To miał być bardzo merytoryczny tekst o Manuelu Neuerze, kiedy nagle zaatakowało nas to zdjęcie

Miało być o fenomenalnej formie Bayernu, o tym, że Manu pobił rekord Oliviera Kahana, a jego bramka jest nieskalana od 1108 minut, o rewelacyjnej defensywie Bawarczyków, od której lepsza jest tylko ich forma strzelecka i o tym, że niejaki Bojan Krkić robi kontrabandę i bezczelnie wbija się na neuerową działkę jedzenia nutelli. Ale cóż, kiedy to zdjęcie zaatakowało nas, rozbroiło, ubezwłasnowolniło i wsadziło do mentalnego aresztu, skąd pozdrawiamy.

No więc gdyby nie to zdjęcie z facebookowego konta Manu, podpisane "Na lotnisku w Neapolu", napisałybyśmy Wam, że Bayern nie stracił gola od 12 spotkań. Że jesteśmy pod wrażeniem jego defensywy, ale i tego, że z taką defensywą Manu mógłby rozwiązywać sudoku, grać w bierki wyczynowe albo czytać autobiografię Philippa Lahma wcinając jeden słoik nutelli za drugim, ale zamiast tego wykazuje pełną koncentrację, zwartość i bojowość już od 1108 minut, co jest lepsze od rekordu Oliviera Kahna, który "zero z tyłu" utrzymywał przez 1011 minut. Ba, pokazałybyśmy Wam nawet skrót meczu Bayernu z Herthą, w którym gola strzelił Basti, Ribery i - surprise, surprise - Mario Gomez. O, ten skrót:


Goals & Highlights Bayern München 4-0 Herta BSC... przez VIVAGoals

W błogiej naiwności myślałybyśmy, że to jest fajne, słodkie i śmieszne zdjęcie (no bo rąsia, wbita Neuera, szare sweterki) i pokazałybyśmy je Wam:

Manuel Neuer

Opowiedziałybyśmy Wam o mailu, jaki przysłała nam Izabella, a który strasznie nas oburzył, bowiem niezależnie od tego jak słodki może sobie być Bojan, nie powinien porywać się na najświętsze niemieckie świętości, robiąc tak:

Bojan Krkić Bojan Krkić

Bojan Krkić

...bowiem król jest tylko jeden:

...ale cóż,widzimy to zdjęcie...

Manuel Neuer

...to zdjęcie widzi nas...

MN

...ten Wielki Pluszowy Miś nas widzi...

MN

...Manuel Neuer widzi, że my widzimy jego i Tego Wielkiego Pluszowego Misia...

MN

... i nic, nic, nic nie jesteśmy już w stanie napisać.

rybka