Sport.pl

Kiedroquiz 20. Omówienie odpowiedzi na pytania

Piłkarska reprezentacja Polski ma dodatni bilans (więcej zwycięstw niż porażek) z...?

Belgią. Wygraliśmy 7, a przegraliśmy - 6. Z Rumunią mamy wyjątkowo niekorzystny bilans - 5 zwycięstw w 34 meczach przy 14 porażkach.

Na których igrzyskach olimpijskich nie rozegrano turnieju piłkarskiego?

Na igrzyskach w St. Louis turniej piłkarski był raczej symboliczny - wzięły w nim udział dwie drużyny amerykańskie i jedna kanadyjska. W 1932 r. w ogóle nie było turnieju piłkarskiego.

Ile razy piłkarze Legii dotarli do co najmniej ćwierćfinału w Europejskich Pucharach?

Legia dotarła w europejskich Pucharach sześciokrotnie do ćwierćfinałów: Puchar Mistrzów/Liga Mistrzów: 1970, 1996, 1971. Puchar Zdobywców Pucharów: 1991, 1982, 1965.

Kto rozegrał najwięcej meczów w piłkarskich mistrzostwach świata?

Brazylia grała we wszystkich turniejach finałowych piłkarskich mistrzostw świata, ale to Niemcy rozegrali w nich więcej meczów - 99 wobec 97 meczów Brazylii.

W których mistrzostwach świata Polacy zdobyli brązowy medal?

Jedyny medal piłkarskich mistrzostw świata U-20 Polacy zdobyli w 1983 r. W turniejach U-17 wywalczyli jedynie czwarte miejsce w 1993 r.

Ile lat po złotym skoku Fortuny Polska musiała czekać na kolejne złoto na zimowych igrzyskach?

W historii zimowych igrzysk Polska zdobyła tylko dwa medale: Wojeciech Fortuna w 1972 r. i Justyna Kowalczyk 38 lat później w 2010 r. w Vancouver.

W jakim sporcie Polska zdobyła więcej złotych medali igrzysk olimpijskich?

Podnoszenie ciężarów to po boksie i lekkoatletyce najbardziej medalodajna dla Polski dyscyplina sportowa igrzysk olimpijskich. Polscy ciężarowcy zdobyli w sumie 32 medale, a zapaśnicy - 25.

jakim rodzaju rugby odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?

Pierwsze mistrzostwa świata w rugby odbyły się w 1954 r. we Francji. Zawodnicy rywalizowali w rugby trzynastoosobowym.

Który klub zdobył więcej tytułów mistrza Polski siatkarzy?

Na liście wszech czasów Legia Warszawa wciąż zajmuje drugie miejsce za AZS AWF Warszawa z ośmioma tytułami mistrza Polski, Skra jest trzecia z siedmioma.

Czy Irena Szewińska wciąż jest rekordzistką Polski w olimpijskiej konkurencji?

Tak. Irena Szewińska wciąż dzierży rekord Polski na 400 m (49,28), który uzyskała w 1976 r. na igrzyskach w Montrealu.

W XXI wieku w jakiej z amerykańskich lig po tytuł sięgała większa liczba drużyn?

W NFL po tytuł mistrzowski w 13 sezonach XXI wieku po tytuł sięgało 8 zespołów. W tym samym czasie w NBA było sześciu różnych mistrzów.

Kto wygrał baseballowe World Series w ostatnim sezonie?

W zakończonym ostatnio sezonie MLB tytuł przypadł Boston Red Sox, którzy pokonali w World Series St. Louis Cardinals 4:2.

Kto wcześniej założył jakąkolwiek zawodową ligę?

Prekursorami zawodowych lig sportowych są Amerykanie. Pierwsza liga: National Association of Professional Base Ball Players powstała w 1871 r.

Najbardziej utytułowaną drużyną w MŚ w polo jest...

Argentyna. W odbywających się od 1987 r. mistrzostwach świata zdobyła 4 tytuły, 3 tytuły zdobyła Brazylia, a po jednym - USA i Chile.

PYTANIE Z GW: Stefan Szefer przeszedł do historii jako piłkarz, który nie tylko zagrał w reprezentacji Polski, ale także przeciwko naszej drużynie narodowej zagrał w barwach innej kadry. Który kraj wtedy reprezentował?

Stefan Szefer zagrał trzy mecze w reprezentacji Polski w latach 1966-67. Potem wyjechał do USA i amerykańskiej drużynie narodowej zagrał też trzy mecze w 1973 jako Steve Shafer. Dwa z tych meczów przeciwko Polsce.

Komentarze (6)
Kiedroquiz 20. Omówienie odpowiedzi na pytania
Zaloguj się
 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 7 razy 7

  „W jakim sporcie Polska zdobyła więcej złotych medali igrzysk olimpijskich?

  Podnoszenie ciężarów to po boksie i lekkoatletyce najbardziej medalodajna dla Polski dyscyplina sportowa igrzysk olimpijskich. Polscy ciężarowcy zdobyli w sumie 32 medale, a zapaśnicy - 25.”

  Kiedrowski, złotych, powiadasz?
  A nie po pięć złotych w każdej z tych dwóch dyscyplin?
  Bo ktoś tu mija się z prawdą - albo komitet olimpijski, albo...

 • sverir

  Oceniono 4 razy 2

  Zieliński, Baszanowski dwa razy, Paliński - w sumie 4 złote medale ciężarowców. Zawadzki, Wolny, Wroński (dwa razy), Lipień - w sumie 5 złotych medali zapaśników. Dlaczego w takim razie na pytanie o liczbę złotych medali, prawidłową odpowiedzią są ciężarowcy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX