Program 13. Pikniku Olimpijskiego

ARMWRESTLING

Otwarty turniej dla zawodników i publiczności rozgrywany w kategoriach wagowych: - Juniorzy - prawa ręka: do 63 kg, do 78 kg, +78 kg - Juniorki - prawa ręka: Open - Mężczyźni - prawa ręka: do 63 kg, 78 kg, 95 kg, +95 kg - Kobiety - OPEN prawa ręka

Mini-turnieje dla dzieci rozgrywane w przez cały dzień imprezy

"Spróbuj się z mistrzem" - pojedynki z Mistrzem Armwrestlingowym - zabawa

BADMINTON

ABC Badmintona, omówienie podstawowych zasad gry w badmintona

Konkursy, gry i zabawy badmintonowe

Rodzinne rozgrywki deblowe dla wszystkich, rozgrywki singlowe dla wszystkich

Pokazy gry w Speedmintona

Przedstawienie Kadry Polski PZBad

Pokazy gry w badmintona na "Powerizerach"

Mecz pokazowy Kadry Polski - gra singlowa

Mecz pokazowy Kadry Polski - gra podwójna

Zagraj z Mistrzem - dowolna gra z członkiem Kadry

Półfinały i finał rozgrywek singlowych

Półfinały i finał rozgrywek deblowych

BASEBALL & SOFTBALL

Odbijanie piłki z gumowego stojaka do stojącej w odległości 2-3 m specjalnej siatki ochronnej

Rzucanie i łapanie piłki z użyciem rękawic baseballowych

Pokazowy mecz z udziałem 2-ligowych drużyn warszawskich

Mecz z udziałem niepełnosprawnych

BOCCE

Gry pokazowe

Rozgrywki dla publiczności (turnieje indywidualne i rodzinne)

XI Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Bocce

Turniej na celność rzutu w boule

BMX

Treningi dla wszystkich - 11:00-13:00

Seria pokazów na mini-rampie - 13:00-13:20

Treningi dla wszystkich - 13:20-14:00

Seria pokazów Dirt Jump - 14:00-14:20

Szkółka BMX z udziałem mistrzów - 14:20-15:00

Zawody w formie Jam dla wszystkich - 15:00-16:00

Seria pokazow mini-rampa - 16:00-16:20

Treningi dla wszystkich - 16:20-17:00

Seria pokazów Dirt Jump - 17:00-17:20

Konkurs BEST TRICK z udziałem zaproszonych zawodników - 17:20-18:00

DZIECIĘCA POMYSŁOWNIA

- Mały artysta - uruchomi dziecięcą fantazję

malowanie farbami na sztalugach

rysowanie kredkami, mazakami, obrysowując i kolorując

malowanie na tekturowych domkach, do których można wejść i zaprojektować jego wnętrze

stemplowanie, dziurkowanie i wycinanie

modelowanie z ciastoliny, plasteliny i plastopianki

tworzenie własnych projektów naszyjników i bransoletek z kolorowych koralików

- Mały sportowiec - zabawy polepszające sprawność ruchową

gry zręcznościowe

bujaki

hula hop

piłki do skakania

tunele

kształtki

kolorowe, miękkie klocki

duże kółko i krzyżyk

duże koło nazwane przez dzieci chomiczym kołem

mega twister

- Mały konstruktor - przedmioty polepszające zręczność i koncentrację

labirynty

piramidy

zabawki manipulacyjne

puzzle

nakładanki

klocki drewniane i duże, kolorowe klocki z pianki

- Malowanie buziek

- Kulkolandia

ERGOMETRY

Otwarte wyścigi dla dzieci i dorosłych na dystansie 200 m

Otwarte wyścigi dla kobiet na dystansie 500 m oraz dla mężczyzn 1000 m i 2000 m

Quizy związane ze startem polskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich oraz działalnością PKOl

Konkurencje "Zmierz się z mistrzem"

FAIR PLAY

Pokazy fitness, nauczanie krótkiego układu ćwiczeń

Pokaz żonglerki, nauczanie wybranych "sztuczek" z piłką

Prezentacja Wiedeńskiego Sytemu Testów Komputerowych

Pokaz pierwszej pomocy

Konkurs wiedzy dla młodzieży i dorosłych "Euro 2012"

Konkurs plastyczny dla dzieci "Jestem FAIR"

Konkurs na hasło, zawierające wyrazy "Fair Play"

Demonstracja ćwiczeń siłowych bez siłowni

Wybrane rodzinne konkurencje rekreacyjne

Nordic Walking

Akademia przedszkolaka - zabawy rytmiczne i ze śpiewem dla najmłodszych

Masaż relaksujący

HOKEJ NA TRAWIE

Prezentacja historii hokeja na trawie oraz wybranych danych statystycznych zespołów narodowych, klubowych oraz indywidualnych zawodników

Filmowa prezentacja fragmentów gry hokeja na trawie

Pokaz sprzętu specjalistycznego, w tym stroju bramkarza z jego prezentacją przez zawodników

Prezentacja pamiątek i gadżetów hokejowych

Pokaz podstawowych elementów techniki wykonywanych przez zawodników na mini-boisku

Gra w mini-hokeja na ograniczonym polu gry (sztuczna trawa)

Udział zawodników w zabawach hokejowych z dziećmi i dorosłymi

Konkursy strzelania rzutów karnych i slalomu z laską i piłką hokejową

Rozmowy z uczestnikami Igrzysk Olimpijskich w hokeju na trawie

Prezentacja wydawnictw o hokeju na trawie

JEŹDZIECTWO

Konkursy wiedzy o koniach i jeździectwie

Konkursy dla dzieci i młodzieży (nagrody: przejażdżki konne i bryczką)

Spotkania z zawodnikami

Przedstawienie dyscypliny, pokaz i przejażdżki konne (próby dla wszystkich chętnych) - ujeżdżenie, skoki, powożenie, woltyżerka, reining, pokaz konia arabskiego

KAJAKARSTWO

Pokazowy turniej piłki kajakowej (wymóg: udział przynajmniej 3 drużyn)

Pokazy akrobacji - freestyle'u kajakowego

Rodzinny wielobój w kanadyjkach

Szkółka kajakowa dla najmłodszych prowadzona przez instruktorów

Wycieczki po jeziorku pod opieką instruktorów

Wypożyczalnia kajaków i kanadyjek

Pojedynki na rzutki ratunkowe z instruktażem użycia rzutki

Dodatkowa atrakcja - "Kula wodna"

KOLARSTWO

Wystawa sprzętu - rowery historyczne i współczesne

Jazda na rolkach kolarskich

Konkursy na trenażerach kolarskich

Spotkania z olimpijczykami

Serwis rowerowy

KORFBALL

2 stanowiska korfballowych (kosze), 4 piłki, 3 instruktorów korfballowych

Szkolenie korfballowe (opis dyscypliny, nauka gry)

Konkursy dla uczestników z nagrodami

LEKKOATLETYKA

Mistrzostwa Warszawy w skoku o tyczce

Po zakończeniu konkursu możliwość oddania skoku o tyczce dla wszystkich

Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej

Bieżnia automatyczna - pomiar czasu i tętna, połączone z poradą trenera

Telewizja lekkoatletyczna - nagrania dzieci i rodziców

Konkurs wiedzy o lekkoatletyce

Rozgrzewka prowadzona przez zawodnika

Porady fizjoterapeuty - ćwiczenia, dieta

Możliwość zrobienia zdjęcia z zawodnikiem, autograf zawodnika

MTB MAZOVIA

9:00 - rozpoczęcie zapisów (do 15 minut przed startem danej kategorii, w której startuje rejestrujący się zawodnik)

10.00 - start poszczególnych kategorii dziecięcych

12.00 - dekoracja kategorii dziecięcych

13.30 - start poszczególnych kategorii młodzieżowych

15.00 - dekoracja kategorii młodzieżowych

16.00 - start kategorii Open powyżej 18 lat

17.00 - dekoracja kategorii Open

Podczas zawodów obowiązują kategorie wiekowe z poniższym wyszczególnieniem:

Dzieci do lat 5 (rocznik 2007 i młodsi) - 1 km (1 runda) Dzieci 6-7 lat (rocznik 2006-2005) - 1 km (1 runda) Dzieci 8-9 lat (rocznik 2004-2003) - 1 km (1 runda) 10-11 lat dziewczęta i chłopcy (rocznik 2002-2001) - 2 km (2 runda) 12-13 lat dziewczęta i chłopcy (rocznik 2000-1999) - 3 km (3 runda) 14-15 lat chłopcy (rocznik 1998-1997) - 4 km (4 rundy) 14-15 lat dziewczęta (rocznik 1998-1997) - 3 km (3 rundy) 16-18 lat chłopcy (rocznik 1996-1994) - 4 km (4 rundy) 16-18 lat dziewczęta (rocznik 1996-1994) - 4 km (4 rundy) Kobiety powyżej 18 lat (rocznik 1993 i starsze), kat. Open - 5 km (4 rundy) Mężczyźni powyżej 18 lat (rocznik 1993 i starsi), kat. Open - 6 km (4 rundy)

NORDIC WALKING

Występ Marko Kantaneva, twórcy techniki Original Nordic Walking

Lekcje Nordic Walking - godz. 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00

Ćwiczenia z kijkami dla dorosłych, dzieci i młodzieży - stretching, ćwiczenia siłowe, ćwiczenia izometryczne

Filmy o tematyce Nordic Walking

Porady dotyczące doboru sprzętu, techniki Nordic Walking

Kącik dla dzieci - konkurs rysunkowy "Co lubię robić w wolny dzień"

Pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar tkanki tłuszczowej

Porady żywieniowe

PIŁKA NOŻNA

Turnieje piłkarskie dla różnych kategorii wiekowych

Konkursy i zabawy piłkarskie dla najmłodszych

Rodzinny tor sprawności - piłkarska zabawa dla całych rodzin

Zawody 2x2 w specjalnych klatkach-boiskach

Supermecz pokazowy na wesoło "Sportowcy i artyści na rzecz Olimpiad Specjalnych"

LONDYN 2012 - gry i konkursy piłkarskie z "akcentem angielskim"

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Mini-zawody w podnoszeniu ciężarów - zawodnicy z klubów warszawskich - 13:00

Rywalizacja w podnoszeniu ciężarów dla zainteresowanych - 14:00

Konkurs wiedzy o sporcie (podnoszenie ciężarów i PKOl) - 14:30

Pokaz podnoszenia ciężarów przez zawodników zrzeszonych w klubach warszawskich - 15:00

Spotkanie z trenerami, sędziami, omówienie zasad sędziowania i wymogów technicznych - 15:30

Spotkanie z olimpijczykami, byłymi zawodnikami - 16:00

Stoisko do dyspozycji odwiedzających - możliwość sprawdzenia swoich sił (wyciskanie na ławeczce, podnoszenie sztangi) - 16:30-18:30

SIATKÓWKA

Boisko do siatkówki plażowej

trening siatkarski dla wszystkich

miniturnieje dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz rodzin

mecze pokazowe

konkurs na najszybsza zagrywkę (z wykorzystaniem radaru do pomiaru prędkości piłki)

Stoisko polskiej siatkówki

gadżety: piłki, koszulki, foldery, magazyny

malowanie twarzy

maskotka reprezentacji - "Pan Orzeł"

spotkanie z siatkarzami

STRAŻ MIEJSKA

Pokaz taktyk i technik interwencji

Prezentacja oznakowanych skuterów Straży Miejskiej

Przejażdżki dla dzieci na oznakowanym skuterze wraz z funkcjonariuszem

Atrakcje dla dzieci w formie: kolorowanek, rebusów, krzyżówek, gier i zabaw sportowych

Konkurs plastyczny lub sportowy

STRZELECTWO

Stanowisko gwiazd strzelectwa sportowego

Strzelnica pneumatyczna

Strzelnica elektroniczna (laserowa)

Stanowiska foto (możliwość zrobienia zdjęcia z gwiazdą sportu strzeleckiego)

SZACHY

12.00 - symultana szachowa z mistrzem

14.00 - pokaz gry w szachy na ślepo

15.00 - Turniej szachów błyskawicznych

Możliwość gier towarzyskich z mistrzami szachowymi

SZERMIERKA

Pokazy techniki szermierczej w wykonaniu zawodników Akademii Szermierki

Walki najmłodszej grupy dzieci

Turnieje drużynowe miedzy rodzinami (skład drużyny: rodzic i dziecko)

Konkursy zręcznościowe dla chętnych

Walki amatorów - dla chętnych dorosłych

Obecność reprezentantów Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, możliwość wspólnej fotografii i otrzymania autografów

Nagrody do rozdania - książeczki "A może szermierka?"

Ulotki z informacjami popularyzującymi szermierkę

TAEKWONDO

Trening pokazowy taekwondo

Pokazy taekwondo

Mini-turniej taekwondo

Konkursy i treningi dla uczestników Pikniku

Trening pokazowy taekwondo

Pokazy taekwondo

Konkursy dla uczestników Pikniku

TENIS STOŁOWY

Przyjmowanie zgłoszeń na pingpongowy turniej "Piknik Open" - 11:00

Rozpoczęcie turnieju "Piknik Open" - 12:00

Gra pokazowa - 15:00

Trening z returnboardem - 15:30

ABC tenisa stołowego - 16:30

Konkurs "odbierz serwis olimpijczyka" - 17:30

Gra pokazowa - 18:00

Pierwsze kroki w tenisie stołowym - konsultacje z zawodnikami

WAKEBOARD/URBANWAKE

Oficjalny trening - 9:00-12:00

Eliminacje - 12:00-13:30

Przerwa - 13:30-14:30

Finały - 14:30-15:30

Dekoracja zwycięzców - 16:00-16:20

Pokazy zwycięzców Pucharu Warszawy URBANWAKE, fotosesja - 16:20-16:40

Próby i przejazdy dla wszystkich chętnych - 16:40-18:30

ZAPASY

Pokaz zapaśniczy (rozgrzewka ogólnorozwojowa, akrobatyka, elementy techniki zapaśniczej) - 10:30

Konkurs sprawnościowy dla najmłodszych, gry i zabawy z mocowaniem - 12:15

Spotkanie z olimpijczykami IO Londyn 2012 - 13:00

Pokaz zapaśniczy (rozgrzewka ogólnorozwojowa, akrobatyka, elementy techniki zapaśniczej) - 13:30

Walka zapaśnicza (walka cyrkowa) - 13:50

Walka zapaśnicza w wykonaniu najmłodszych zapaśników - 14:00

Konkurs dla widzów - 14:30

Pokaz zapaśniczy (rozgrzewka ogólnorozwojowa, akrobatyka, elementy techniki zapaśniczej) - 15:00

Konkurs sprawnościowy dla najmłodszych, gry i zabawy z mocowaniem - 16:00

Pokaz zapaśniczy (rozgrzewka ogólnorozwojowa, akrobatyka, elementy techniki zapaśniczy) - 16:15

Konkurs dla widzów - 17:00

Pokaz zapaśniczy (rozgrzewka ogólnorozwojowa, akrobatyka, elementy techniki zapaśniczy OSSM Warszawa) - 17:30

ŻEGLARSTWO

Trampolina - ekspozycja stała obok stoiska

Malowanie Twarzy

Prezentacja wiązania węzłów

Prezentacja łodzi regatowych: Laser, L'equipe, Laser - Bohiar, Finn, Latający Holender

Deski RS:X

Łódki do pływania na wodzie: Optymisty, Terra

Konkurs przeciągania liny dla całych rodzin

Konkurs wiązania węzłów

Konkursy sprawnościowe - bieg z przeszkodami, wyścigi w workach, rzuty woreczkami do celu

Konkurs wiedzy o żeglarstwie

SCENA

12:00 - Rozpoczęcie 13. Pikniku Olimpijskiego, omówienie atrakcji programu

12:15 - "Drumbastic" - cz. 1. - występ zespołu

13:00 - UROCZYSTE POWITANIE - życzenia dobrej zabawy przekażą przedstawiciele PKOl, władz miasta, ambasady brytyjskiej oraz Olimpijczycy

14:00 - "Drumbastic" - cz. 2. - występ zespołu

14:30 - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród konkursowych 13. Pikniku Olimpijskiego

15:00 - "Fruktaki" - występ zespołu dla dzieci

16:30 - Finał Biegu Olimpijskiego Warszawa-Londyn

17:05 - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród konkursowych 13. Pikniku Olimpijskiego

17:30 - "Radio Bagdad" - występ zespołu, wykonanie utworu "London Calling"

18:30 - Zakończenie 13. Pikniku Olimpijskiego