Sport.pl

Znamy pary barażowe na Euro 2012

Gianni Infantino znowu czarował swoją łysiną, Zbigniew Boniek wystąpił w roli sierotki, a nas od poznania ostatecznego grona finalistów dzieli już tylko osiem spotkań.

Zanim jednak najsłynniejszy polski piłkarz wziął w swoje ręce los ośmiu drużyn, które w swoich grupach zajęły drugie miejsce, wygłosił płomienną przemowę, w której... hmm... bardzo uwznioślił znaczenie organizowanego w Polsce turnieju:

Kraków bardzo dużo będzie miał z Euro 2012. Przecież to największa impreza kulturalno-sportowo-obyczajowa od Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Zgadzacie się, że to AŻ TAK wielkie zdarzenie? No ale to na marginesie, bo później już bez ceregieli i bez większych problemów (w końcu jak trudno jest dopasować do siebie 8 drużyn - do poziomu komplikacji losowania Ligi Europejskiej było dziś tak daleko, że chyba Ciacha same mogłyby przeprowadzić taką ceremonię) wylosowano co następuje:

Chorwacja - Turcja (pamiętacie jeszcze jakim hitem był ten mecz na Euro?)

Estonia - Irlandia

Czechy - Serbia i Czarnogóra

Portugalia - Bośnia i Hercegowina

A więc jednak! Cristiano Ronaldo zmierzy się z Edinem Dżeko, a Portugalia trafiła chyba najgorzej jak to tylko możliwe - przypominam, że Bośniaków tylko kilka minut dzieliło od awansu z pierwszego miejsca i skazania na baraże Francuzów.

Więcej o: