Sport.pl

Kiedroquiz nr 5. Omówienie odpowiedzi na pytania

Ile lat miał najmłodszy złoty medalista olimpijski?

Tego się nigdy nie dowiemy. Był nim bowiem kilkuletni chłopiec, który pełnił rolę sternika holenderskiej dwójki podczas paryskich igrzysk w 1900 r. Holendrzy poprosili go o pomoc, bo zorientowali się, że ze swoim rodakiem - Hermanusem Brockmannem nie mają szans w rywalizacji z Francuzami. Brockmann był bowiem dorosłym mężczyzną i ważył 60 kg, a sternikami osad rywali były przeważnie dzieci. Holendrzy z małym paryżaninem w roli sternika zdobyli złoto. Zrobili sobie nawet z nim pamiątkowe zdjęcie, ale nie zapytali jak się nazywa. Do dziś tego nie wiadomo. ile miał lat. Ze zdjęcia wynika, że pewnie ok. 10. Najmłodszą znaną z imienia i nazwiska złotą medalistką jest natomiast Marjorie Gestring, która zdobyła tytuł mistrzyni olimpijskiej w skokach do wody w 1936 r.

Dlaczego Turcja nie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w 1920 r.?

Turcja jako agresor w pierwszej wojnie światowej została wykluczona z pierwszych powojennych igrzysk olimpijskich razem z Austrią, Niemcami, Bułgarią i Węgrami. I to był główny powód, dlaczego Turków zabrakło w Antwerpii. Inna sprawa, że z powodu wojny w kraju i tak Turcja by pewnie w tych igrzyskach nie wystartowała. To już jednak kwestia drugorzędna.Który z tych sportów nigdy nie był w programie igrzysk?

Nigdy na igrzyskach nie było raquetballa. Turniej rugby odbył się czterokrotnie w 1900, 1908, 1920 i 1924. W krytkieta grano podczas igrzysk w 1900 r., tak samo jak i w krokieta.Najmniejsze państwo, które zdobyło olimpijskie złoto to...

Liczący ok. 35 tysięcy mieszkańców Lichtenstein. Złote medale olimpijskie zdobyła dla niego alpejka Hanni Wenzel, która podczas igrzysk w Lake Placid w 1980 r. wygrała slalom specjalny i slalom gigant.Igrzyska, które toczyły się na dwóch kontynentach, odbyły się w...

W 1956 r. Z powodu ostrych przepisów weterynaryjnych dotyczących kwarantanny zwierząt w Australii olimpijskie konkurencji jeździeckie odbyły się w Sztokholmie.Co zażywał pierwszy zdyskwalifikowany za doping sportowiec?

Pierwszym zdyskwalifikowanym sportowcem za doping był Szwed Hans-Gunnar Liljenwall, który w pięcioboju nowoczesnym wpadł za picie alkoholu.Ilu sportowców w każdej konkurencji nagradzano medalami podczas pierwszych igrzysk olimpijskich. Z jakiego kruszcu były to medale?

Podczas pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich zwycięzca konkurencji był nagradzany medalem srebrnym, a drugi zawodnik - brązowym lub rzadziej miedzianym. Zwyczaj wręczania trzech medali - złota, srebra i brązu narodził się w 1904 r.Najdłuższe igrzyska olimpijskie trwały...

...ponad sześć miesięcy. W Londynie w 1908 r. rozpoczęto zmagania 27 kwietnia, a zakończono 31 października. Igrzyska trwały 187 dni.Który kraj zdobył najwięcej złotych medali w historii igrzysk w piłce nożnej?

Najwięcej złotych piłkarskich medali podczas igrzysk olimpijskich zdobyły Stany Zjednoczone. Oczywiście wszystkie wywalczyły piłkarki.Która z tych gier zespołowych najwięcej razy była w programie olimpijskim?

Spośród wszystkich dyscyplin zespołowych najdłużej w programie igrzysk są piłka nożna i piłka wodna.

Komentarze (9)
Kiedroquiz nr 5. Omówienie odpowiedzi na pytania
Zaloguj się
 • jankij

  Oceniono 3 razy 3

  Jestem sympatykiem sportu, ale po co mi precyzyjna wiedza, ile Premier L otrzymujecz z tytułu praw telewizyjnych 5 lub 5.5 lub 6 lub 6.5 mld funtów. Co za znaczenie ma porównywanie rynku amarykańskiegi i europejskiego - to są ciekawostki telewizyjne, przydatne może analitykom rynku reklamowego, a nie kibicom.
  Słowem - bezmyślność autora

 • srull

  Oceniono 2 razy 0

  Twój wynik:
  7 poprawnych
  3 niepoprawnych

  I pomyśleć, że sportem nie interesuję się wcale:-)

 • patrooll1

  Oceniono 4 razy 0

  10/10 ale z tym pytaniem 1 i 2 to czysto strzelałem

 • radek_sziwa

  Oceniono 18 razy -2

  8/10 z tego testu, nie bylo tak zle ale chyba spadek formy autora, bo wczesniej jak zgadlem 2 odpowiedzi to bylo dobrze.

 • maciulek98

  Oceniono 19 razy -3

  9/10 ale najtrudniejsze bylo z tym panstwem ktore jako najmniejsze zdobylo medal olipijski ;) :(

 • paranoja999

  Oceniono 8 razy -4

  Pytanie jest nielogiczne: Ilu sportowców w każdej konkurencji nagradzano medalami podczas pierwszych igrzysk olimpijskich. Z jakiego kruszcu były to medale?

  A w odpowiedzi nie ma liczby sportowców, tylko rodzaje medali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX