Sport.pl

Znamy już (prawie) wszystkich finalistów Euro 2012!

To znaczy - wiemy kto awansował z pierwszego miejsca i kto zagra w barażach. I tak strasznie, strasznie nie możemy się już doczekać!

Wczorajsze mecze miały dramatyczny przebieg i toczyły się o wielkie stawki. Ale wiemy już prawie wszystko, sytuacja prezentuje się zatem tak.

Oczywista oczywistość: Polska i Ukraina, które jako gospodarze nie musiały grać w kwalifikacjach. Uff.

Niemcy i Hiszpania, czyli nie dość, że dwie nasze ulubione drużyny (sorry, ale Urugwaj nie gra w Euro), to jeszcze drużyny niepokonane, które wygrały wszystkie mecze kwalifikacyjne.

Holandia, która wygrywała wszystko do wczoraj, kiedy to pokonała ją Szwecja 3:2. Nic się jednak nie stało, Oranje i tak awansują z pierwszego miejsca. Anglicy wywalczyli awans w piątek, w pamiętnym i dramatycznym meczu z Czarnogórą, Włosi już  we wrześniu.

Do ostatnich chwil ważyły się losy bezpośredniego awansu Grecji i Francji, a my drżałyśmy, no bo euro bez Benzemy i Nasriego? Na szczęście prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak kończą i w dramatycznych końcówkach Francuzi (grający z Bośnią i Hercegowiną) i Grecy (z Gruzją) strzelili gole na miarę wycieczki do Polski.

Dla wielbicielek Cristiano Ronaldo trudnym przeżyciem musiał być mecz Danii z Portugalią. Ojczyzna Bendtnera i Karo Woźniackiej pokonała ojczyznę pięknego uśmiechu i Jose Mourinho, wygrała grupę H i skazała Portugalię na grę w barażach.

Podsumujmy zatem jeszcza raz: Polska, Ukraina, Niemcy, Hiszpania, Anglia, Włochy, Holandia, Rosja, Francja, Grecja i Dania - oni mogą już przygotowywać klaty pod pomeczowe wymiany koszulek, wyrabiać nadgarstki do rozdawania autografów, i ćwiczyć uśmiechy/biczfejsy numer 5, którymi będą nas obdarzać w czerwcu przyszłego roku. Do tego należy dołożyć Szwecję, która pokonawszy Holandię awansowała jako najlepsza drużyna z drugiego miejsca.

Natomiast osiem reprezentacji musi jeszcze walczyć w barażach:


Czarnogóra, Portugalia, Turcja, Irlandia, Chorwacja, Czechy i Estonia


Baraże odbędą się 11/12 listopada i 15 listopada, losowanie w czwartek w Krakowie. Chorwacja, Portugalia, Irlandia i Czechy będą dolosowywane do Turcji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry i Estonii.

Kogo z nich chciałybyście widzieć w naszym turnieju?

Więcej o: