Kto wygra Tour de Pologne?

Dziś ostatni etap najważniejszego polskiego wyścigu, a ścisk w czołówce jest niesłychany.  13 czołowych zawodników dzieli zaledwie pół minuty, przy czym w pierwszej piątce różnice sięgają zaledwie kilku sekund. Awesome, huh?

Choć w większości tourów ostatni etap zmagań jest określany mianem "etapu przyjaźni", losy wyścigu dookoła Polski tak się ułożyły, że czeka nas ostra rywalizacja. Po wczorajszym etapie, który bardzo dokładnie opisuje na swoim blogu aga1955, Daniel Martin (grupa Garmin-Cervelo) lideruje z przewagą zaledwie 3 sekund na Peterem Saganem (Liquigas) i Marco Marcato (Vacansoleil). Jeśli dodamy do tego fakt, że w TdP istnieje system bonifikat i za zwycięstwo dziś można zarobić dodatkowe 10 sekund - mamy pewność, że czeka nas bardzo emocjonujący wyścig.

Trudno sobie wyobrazić, aby peleton w takim dniu puścił jakąkolwiek ucieczkę, ale kto wie, może znajdzie się jakiś śmiałek, którego straceńcza fantazja powiedzie do szarży... No dobrze, nie będziemy ukrywać, że z wielu względów a głównie z uwagi na nazwisko, które zobowiązuje będziemy uważnie przyglądać się Bartkowi Huzarskiemu, najwyżej sklasyfikowanemu z Polaków (7 miejsce, 22 sekundy straty).

Bartosz Huzarski

Eksperci co prawda twierdzą, że faworytem do zwycięstwa jest Peter Sagan - najlepszy sprinter w czołówce - ale kto wie? Może magia krakowskiego rynku zadziała? Z pewnością warto poświęcić chwilę na obejrzenie tego wyścigu. Start już o godzinie 15.40, spodziewany finisz około 19.00.