywiście Złota Piłka powinna być przyznawana też w kategorii: "piłkarze, którzy nie mają za plecami Xaviego i Iniesty"? Trochę nas boli, że Xavi i inni cisi bohaterowie współczesnego futbolu mogą nigdy nie zostać docenieni, zwłaszcza, że nagroda France Football i ekspertów FIFA powoli staje się, lub od czasu do czasu bywa, wypadkową popularności, widowiskowości i sukcesów drużyny, a więc zgarniać ją będą już chyba tylko zawodnicy ofensywni. Ale czyż nie wszystkie nagrody dostarczają tego typu materiałów pod rozterki? - Muszę powiedzieć, że to dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt. chciałbym podziękować wszystkim, którzy wpłynęli na moją karierę: trenerom, trenerowi Guardioli, fizykoterapeutom, kolegom z klubu... To trofeum będę w jakimś sensie dzielił z Xavim, bo już po raz czwarty jesteśmy razem na tej uroczystości - mówił wzruszony Messi. Piłkarką roku została wybrana Homare Sawa - Mistrzyni Świata z Niemiec i najlepsza zawodniczka tego turnieju. Nagrodę dla najlepszej piłkarki 2011 roku wręczyli Shakira i Sepp Blatter.

Komentujcie także na facebooku >>

 

ODŚWIEŻ RELACJĘ


No dobrze, ale żebyście sobie nie pomyślały, że marudzimy lub narzekamy na werdykt: zupełnie nie. Leo Messi w pełni zasłużył na nagrodę i to jest jego wieczór! Gratulujemy i czekamy na relację z samolotu.

Tak samo, jak nie lubimy sędziów, którzy dyktując jednego niesłusznego karnego próbują odkupić winy pomagając później drużynie przeciwnej, tak samo nie mamy pretensji do kapituły nagrody za TEN triumf Messiego. Leo nie zasługiwał na nagrodę zeszłoroczną, na tą natomiast zasługuje w stu procentach... Choć może rzeczywiście Złota Piłka powinna być przyznawana też w kategorii: "piłkarze, którzy nie mają za plecami Xaviego i Iniesty"?

Trochę nas boli, że Xavi i inni cisi bohaterowie współczesnego futbolu mogą nigdy nie zostać docenieni, zwłaszcza, że nagroda France Football i ekspertów FIFA staje się, lub bywa, wypadkową popularności, widowiskowości i sukcesów drużyny, a więc zgarniać ją będą już chyba tylko zawodnicy ofensywni. Ale czyż nie wszystkie nagrody dostarczają tego typu materiałów pod rozterki?

20.05 To co Xavi, w przyszłym roku?

Xavi

20.03 A więc trzecia Złota Piłka dla małego Argentyńczyka stała się faktem. Tym razem bez kontrowersji i dyskusji - to był jego rok. Czy Messi może być jeszcze lepszy? Zastanawiają się dziennikarze Sport.pl Michał Pol i Michał Szadkowski:

 

 

Muszę powiedzieć, że to dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt. chciałbym podziękować wszystkim, którzy wpłynęli na moją karierę: trenerom, trenerowi Guardioli, fizykoterapeutom, kolegom zklubu... To trofeum będę w jakimś sensie dzielił z Xavim, bo już po raz czwarty jesteśmy razem na tej uroczystości.

...mówił wzruszony Messi.

19.59 PO RAZ TRZECI Z RZĘDU ZŁOTĄ PIŁKĘ OTRZYMUJE LIONEL MESSI!

19.58 LEO MESSI!!!

19.56 Ufff... Atmosfera się zagęszcza, a emocje sięgają zenitu, podgrzewane przez organizatorów, którzy serwują nam teledyskowe portrety kandydatów: Messi, Xavi czy Cristiano Ronaldo?

19.55 Laureata nagrody Złotej Piłki AD 2011 ogłosi legendarny Ronaldo.

19.52 Homare Sawa! Mistrzyni Świata z Niemiec i najlepsza zawodniczka tego turnieju wybrana piłkarką roku 2011! (Szkoda, że nie Abby Wambach, dodajemy od siebie po cichu, gratulując jednak zwyciężczyni).

HOMARE SAWA

19.50 A nagrodę dla najlepszej piłkarki 2011 roku wręczy... Shakira! I Sepp Blatter, który wkroczył wraz z nią na scenę tanecznym krokiem, co stanowiło widok, którego wolałybyśmy Wam oszczędzić...

SHAKIRA

19.46 A niedługo poznamy najlepszą piłkarkę minionego roku i nasza redakcja jest szalenie ciekawa werdyktu - czy po raz szósty zgranie ją "etatowa" laureatka Złotej Piłki Marta? Letnie mistrzostwa świata kobiet  pokazały przecież, że coś drgnęło w kobiecym futbolu - już nie Brazylijki, i nie Niemki, ale Amerykanki i Japonki rozdawały karty spotykając się w finale...

19.40 Neymar!!! To jednak małe zaskoczenie, ale oczywiście trafienie Neymara było prześliczne, chociaż my osobiście liczyłyśmy jednak na nożyce Roo... A zwycięska bramka Neymara w meczu ligowego z Flamengo wyglądało tak:

19.39 ...trafienie... dowiemy się tego od Hugo Sancheza. Pamiętajmy jednak, że nagroda Ferenca Puskasa przyznawana jest w głosowaniu internetowym kibiców z całego świata.

19.38 A bramka roku to...

19.34 Nagroda fair play wędruje do japońskiej federacji piłki nożnej. Pomimo tragicznych strat, jakie w Japonii poczyniły marcowe klęski żywiołowe Japonia wspaniale wywiązała się z zadania goszczenia Klubowych Mistrzostw Świata w grudniu zeszłego roku.

19.30 Guardiola dziękuje wszystkim, którzy tworzyli historię klubu z Katalonii, składa wyrazy szacunku Fergusonowi i Mourinho, a nagrodę dedykuje Tito Villanovie - swojemu asystentowi, który przechodzi ciężką chorobę.

19.29 Pep Guardiola trenerem roku 2011! To chyba w pełni zasłużona nagroda.

19.28 Sir Alex Ferguson, Pep Guardiola i Jose Mourinho to kandydaci do tytułu trenera roku.

19.26 Norio Sasaki jest ojcem największego sukcesu w dziejach japońskiej piłki nożnej - prowadzona przez niego reprezentacja zdobyła latem tego roku Mistrzostwo Świata, po dramatycznym finale z USA.

19.25 Na początek poznamy najlepszego trenera kobiecej piłki nożnej... jest nim... Norio Sasaki!

19.24 A organizatorzy zaczynają nam w filmowych migawkach przedstawiać sylwetki nominowanych.

19.23 Trener Manchesteru United mówi, że ta nagroda, to tak naprawdę uhonorowanie całego klubu z Old Trafford.

19.19 W okolicznościowym materiale wideo o Sir Alexie wypowiadają się: David Beckham, Tony Blair, Eric Cantona, Jose Mourinho, Wayne Rooney, Gordon Brown - wszyscy z podziwem, szacunkiem i miłością. A teraz głos zabiera sam zainteresowany.

19.16 A w tym roku, specjalną nagrodę Seppa Blattera otrzymuje Sir Alex Ferguson. Prezydent FIFA baaaaardzo długo czytał listę jego osiągnięć, ale w jubileuszowym roku Sir Alexa trudno chyba o lepszy wybór...

19.14 Josepp Blatter wręcza, jak co roku, swoją prezydencką nagrodę. W zeszłym roku dostał ją arcybiskup Desmond Tutu, dwa lata temu - królowa Jordanii Rania.

19.11 No to pierwsze kontrowersje mamy już za sobą: jasne, nie dało się uniknąć takiego natłoku Hiszpanów w "Jedenastce", ale Wayne Rooney w roli listka figowego? Serio? Bundesliga, anyone?

Jedenastka roku: Casillas - Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Ramos, Vidic - Iniesta, Xabi Alonso, Xavi, Leo Messi, Cristiano Ronaldo - Wayne Rooney (eeee? Czy on jest tu tylko po to, żeby dać kogoś spoza Hiszpanii? Bo byliby lepsi kandydaci).

19.07 Przemawia legenda futbolu - Pele, a przed chwilą obejrzałyśmy bramki-kandydatki do Nagrody Ferenca Puskasa. Wśród nich pamiętne ekwilibrystyczne nożyce Wayne'a Rooneya z lutowego, derbowego meczu z City - nasz faworyt do nagrody.

19.05 Nie ma dziś na gali Cristiano Ronaldo, ani Jose Mourinho. Oficjalny powód - jutrzejszy mecz pucharowy z Malagą, którego stawką jest... tak, zgadza się, kolejny pojedynek z Barceloną... Ale też chyba ani Jose, ani Cristiano nie bardzo wierzą w to, że prestiżowe wyróżnienia mogłyby powędrować do nich...

19.03 Sama Marta zaś, która ma dziś szansę na szóstą Złotą Piłkę z rzędu (!!!) wygląda tak:

MARTA

19.01 Jesteśmy już w Zurychu. Shakira też tu jest, w pięknej, czerwonej sukience. Chociaż musimy się przyznać, że przez jeden, szalony ułamek sekundy pomyślałyśmy, że... że... że... że to Marta się przefarbowała na blond.

SHAKIRA

W tym roku sytuacja jest o tyle "komfortowa", że każdy werdykt szanownej kapituły się obroni... żaden ze ścisłej trójki nominowanych nie  będzie, w przypadku triumfu, wielką kontrowersją, aczkolwiek zupełnie prywatnie i po cichu, liczymy na Xaviego...

O tym, że Leo Messi w tym roku zasługuje na swoją trzecią Złotą Piłkę pisałyśmy już tutaj. Ale przypomnijmy sobie, że rok temu, w przypadku drugiej, sprawa była o wiele bardziej kontrowersyjna...

Kto  dostanie Złotą Piłkę? Leo Messi, Xavi czy może jednak Cristiano Ronaldo? Na razie wiemy na pewno, kto jej nie dostanie>>

Więcej o: