Nadal vs Federer, czyli ostatni turniej sezonu

Z tej okazji mamy dla was dużo dobrego - terminarze, tabele i tenisowe klaty. Te ostatnie zawdzięczacie ditsik.
Nadal zagra z Federerem Nadal vs Federer, czyli ostatni turniej sezonu. W niedzielę w Londynie rusza tenisowy turniej Masters. Znamy już skład grup, wiemy więc, że Rafael Nadal zmierzy się z Rogerem Federerem. Wieńczące tenisowy sezon finały ATP World Tour rozpoczną się w niedzielę w Londynie, jednak znane już są podziały na grupy, wiemy też jaki jest plan gier na pierwszy dzień turnieju. I tak, już nie możemy się doczekać, zwłaszcza jak przypomnimy sobie, jaki fantastyczny poziom prezentowały niektóre mecze kobiecego Masters. Panowie będą rywalizować w takich oto grupach: Grupa A: Novak Djokovic, Andy Murray, David Ferrer, Tomas Berdych. Grupa B: Rafael Nadal, Roger Federer, Jo-Wilfried Tsonga, Mardy Fish. Wiemy więc, że czeka nas chyba największy tenisowy "klasyk" ostatnich lat. Nadal-Federer. Zmagania obu panów wyznaczały nam ostatnie kilka lat historii tenisa. Owszem, w pewnym momencie obu wielkich rywali pogodził pewien Serb, ale Nole... no cóż, chyba faworytem tego turnieju jednak nie będzie. Jego ostatni, spowodowany przez kontuzje, spadek formy sprawia, że jego występów na londyńskich kortach będziemy oczekiwać z wielkim niepokojem. A czy poza wspomnianą dwójką, Novakiem i Andym Murrayem (który nie tak dawno wygrał z Rafą) ktoś może nam tu namieszać? Regularność Wielkiej Czwórki na największych turniejach każe nam powątpiewać w sensację, nigdy nic nie wiadomo. Dodatkowym smaczkiem, a nawet deserem turnieju, będzie występ polskiej pary deblowej. Marcin Fyrstenberg i Mariusz Matkowski ostatnio formą na kolana nie rzucali, ale udało im się z ósmego miejsca zakwalifikować do Londynu. Grupa A: Bryan/Bryan, Bhupati/Paes, Lindstedt/Tecau, Melzer/Petzschner. Grupa B: Llodra/Zimonjic, Mirnyi/Nestor, Bopanna/Qureshi, Fystenberg/Matkowski. Do rewanżu za finał US Open mogłoby więc dojść dopiero w ewentualnych półfinałach.

Wieńczące sezon finały ATP World Tour rozpoczną się w niedzielę w Londynie, jednak znane już są podziały na grupy, wiemy też jaki jest plan gier na pierwszy dzień turnieju. I tak, już nie możemy się doczekać, zwłaszcza jak przypomnimy sobie, jaki fantastyczny poziom prezentowały niektóre mecze kobiecego Masters. Panowie będą rywalizować w takich oto grupach:

Grupa A: Novak Djokovic, Andy Murray, David Ferrer, Tomas Berdych.

Grupa B: Rafael Nadal, Roger Federer, Jo-Wilfried Tsonga, Mardy Fish.

A więc wiemy, że czeka nas chyba największy tenisowy "klasyk" ostatnich lat. Nadal - Federer. Zmagania obu panów wyznaczały nam ostatnie kilka lat historii tenisa, co pokazuje nam na swoich zdjęciach ditsik.

Rafael Nadal i Roger Federer

Rafael Nadal i Roger Federer

Rafael Nadal i Roger Federer

Owszem, w pewnym momencie obu wielkich rywali pogodził pewien Serb, ale Nole... no cóż, chyba faworytem tego turnieju jednak nie będzie. Jego ostatni, spowodowany przez kontuzje, spadek formy sprawia, że jego występów na londyńskich kortach będziemy oczekiwać z wielkim niepokojem. A czy poza wspomnianą dwójką, Novakiem i Andym Murrayem (który nie tak dawno wygrał z Rafą) ktoś może nam tu namieszać? Regularność Wielkiej Czwórki na największych turniejach każe nam powątpiewać w sensacje, ale podejrzewamy, że taki na przykład Roger zbyt szczęśliwy na spotkanie z Tsongą raczej nie jest.

Dodatkowym smaczkiem, a nawet deserem turnieju, będzie występ polskiej pary deblowej. Marcin Fyrstenberg i Mariusz Matkowski ostatnio formą na kolana nie rzucali, ale udało im się z ósmego miejsca zakwalifikować do Londynu.

Grupa A: Bryan/Bryan, Bhupati/Paes, Lindstedt/Tecau, Melzer/Petzschner

Grupa B: Llodra/Zimonjic, Mirnyi/Nestor, Bopanna/Qureshi, Fystenberg/Matkowski

Tak więc do rewanżu za finał US Open mogłoby dojść dopiero w ewentualnych półfinałach. Zmagania rozpoczną się w niedzielę od meczów w grupach B. Turniej zainauguruje mecz Mirnyi/Nestor - Bopanna/Qureshi (12.15 czasu londyńskiego), 14 Roger Federer zagra z Tsongą, po nich na korty wyjdą Llodra/Zimonjic i nasz debel, a zwieńczeniem wieczoru będzie spotkanie Rafaela Nadala z Mardym Fishem, które powinno rozpocząć się gdzieś w okolicach godziny 20. Już nie możemy się doczekać.


A klaty? Klaty są, ale nie będziemy odbierać ditsik całej chwały. Chcecie obejrzeć, musicie kliknąć >>