Samsung Athletic Cup 2010 - Szczecin

Na pięknie położonym miejskim stadionie lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie rozegrano przedostatnie już eliminacje regionalne tegorocznego cyklu Samsung Athletic Cup. Słoneczna pogoda zachęciła do startu ponad 600 młodych lekkoatletek i lekkoatletów.
Na stadionie przy ul. Litewskiej na co dzień trenuje nasza znakomita tyczkarka Monika Pyrek, nic więc dziwnego, że chętnych aby pójść w jej ślady było tak wielu.

Przy wsparciu Jacka Wszoły i Marcina Urbasia - ambasadorów tegorocznej edycji zawodów - uzyskano wiele wartościowych wyników. Na niezwykle wysokim poziomie toczyła się rywalizacja chłopców w skoku w dal - nawet wynik trzeciego w konkursie Michała Bogdanowicza z MKS Kusy Szczecin (5,97 m) dałby mu zwycięstwo w każdych z dziewięciu dotychczas rozegranych eliminacjach regionalnych!

Ostatecznie wygrał Michał Kosior za Sztormu Kołobrzeg z doskonałym wynikiem 6,38 metra, przed Adamem Grelą z MKS Kusy Szczecin (6,26 m), który okazał się także najlepszy w sprincie na 100 metrów z czasem 11,65 sekundy.

Doskonały rezultat osiągnęła także triumfatorka "setki" dziewcząt Julia Kurowska (UKL Ósemka Police), która wygrała z czasem 12,58 sekundy. Na wyróżnienie zasługuje też czas (37,61 sek.) zwycięzcy biegu na 300 metrów chłopców Mateusza Zielińskiego z Lubusz Słubice/Strzelce Krajeńskie.

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie www.sport.samsung.pl »