Sport.pl

Samsung Athletic Cup 2011. Przyjdź i zobacz gwiazdy lekkoatletyki

Ruszyła kolejna edycja profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej, Samsung Athletic Cup, organizowanych od 2004 r. przez firmę Samsung Electronics Polska. Zmagania młodych, utalentowanych sportowców można podziwiać od początku maja, kiedy to rozpoczęły się pierwsze eliminacje do zawodów. Ambasadorami imprezy są lekkoatletyczne gwiazdy - Anna Jagaciak oraz Artur Partyka
Z początkiem maja br. rozpoczęły się eliminacje ósmej edycji Samsung Athletic Cup - ogólnopolskiego cyklu mityngów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej. Celem zawodów, organizowanych od 2004 r. przez firmę Samsung Electronics Polska, jest odkrywanie młodych, utalentowanych sportowców i umożliwienie im profesjonalnej kariery. We wszystkich dotychczasowych edycjach Samsung Athletic Cup wystartowało ponad 60 000 młodych lekkoatletów ze szkół w całym kraju.

- Cieszymy się bardzo, że nasze ośmioletnie zaangażowanie we wspieranie rozwoju karier młodych sportowców przynosi efekty. Świadczy o tym zarówno wysoka liczba uczestników dotychczasowych edycji, jak i późniejsze sukcesy laureatów zawodów. Zwycięzcy Samsung Athletic Cup stanowią trzon reprezentacji Polski młodzików i młodziczek. Jesteśmy dumni, że w organizowanych przez nas zawodach zostały odkryte takie talenty jak Ania Jagaciak, brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal i tegoroczna ambasadorka projektu - mówi Tomasz Piotrowski, Dyrektor Marketingu Samsung Electronics Polska.

W tym roku zawodów młodzi sportowcy rywalizują w następujących konkurencjach: biegi na 100 m, 300 m, 600 m (kobiety) i 1000 m (mężczyźni), pchnięcie kulą, skok w dal oraz skok wzwyż. Eliminacje w każdej z wymienionych kategorii odbywają się w 16 miastach Polski w maju i czerwcu br. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji automatycznie zakwalifikują się do finału Samsung Athletic Cup, który odbędzie się 12 czerwca br. w Krakowie.

Ambasadorami ósmej edycji Samsung Athletic Cup są znani, polscy lekkoatleci: Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż, oraz Anna Jagaciak, brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal, rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku, która swoją karierę zaczynała od zwycięstwa w Samsung Athletic Cup 2005.

Harmonogram Samsung Athletic Cup 2011 - eliminacje regionalne

MiastoData
Rzeszów7 maja
Ostrów Wielkopolski7 maja
Częstochowa12 maja
Kielce14 maja
Koszalin15 maja
Gdańsk18 maja
Olsztyn23 maja
Toruń25 maja
Zielona Góra27 maja
Zamość27 maja
Warszawa28 i 29 maja
Zgorzelec29 maja
Kędzierzyn-Koźle29 maja
Łódź2 czerwca
Kraków4 czerwca
Białystok4 czerwca
Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie - Samsung Athletic Cup »


Więcej o: