Finałowa edycja TAURON Energy Ski Cup

Już w czwartek 15 marca, na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej, rywalizować będą najzdolniejsi młodzi alpejczycy.
Trzeci, finałowy przystanek cyklu TAURON Energy Ski Cup odbędzie się na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej. Podczas eliminacji, spośród dwóch grup wiekowych Junior B (12-13 lat) i Junior C (14-15 lat), wyłonione zostaną najlepsze ósemki wśród chłopców i dziewcząt. W kolejnej rundzie zawodnicy będą ścigać się w slalomie równoległym. Konkurencja, w której narciarze zjeżdżają jednocześnie po dwóch identycznych trasach, a o zwycięstwie decyduje kolejność na mecie, jest niezwykle widowiskowa i pozwala publiczności na bezpośrednie śledzenie rywalizacji pomiędzy zawodnikami.

Zawody mają na celu wyłonienie najlepszych młodych alpejczyków, którzy będą mieli szansę dołączyć do programu szkoleniowego TAURON OlimpijSki. Jak komentuje jego pomysłodawca, najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski pan Andrzej Bachleda-Curuś - "Jestem zadowolony z tegorocznej edycji TAURON Energy Ski Cup. Widać, że młodzież potrzebuje takiej formy rywalizacji, a slalom równoległy pozwala zerwać z monotonią większości polskich zawodów. Dzieje się bardzo ciekawie i sam widziałem sporo młodych talentów, którym w przyszłości wróżę wysokie miejsca na najbardziej elitarnych światowych zawodach."

Eliminacje wystartują o godz. 9.00, a finały rozpoczną się o 10.30. Zapisy na zawody u dyrektora sportowego - pana Wojtka Gajewskiego (kontakt na stronie www.tauronbachledaski.pl )

Więcej informacji na tauronbachledaski.pl »