Sport.pl

77. Plebiscyt Przeglądu Sportowego rozstrzygnięty: Justyna triumfuje, Kurek drugi

Siatkarze wybrani Drużyną Roku. Jak zwykle przy okazji takich plebiscytów nie zabrakło kontrowersji, jednak naszym zdaniem, było ich w tym roku wyjątkowo mało.

Nominacje na Sportowca Roku ustala kapituła Przeglądu Sportowego i dziennikarzy TVP. Głosują czytelnicy i telewidzowie. Do ostatniej chwili przed uroczystością w Teatrze Polskim trwało oddawanie głosów na czołową dziesiątkę za pomocą smsów.

Pierwsze miejsce Justyny Kowalczyk, która w 2011 roku po raz drugi z rzędu triumfowała w Tour de Ski, zgarnęła Kryształową Kulę i dwa srebrne medale mistrzostw świata nie budzi chyba najmniejszych zastrzeżeń.

Drugi był Bartosz Kurek, i tę nagrodę traktujemy  jako emblemat docenienia sukcesów wszystkich polskich siatkarzy, który mieli przecież za sobą bardzo udany rok: trzy medale wielkich imprez i kwalifikacja olimpijska - gdyby nie zostali wybrani Drużyną Roku byłoby to skandalem.

Trzecie miejsce to... Adam Małysz, wielokrotny (2001, 2002, 2003, 2007) zwycięzca Plebiscytu. Polacy wciąż pamiętają Orła z Wisły, który w marcu 2011 roku zakończył karierę, a teraz szaleje w rajdzie Dakar.

Jak zmieniał się Adam Małysz na przestrzeni lat?>>

v

Czwarte miejsce przypadło Agnieszce Radwańskiej, i tu również jesteśmy jak najbardziej za: awans do pierwszej dziesiątki zawodniczek w tak prestiżowym sporcie jak tenis zasługuje na wyróżnienie, a my mamy nadzieję, że ten rok będzie dla Isi jeszcze lepszy.

Tak prezentował się natomiast komplet rezultatów:

Pozycja Imię i nazwisko
1 Justyna Kowalczyk
2 Bartosz Kurek
3 Adam Małysz
4 Agnieszka Radwańska
5 Maja Włoszczowska
6 Paweł Wojciechowski
7 Robert Lewandowski
8 Jarosław Hampel
9 Konrad Czerniak
10 Kamil Stoch

Drużyna Roku: siatkarska reprezentacja Polski

Trener Roku: Marek Cieślak (trener reprezentacji Polski w żużlu i Falubazu Zielona Góra)

Impreza Roku: Tour de Pologne

Odkrycie Roku: Jakub Giermaziak (kierowca wyścigowy)

Superchampion: Adam Małysz (były skoczek narciarski, obecnie kierowca rajdowy)

Nadzieja olimpijska: Paweł Wojciechowski (lekkoatleta)

Relacja z gali na blogu goni89>>

Jakie są Wasze refleksje? Jesteście zadowolone, zgadzacie się? A może uważacie, że np. jakiś inny siatkarz zasługiwał na wyróżnienie bardziej od Kurka? Albo, że 10.miejsce Stocha jest trochę bardziej "z sympatii", a trzecie Małysza - "z sentymentu"? Może Hampel powinien być wyżej? Albo Lewandowski? A może kogoś Wam w tej 10. brakuje?

18 najsłodszych momentów 2011 roku>>

urocze

Więcej o: