Grupy eliminacyjne Mistrzostw Świata 2014 rozlosowane!

Tak, jest to jeden z bardziej niezręcznych tytułów w historii naszego serwisu, no ale trudno - przyjemność grania z San Marino nie przychodzi za darmo.

Przyznamy szczerze, że losowanie grup eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 roku oglądałyśmy bardzo jednym okiem, jednym uchem słuchając przy okazji popisów wokalno-instrumentalnych zaproszonych gości, ekstatycznych uniesień polskich komentatorów i niewybrednych żartów z "grubego" Ronaldo.

A co do grubości to pomyślałyśmy, że gdyby kiedyś jakimś cudem znudziła nam sie praca w Ciachach (no na przykład jak już Jenson nam się oświadczy, Mourinho zaadoptuje a jakaś publiczna stacja telewizyjna ofiaruje nam różowy program publicystyczny) to chciałybyśmy mieć pracę zjadacza Kinder niespodzianki, żeby organizatorzy tego typu losowań mieli z czego wyciągać karteczki. Myślimy nawet, że Manuel Neuer mógłby zostać naszym specjalnym asystentem.

Co do samych rezultatów losowania - było kilka ciężkich chwil, na przykład kiedy do naszej grupy (przypomnijmy - grupy H) została do dodania już tylko Francja i Czarnogóra i żegnałyśmy się już z najbledszymi perspektywami awansu, gdy wtem ręka Ronaldo okazała się szczęśliwa i przydzieliła nam Czarnogórę. No, z tym szczęściem to się jeszcze okaże, bowiem, jak głosi znana piłkarska prawda "nie ma już słabych drużyn", więc może nie powinniśmy się tak cieszyć z Czarnogóry i Mołdawii, bowiem odpadnięcie z taką Francją pozwoliłoby nam zachować pozory honoru?


Czarnowidztwo odłóżmy jednak na razie na bok i skupmy się na wynikach. Nasz grupa H wyglada tak:

Anglia, Czarnogóra, Ukraina, Polska, Mołdawia, San Marino

Mogło być gorzej, a nawet dużo gorzej i chyba niewiele lepiej, bowiem, jak już się rzekło, drużyn, z którymi nasza reprezentacja może być pewna zwycięstwa jest co raz mniej. A tak, mamy swoje ulubione San Marino na podreperowanie samopoczucia, mamy Mołdawię i Czarnogórę, której lekceważyć nie należy, zaprzyjaźnioną (a po Euro to już w ogóle) Ukrainę i Anglię, z którą łączy nas stara, szorstka przyjaźń. Nigdy nie udało nam się wygrać z Synami Albionu, ale przecież udało nam się już awansowań na mundial mając ich w grupie, pamiętacie?

Zamiast Anglii mogliśmy dostać Hiszpanię i część z Was (no dobra, i nas też) pewnie wolałaby taki obrót sprawy - porażka niemal tak samo murowana, ale za to możliwość goszczenia w Polsce Torresa, Villi i Casillasa. Nie żebyśmy narzekały na Wilshere'a, Lamparda i Terry'ego, co?


Pozostałe grupy wyglądają tak:


grupa A: Chorwacja, Serbia, Belgia, Szkocja, Macedonia, Walia

grupa B:
Włochy, Dania, Czechy, Bułgaria, Armenia, Malta

grupa C: Niemcy, Szwecja, Irlandia, Austria, Wyspy Owcze, Kazachstan

grupa D:
Holandia, Turcja, Węgry, Rumunia, Estonia, Andora

grupa E: Norwegia, Słowenia, Szwajcaria, Albania, Cypr, Islandia

grupa F: Portugalia, Rosja, Izrael, Irlandia Płn, Azerbejdżan, Luksemburg

grupa G: Grecja, Słowacja, Bośnia i Hercegowina, Litwa, Łotwa, Liechtenstein

grupa H:
Anglia, Czarnogóra, Ukraina, Polska, Mołdawia, San Marino

grupa I: Hiszpania, Francja, Białoruś, Gruzja, Finlandia


I jak, zadowolone z rezultatów? Wasze ulubione drużyny znajdują się w odpowiednim towarzystwie? Naszym zdaniem ciekawie zapowiada się grupa C z Niemcami, Szwecją, Austrią i Irlandią, oraz B z Włochami, Danią, Czechami i Bułgarią. Hiszpanie jak zwykle mają łatwo ;), Holendrzy mogą mieć problemy z Turkami i Rumunią, ale chyba nie z awansem? Dowiemy się... no, jeszcze trochę poczekamy aby się dowiedzieć, gdyż eliminacje rozpoczną się 7 września 2012 roku, a zakończą 15 października rok później. Baraże zaplanowano na 15 i 19 listopada 2013 roku.

Na razie wydaje nam się to odległą i nieco nierealną perspektywą, no ale z drugiej strony pamiętamy czasy, gdy wydawało nam się, że do Euro 2012 jest jeszcze taaaak duuuużo czaaaaasuuuu.


PS. Aha, na specjalne życzenie Moonlight_002 - Neymar losujący!

Brazil's soccer player Neymar of Brazil, shows a piece of paper with the country's name Kenya during the Preliminary Draw of the 2014 FIFA World Cup Brazil in Rio de Janeiro, Brazil, Saturday July 30, 2011. The 2014 World Cup takes shape Saturday as the qualifying draw lays out each nation's path to securing a spot in the tournament in three years' time. The draw determined the layout of the qualifying groups for Africa; North, Central America and the Caribbean; Asia; Europe; and Oceania.  (AP Photo/Felipe Dana)

PPS. Zresztą, oprócz Neymara było oczywiście sporo innych ciach z obecnej i byłej kadry Brazylii, co możecie sprawdzić naocznie w naszej galerii.

PPPS. Po dłuższym zastanowieniu dochodzimy do wniosku, że te kulki z karteczkami są uzyskiwane nie z kinder niespodzianki a z takich pojemniczków na buty ochronne w szpitalach, co sprawia, że nasze marzenie o pracy idealnej upadło, i że nie zamkniemy serwisu nawet jeśli Button nam się oświadczy. Wtedy przemianujemy go tylko na batony.net ha ha ha.