Alex Ferguson w latach kariery piłkarskiej był obrońcą.

Fałsz. Ferugson był napastnikiem.

Legia nigdy nie spadła z I ligi (dziś nazywanej ekstraklasą).

Fałsz. Legia spadła z I ligi w 1936 roku.

Bayern zdobył więcej tytułów mistrza Bundesligi od jej założenia (1963 r.) niż wszystkie inne niemieckie zespoły razem wzięte.

Fałsz. Bayern zdobył 24 tytuły mistrza Niemiec w latach, gdy mistrzów wyłaniały rozgrywki Bundesligi. Reszta drużyny wywalczyła 28 tytułów.

Ernest Wilimowski był pierwszym Polakiem, który strzelił gola podczas piłkarskiego mundialu.

Fałsz. W słynnym meczu Polska - Brazylia (5:6), w którym Wilimowski strzelił 4 gole, pierwszą bramkę dla Polski zdobył Fryderyk Scherfke.

Argentyńskie kluby najczęściej zdobywały najważniejszy piłkarski klubowy puchar w Ameryce Płd. - Copa Libertadores.

Prawda. Argentyńskie kluby zdobywały puchar - 23 razy, brazylijskie - 17 razy.

Jeśli chodzi o medale mistrzostw Europy, to więcej ich zdobyły polskie siatkarki niż polscy siatkarze.

Prawda. Polskie siatkarki zdobyły 11 medali (2 złote, 4 srebrne i 5 brązowych) mistrzostw Europy, a siatkarze - osiem (1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe).

Bieg na 200 m jest jedną z konkurencji dziesięcioboju.

Fałsz. Z biegów płaskich konkurencjami dziesięcioboju są tylko biegi na 100, 400 i 1500 m.

Rekord świata w rzucie oszczepem wynosi ponad 100 metrów.

Fałsz. Rekord świata wynosi 98,48 m i ustanowił go Jan Železný w 1996 r.

Drużyny LeBrona Jamesa w finałach NBA więcej meczów przegrały niż wygrały.

Prawda. LeBron James grał finałach w barwach Miami Heat (4 razy) i Cleveland Cavaliers (1 raz). Jego drużyny wygrały 11 meczów, a przegrały 16.

W rozpoczynających się 1 maja mistrzostwach świata w hokeju na lodzi tytułu będzie bronić Rosja.

Prawda. Rosjanie co prawda odpadli w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich, ale później w mistrzostwach świata na Białorusi wywalczyli mistrzostwo pokonując w finale Finlandię.

W aktualnych tabelach rekordów świata w pływaniu na dystansach olimpijskich jest więcej reprezentantów Australii niż USA.

Prawda. To jedno z prostszych pytań. Australijczycy przestali być wielką potęgą pływania. Amerykanie dzierżą 15 rekordów, a Australijczycy tylko jeden.

Tomasz Adamek był zawodowym mistrzem świata w wadze półciężkiej.

Prawda. W tej kategorii zdobył pierwszy tytuł. Potem był mistrzem w wadze junior ciężkiej.

Pierwsze mistrzostwa Polski w piłce ręcznej 7-osobowej odbyły się w Polsce dopiero w 1955 roku.

Prawda. Wcześniej - już przed wojną - w Polsce grało się głównie w wersję 11-osobową piłki ręcznej.

Najpopularniejszym sportem w Japonii jest baseball.

Prawda. Według przeprowadzonych w 2014 r. badań 49 procent Japończyków interesuje się zawodowym baseballem, na drugim miejscu uplasował się baseball młodzieżowy (34 procent).