Wyjątkowy mecz Cichego Pita, czyli Asseco Resovia Rzeszów - Tytan AZS Częstochowa, relacja NA ŻYWO

Zapraszamy na kolejną w tym sezonie relację z Plusligi, którą wybrałyście same drogą demokracji i teraz po prostu musicie być z nami.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

?KONIEC Heikki odbiera nagrodę dla MVP, Cichy Pit krzywo się uśmiecha, zielone dresy Częstochowy wzlatują ku niebu. My się cieszymy, bo to oznacza, że Plusliga może jeszcze czasem człowieka zaskoczyć. Prawie tak samo jak fryzura Cichego Pita. Za dziś już dziękujemy i do usłyszenia. Oby wkrótce!

20:03 Ta blondynka to córka realizatora transmisji, tak?

20:01 Sensacja osiada na parkiecie. Częstochowa, Kopciuszek, który przyjechał do Rzeszowa i miał się wepchnąć szybko do paszczy lwa wygrywa czwartego seta 25:22 i całe spotkanie 3:1. Lew się zakrztusił.

20:00 Sensacja wisi w powietrzu. Piłka meczowa dla Tytana! Say what?

19:59 Cichy Pit is on firree! 22:23.

19:58 "Polak! Polak!" Achrem wchodzi na boisko. W międzyczasie prowadzenie ponownie wraca na stronę Częstochowy. 22:21 i przerwa tym razem na żądanie trenera Resovii.

19:55 Gontariu trzyma teraz grę Resovii, po drugiej stronie również rządzi zmiennik. Udany atak Kamińskiego, w odpowiedzi Pit ze środka. I z bloku. Brawo Piotrek! Resovia wraca na prowadzenie, trener Kardos bierze czas. 21:19.

19:53 Mówiłyśmy, że "jeszcze". Antigówka Wiśniewskiego (i to wcale nie jest nazwa gatunku jabłek. Ani alkoholu), skuteczny atak Kamińskiego i Częstochowa wychodzi na prowadzenie. Teraz już 18:16.

19:50 Jeśli Resovia przegra tego seta będzie to wina przyjęcia Mateusza Miki. (I wcale nie piszemy tak przez brodę). 16:14 na drugiej przerwie technicznej prowadzą jeszcze gospodarze.

19:47 Witaj Michale Kamiński, ładnie się uśmiechasz.

19:44 Mateusz Mika przyjmuje na -23 metr. I błyskawicznie rewanżuje się w kolejnej akcji. Szansy rewanżu za swoje nieudane akcje nie będzie miał Janeczek, który schodzi wściekły z boiska. 11:7 dla gospodarzy.

19:39 Gontariu (eee, nie takie trudne) cały czas skutecznie. Rzeszowianie się pobudzili i nawet Cichy Pit delikatnie się podniecił po udanej akcji. 2:5.

19:38 Już gramy. Adrian Gontariu ciągle na boisku. Moja klawiatura tego nie lubi.

19:36 Ej, ale Wy tam wszystkie naprawdę za Rzeszowem jak jeden m...żona?

19:34 Tichacek huknął jak z przysłowiowej armaty ale w aut. Częstochowa wygrywa trzeciego seta, co oznacza, że z Rzeszowa wywiezie co najmniej jeden punkt. Mogę sobie zrobić takie cichutkie yay! do środka?

19:33 Gierczyński wyrzucony za antenkę, Resovia zalicza asa no i wywołałyśmy tę panikę z lasu. 22:24 i czas dla Tytana.

19:32 A tymczasem Częstochowa ma piłkę setową. Pierwsza obroniona, ale straty są duże.

19:31 Wojtek Grzyb na boisku. Wspomnienia, wspomnienia. Pamiętasz? Rzeszów trylion lat temu, bałam się do ciebie podejść.

19:29 Adrian G. zalicza asa, ale Częstochowie tym razem chyba nie zbierze się w końcówce na panikę. Na pewni nie Krzyśkowi Gierczyńskiemu. Dawid Murek też trafia i Częstochowa ma już 23 punkty. Przeciwnik tylko 18.

19:26 Achrem myli się dwa razy z rzędu i wraca na ławkę rezerwowych. Na domiar złego Resovia ma problemy z przyjęciem. 21:15 i czas dla trenera Kowala.

19:24 Nazwisko Adriana, który właśnie zastąpił Grozera, na pewno nie napisałybyśmy dobrze więc nawet nie próbujemy. Tak czy inaczej, właśnie zastąpił Grozera.

19:21 Achrem w swojej pierwszej akcji nie przebija się przez blok, takich problemów nie ma po drugiej stronie siatki Gierczyński. Łukasz Perłowski powtarza akcję Oliega i na drugiej przerwie technicznej znowu mamy dwa punkty przewagi gości.

19:20 Heikki Kovalainen Krzysztof Gierczyńki cały czas skutecznie. W odpowiedzi Lotman z lewego skrzydła. 13:13.

19:19 Co się stało z grzyweczką Pita? Przywiązałyśmy się już!

19:17 Tymczasem na boisku ku ożywieniu publiczności i naszemu pojawia się Olieg Achrem (tak brzmi aktualna wersja jego imienia i nazwiska, prawda?)

19:15 I jeszcze klef :

embed

Tak! To był nasz faworyt ale nie zdążyłyśmy powiększyć.

19:14 Za szybko chyba spisałyśmy Częstochowę na straty w tym meczu. Na pierwszą przerwę techniczną w trzecim secie z dwupunktową przewagą schodzą goście.

19:12 I jeszcze jedna od sportsphotos.eu :

embed

Z napojem chyba lepsze.

19:10 Propozycja na ładne zdjęcie Wojtka Sobaly od rasp :

embed

Blisko!

19:08 I wracamy do gry. Myślicie, że Częstochowę stać w tym meczu na coś więcej niż jednego dobrego seta?

19:05 Przerwę w spotkaniu wykorzystamy na poprawie "ł" na "l" w nazwisku Sobala w całym tekście. Do zobaczenia za dwie minuty ;)

19:03 Kaczyński w siatkę i po zabawie. Mamy remis w meczu.

18:58 I znowu problemy techniczne (to nie jest mój dzień) ale wracamy w samą porę. Setbol dla Rzeszowa. Pierwszy obroniony. I jeszcze jeden. 20:24 i czas dla trenera Kowala.

18:54 No to już chyba nic w tym secie Częstochowa nie ugra. Ledwo zdołałyśmy postawić kropkę w tym zdaniu, a AZS postawił blok na Grozerze. I kolejna długa akcja ze skutecznym atakiem Gierczyńskiego. Ale ta ciągle jest spora przewaga Rzeszowian. 20:16.

18:50 Oraz żeby Mateusz Mika pozbył się tej skrzaciej brody. Ktoś może przynieść mu maszynkę na przerwę techniczną? 16:10.

18:49 Ale nadal chcemy ładnego zdjęcia Wojtka.

18:46 Nawet nasz system nie może wytrzymać głupot, jakie dziś wypisujemy i odmówił na moment posłuszeństwa. (Ktoś może mi zrobić kawy?) Tymczasem na boisku Resovia wraca do gry. 11:8.

18:45 Zwłaszcza, że to jest Adrian Stańczak.

18:37 sportsphotos.eu przedstawia kandydaturę na ładne zdjęcie Wojtka Sobaly:

embed

No nie wiemy. My byśmy tu chyba widziały całkiem krótkie włosy.

18:34 Brawo Kopciuszek! Pierwszy set nieoczekiwanie pada łupem gości. 25:22.

18:33 Ej wiecie co, ja to chyba trochę za Częstochową jestem.

18:31 I mamy pierwszą weryfikację wideo. Ale sędziowie mieli rację. No i co? Piłka setowa dla Częstochowy. A nawet dwie.

18:29 AZS chyba zaczął panikować w perspektywie możliwości wygrania pierwszego seta. Gierczyński trafia w antenkę. Sabala skutecznie w następnej akcji - 22:20.

18:28 A ładnego zdjęcia Wojtka Sabaly jak nie było, tak nie ma. Pomożecie?

18:26 Rzeszów zabrał się do odrabiania strat. Zablokowany Janeczek, zablokowany Murek. Już tylko punkt przewagi gości (20:19) i czas dla Marka Kardosa.

18:24 Ale teraz to już na pewno jest czas. 19:16 dla Częstochowy.

18:23 Czy to przerwa techniczna była? Bo szukałyśmy ładnego zdjęcia Sobaly i popadłyśmy w konfuzję.

18:21 Fabian Drzyzga udowodnił, że decyzja o nie zabraniu go na Puchar Świata nie była taka znowu słuszna i serwuje soczysty blok samemu Cichemu Pitowi. Trener Kowal aż z tego wszystkiego wziął czas.

18:20 Łukasz Wiśniewski udowodnił, że decyzja o zabraniu na Puchar Świata była słuszna i zaserwował soczysty blok samemu Grozerowi.

18:19 Wojciech Sobala byłby takim przystojnym chłopcem, gdyby w Częstochowie mieli dobrych fryzjerów.

18:17 Cały czas punkt za punkt. Dawid Murek (ach, wspomnienia) kiwnął jak za starych dobrych reprezentacyjnych czasów, w odpowiedzi atak Mateusza Miki. Hm, Mateusz Mika jest na boisku?

18:15 Blok na Janeczku, aut za aut w polu zagrywki. 10:9.

18:14 Grozer huknął z lewego skrzydła i w nagrodę mógł się trochę powycierać ręcznikiem na przerwie technicznej. 8:7.

18:11 Cichy Pit demonstracje tego jak będzie wyglądał dziś stawiany przez niego blok, zaprezentował na swojej głowie. To nie jest dobra grzywka. Tymczasem mamy już remis 6:6.

18:10 I wreszcie skuteczny atak Częstochowy. 3:4.

18:09 Książę nie traci gruntu pod nogami. Skuteczne kontry plus as Perłowskiego i już mamy 3:2.

18:08 Już gramy. Kopciuszek na tym balu zaczyna od oczarowywana księcia. Atak Gierczyńskiego i dobra zagrywka 2:0 dla gości.

18:06 Głównym tematem rozmów komentatorów są póki co powołania Anastasiego na PŚ. Widziałyście już ?

18:04 Prezentacja drużyn. Fabian Drzyzga dostał jakąś nagrodę, ale przegapiłyśmy za co. Obstawiamy ładne włosy.

embed

18:03 Jednak wolimy jak Jerzy Mielewski siedzi w studiu w ładnej koszuli niż za mikrofonem komentatorskim.

18:00 A Paweł Zagumny jak laleczka Chucky.

17:59 I już jesteśmy w hali w Rzeszowie. Ach, Podpromie, wspomnienia. Pierwszy sezon Resovii w Pluslidze, mecz z Olsztynem, drugi rząd za ławką rezerwowych, Michał Bąkiewicz ściągający koszulkę w blasku fleszy. I moje zdjęcie z Pawłem Zagumnym na którym wyglądam jak Dieter Bohlen z Modern Talking.

17:54 Mamy nadzieję, że będziemy z nami. Czytamy Wasze komentarze, jesteśmy też na Facebooku.

17:53 Sam zainteresowany jakiejś wielkiej afery by z tego powodu jednak nie robił:

Podejdę do tego meczu jak do każdego kolejnego spotkania ligowego, w którym będzie trzeba dać z siebie wszystko i wygrać, najlepiej za trzy punkty - stwierdza Nowakowski, dodając po chwili, że na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. - Będzie ciężko. Rywale są nisko w tabeli, muszą szukać punktów w każdym meczu. Zresztą Częstochowa już pokazała, że potrafi wygrać np. z Jastrzębiem.

17:49 Lubimy nadawać naszym relacjom motyw przewodni, więc tym razem, po debiucie Kruszyny w Jastrzębskim Węglu i histerii wokół powrotu Kadzinki do Polski stawiamy na pierwszy mecz Cichego Pita przeciwko swojemu byłemu klubowi. (Zawsze to lepiej niż "Częstochowa bezskutecznie usiłuje przełamać passę sześciu porażek", prawda?)