Marcin Rosłoń będzie jutro w warszawskim Empiku!

Były piłkarz  warszawskiej Legii, znany i lubiany komentator i dziennikarz Canal+, a także autor wspominanej przez nas książki "Mowa trawa, czyli słownik piłkarskiej polszczyzny" będzie jutro gościem warszawskiego salonu prasowego Empik Junior.

Marcina Rosłonia bardzo lubimy - jako komentatora Canal+,byłego zawodnika Legii, prowadzącego "1 na1" z naszymi ulubionymi piłkarzami... Teraz możemy polubić go także jako autora książki. W swoim, pierwszym na polskim rynku, "Słowniku piłkarskiej polszczyzny" pan Marcin wyjaśnia znaczenie takich tajemniczych zwrotów, jak "cięta róża", "krótka noga", "długi słupek", "spadający liść" czy "plaster".

CANAL+ zaprasza na spotkanie, podczas którego Marcin Rosłoń, autor "Mowy trawy" przybliży wspaniały świat piłki nożnej, podzieli się anegdotami dotyczącymi zwrotów opisanych w książce i odpowie na pytania zgromadzonych. Spotkanie odbędzie się 8 listopada, o godzinie 18:00 w salonie Empik Junior (ul. Marszałkowska 104/122).

Przedstawicielstwo redakcji Ciach chyba się wybierze (z naciskiem na "chyba",nigdy nie wiadomo kiedy Camille Lacourt wrzuci swoje zdjęcia na fejsa i będziemy musiały udać się pod kroplówkę), zachęcamy do tego także wszystkie Czytelniczki, które mają taką możliwość. Będzie fajnie - tak nam się wydaje.

Książka "Mowa trawa" odkrywa tajniki języka futbolu i wyjaśnia genezę najciekawszych zwrotów używanych przez piłkarzy, trenerów i środowisko zawodowej piłki nożnej. Definicje wzbogacone są zabawnymi i interesującymi anegdotami, powiedzonkami i cytatami wprost z szatni i stadionu. Dodatkowo ilustrują je humorystyczne rysunki Andrzeja Jankowskiego. Dowcipna i błyskotliwa książka to doskonała pozycja zarówno dla zagorzałych fanów piłki nożnej, jak i adeptów, którzy o futbolu wiedzą jeszcze niewiele.

Marcin Rosłoń,

Po ponad dwudziestu latach zajmowania się piłką - zawodowego grania i komentowania, postanowiłem opisać to, co widziałem i zapamiętałem. Zachęcam wszystkich do spotkania, na którym będę mógł odpowiedzieć na pytania dotyczące książki i podzielić się moją miłością do piłki nożnej.


"Mowa trawa" wydana została przez Bukowy Las. Książka, której patronuje CANAL+, dostępna jest w wybranych księgarniach oraz sieci salonów Empik.