Koszulki i bluzy dla fanów piłki nożnej

Sport to pasja, to nie tylko aktywność fizyczna, to swego rodzaju subkultura, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Ktoś, kto interesuje się sportem, na ogół także go uprawia, choćby amatorsko. Ten sportowy styl życia często podkreśla się odpowiednio dobranym strojem.

Amerykanie mają baseball, Anglicy rugby, a narodowym sportem Polaków niewątpliwie jest piłka nożna. Nie ma mężczyzny, który choć raz w dzieciństwie nie biegał po boisku. Zdecydowana większość robiła to więcej niż raz. Każdy zna zasady gry chociaż pobieżnie i nawet kobiety, często niesłusznie uważane za ignorantki w tej dziedzinie, potrafią powiedzieć, co to jest "spalony" i jak wygląda wykonywanie rzutu karnego. Nawet jeśli znajdzie się ktoś, kto nie lubi piłki nożnej to i tak zna nazwiska i wizerunki piłkarzy polskich i zagranicznych, choćby z mediów, reklam, gadżetów dołączanych do różnych, niezwiązanych z piłką, artykułów spożywczych. Piłka nożna jest wszechobecna w naszym życiu i. na ubraniach.

Dlaczego w ogóle warto nosić koszulki?

Nie ma chyba drugiego bardziej uniwersalnego elementu garderoby jak właśnie koszulka, czyli popularny t-shirt. Zakładamy ją czasem niemalże w biegu, nie wymaga prasowania, nie krępuje ruchów, nie gniecie się w trakcie noszenia i bez skrępowania możemy oprzeć się o każde krzesło. Dobrej jakości koszulka wykonana jest w całości z bawełny, co znacznie ułatwia skórze oddychanie i zapobiega przed nadmiernym poceniem się. Kupując koszulkę, warto dobrze jej się przyjrzeć: dobra gatunkowo bawełna jest delikatnie lśniąca, gruba i mięsista w dotyku, nie ma wystających nitek, gdyż jest tkana z długich włókien, nie "siepie się" na brzegach. Taka koszulka na pewno będzie nam służyła przez długie lata, pod warunkiem, że będziemy o nią dbać i prać oraz prasować zgodnie z zaleceniami producenta. Każda koszulka powinna mieć na metce oznaczoną maksymalną temperaturę prania i prasowania.

Bluza - wierzchnie ubranie, które nie tylko grzeje

Dla sportowców bluza to po prostu górna część dresu. Zakładają ją najczęściej na trening w chłodny dzień. Ma chronić rozgrzane mięśnie przed gwałtownym wychłodzeniem. Jest częścią stroju klubowego, czyli po prostu. ubraniem roboczym. Dla fana piłki bluza to wierzchnie ubranie na chłodniejsze dni, ale nie tylko. Jej zadaniem jest także manifestacja upodobań. Dlatego właśnie wiele bluz jest stylizowanych na koszulki sportowe np. repliki oryginalnych koszulek z wizerunkami sportowców. Nie brak także uniwersalnych - z piłką.

Koszulki i bluzy z piłką

To chyba najprostszy i najbardziej uniwersalny sposób na zamanifestowanie swoich upodobań. Piłka na ubraniu jest aplikacją neutralną, może świadczyć zarówno o uprawianiu sportu, jak i o kibicowaniu. Jest też niewątpliwie sposobem na rozpoznanie swojego ubrania, czarnych bluz może być wiele, ale czarnych bluz z piłką już zdecydowanie mniej. Podobnie rzecz ma się z koszulkami. Dodatkowym smaczkiem będzie aplikacja 3D, czyli piłka wyglądająca na odbijającą się od koszulki lub. wypadająca z brzucha! Tego rodzaju ubrania dostępne są na www.tulzo.com

Koszulki i bluzy z wizerunkami sportowców

To kolejna odsłona serii ubrań dla fanów piłki nożnej. Tego rodzaju koszulki i bluzy są w sprzedaży od wielu lat, zmieniają się jedynie wizerunki bohaterów piłki nożnej. O koszulkę z postacią Kazimierza Deyny mogłoby być dziś trudno, za to bez trudu kupimy koszulkę z Robertem Lewandowskim. Noszenie na ubraniach wizerunków piłkarzy raczej nie jest przypadkowe. Oznacza, że otaczamy ich podziwem, szacunkiem - jednym słowem - kibicujemy im niezależnie od klubu, w którym aktualnie grają.

Koszulki repliki

Tutaj do wyboru mamy dwa rodzaje koszulek - repliki oryginalnych koszulek meczowych z numerem i nazwiskiem konkretnego zawodnika lub po prostu repliki koszulek klubowych, bez przypisywania do poszczególnych graczy. Te pierwsze, podobnie jak koszulki z wizerunkami sportowców, są dowodem na kibicowanie określonemu zawodnikowi, te drugie noszą fani klubów - ci, którzy kibicują całym drużynom, a nie poszczególnym zawodnikom. Koszulki repliki to nie tylko wzornictwo, to także wyjątkowo dobra jakość, ponieważ często są szyte z tych samych materiałów, co oryginalne koszulki.

Koszulki okazjonalne

To krótkie, unikatowe serie wydawane zazwyczaj tylko raz, z okazji dużych imprez sportowych. Najczęściej takie koszulki pojawiają się przy okazji Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Zawsze można znaleźć na nich rok, w którym odbywają się rozgrywki, nazwę kraju - organizatora, oraz symbol - maskotkę imprezy. Warto zauważyć, że maskotka jest za każdym razem inna, stąd takie koszulki są smakowitym kąskiem nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale także dla kolekcjonerów.