Sport.pl

Red Bull Zjazd na Krechę 2012. Zapraszamy na kwalifikację w Szczyrku

Drugi przystanek eliminacyjny do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 lutego w Szczyrku. Chętni, którzy nie zdążyli zapisać się przez internet będą mogli zgłosić się na stoku Juliany do biura zawodów i wziąć udział w eliminacjach. Najbliższa rywalizacja wyłoni 50 zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany start w wyścigu finałowym - 26 lutego w Tatrzańskiej Łomnicy.
19 lutego na stoku Juliany odbędzie się druga sesja kwalifikacyjna do kultowego wyścigu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę. Do grona 60 finalistów - wyłonionych podczas pierwszych eliminacji w Krynicy-Zdroju, już w najbliższą niedzielę dołączy kolejnych 50 szczęśliwców, którzy 26 lutego będą rywalizować w masowym zjeździe na krechę w Tatrzańskiej Łomnicy.

Wszyscy, którzy nie zdążyli zgłosić się za pośrednictwem strony www.redbullzjazdnakreche.pl i nie po drodze były im eliminacje w Krynicy-Zdroju, nadal mają szansę powalczyć o wejście do finału. Zainteresowani powinni zgłosić się 19 lutego w Szczyrku do biura zawodów w godzinach 09-11.30. Snowboardziści i narciarze mogą również spróbować swoich sił w ostatnim etapie kwalifikacji - 25 lutego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

Jak radzi tegoroczny obrońca tytułu - najlepszą techniką na zwycięstwo jest "dobry czas w kwalifikacjach, który decyduje o pozycji na starcie finałów. W wyścigu finałowym najistotniejszy jest start! Jeżeli wystartujesz jako pierwszy masz do wykorzystania całą trasę i możesz pojechać najlepszą możliwą linią" podpowiada Michał Kłusak.

Nadchodzące eliminacje wyłonią 50 zawodników, którzy wywalczą sobie gwarantowany start w wyścigu finałowym w Tatrzańskiej Łomnicy. Najszybsi w eliminacjach będą mieli nie tylko pewny start w rywalizacji po słowackiej stronie Tatr ale również nagrody rzeczowe - w tym kamery GoPro Hero Naked i plecaki Dakine.

RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ - POZOSTAŁE PRZYSTANKI ELIMINACJE:

19 LUTEGO - SZCZYRK, JULIANY

Rejestracja zawodników w godz. od 09.00 do 11.30 w biurze zawodów

Potwierdzenie zgłoszeń internetowych w biurze zawodów w godzinach od 9.00 do 10.00

Strat zawodów o godzinie 12.20

25 LUTEGO - ZAKOPANE, POLANA SZYMOSZKOWA

Rejestracja zawodników - w godz. 12.00-16.30

Potwierdzenia zgłoszeń internetowych - w godz. 12.00-14.00

Start zawodów o godzinie 18.30

FINAŁ RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ:

26 lutego - Tatrzańska Łomnica, Słowacja

Zbiórka zawodników przy dolnej stacji kolejki na Tatrzańską Łomnicę - o godz. 06.00

Start zawodów odbędzie się o godzinie 08.30

Więcej informacji oraz wyniki na - redbullzjazdnakreche.pl »


Więcej o: