Tauron Bachleda Ski. W Krynicy ruszył cykl zawodów o Puchar Energetyków

W sobotę, 28 stycznia br., na Jaworzynie w Krynicy rozegrano pierwsze z trzech zawodów o Puchar Energetyków. Cykl imprez organizowany jest w ramach programu TURON Bachleda Ski.
W zawodach pracowników sektora energetycznego wzięło udział ponad 50 narciarzy i narciarek. Imprezie towarzyszyła piękna zimowa pogoda, a znakomicie przygotowana trasa gwarantowała wszystkim uczestnikom idealne warunki startu i pozwoliła im pokazać pełnię swoich umiejętności. O odpowiednią rozgrzewkę i pozytywne nastawienie przed startem zadbały maskotki TAURONA, które przeprowadziły całą serię gier i zabaw sportowych.

W pierwszym etapie rywalizacji, na podstawie czasów przejazdów po trasie slalomu, wyłonionych zostało osiem najlepszych pań i szesnastu najlepszych panów. Tak wybrana grupa ścigała się w rozgrywanym systemem pucharowym slalomie równoległym. Na najlepszych czekała zacięta walka o zwycięstwo w finale oraz o trzecie miejsce na podium w małym finale. Nowością w bieżącym sezonie było także wprowadzenie klasyfikacji drużynowej.

Emocji nie brakowało, a wśród energetyków dało się wyczuć sportowego ducha walki. Nad zmaganiami zawodników czuwał sam Andrzej Bachleda-Curuś, który zadbał o prawidłowy przebieg zawodów w każdym detalu. 

Ostatecznie wśród kobiet zwyciężyła Ela Podolska, pokonując w przejeździe finałowym Annę Durak. Trzecie miejsce wywalczyła w małym finale Karolina Mucha - Kuś. Najlepszy w kategorii mężczyzn był Łukasz Rzeszutko, który pokonał w finale Szymona Sapetę. Trzecie miejsce zapewnił sobie Maciej Mróz, a klasyfikację drużynową wygrał team TAURON Polska Energia.

Jak przyznał Andrzej Bachleda-Curuś - "Zwycięzcy pokazali bardzo wysoki poziom techniczny oraz wyjątkową wytrzymałość i koncentrację - finaliści musieli wykonać w sumie aż 9 przejazdów. Szczególne uznanie należy się paniom, których rezultaty zadecydowały o wynikach w klasyfikacji drużynowej. Były to naprawdę udane zawody i pozostaje mieć nadzieję, że na naszych stokach będzie odbywało się więcej tak pozytywnych imprez".

Zmagania energetyków zostały uwiecznione przez fotografa oraz ekipę filmową. Już dziś na stronie www.tauronbachledaski.pl znaleźć można ponad 120 zdjęć, a w najbliższych dniach pojawi się również relacja filmowa z imprezy.

Kolejna edycja Pucharu Energetyków odbędzie się już 18 lutego na Nosalu w Zakopanem, a wielki finał tegorocznych zmagań rozegrany zostanie 17 marca w Zieleńcu.

Więcej informacji na tauronbachledaski.pl »