Samsung Athletic Cup 2010 - Olsztyn

Stadion AZS UWM w Olsztynie gościł uczestników kolejnych eliminacji regionalnych Samsung Athletic Cup 2010. Pochmurne niebo, silny wiatr i niska temperatura nie zniechęciły zawodników, których zjechało do stolicy Warmii i Mazur ponad czterystu.
Rywalizacja była bardzo zacięta. W sprintach ostro walczyły Patrycja Ługowska (UKS MOSiR Działdowo) z Aleksandrą Szczerbaczewicz z AZS UWM Olsztyn. Ostatecznie podzieliły się zwycięstwami - Patrycja wygrała bieg na 100 metrów z czasem 12,86 sek., a Aleksandra na 300 metrów (41,43 sek.) i obie pojadą na finał do Łodzi. Dobry wynik osiągnęła także w biegu na 600 metrów Martyna Strucińska (AZS UWM Olsztyn) - 1:39:23 minuty.

Rywalizację chłopców zdominował doskonały rezultat w pchnięciu kulą Dominika Wasila z LKS Ostrowianka, który zdeklasował rywali wynikiem równe 14 metrów. Drugi zawodnik w konkursie był gorszy aż o 3,64 metra! Przy silnym wietrze należy także podkreślić dobry wynik Cezarego Pietrusińskiego z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, który wygrał skokiem na 1,75 metra.

Tradycyjnie też młodzież wspierali wybitni lekkoatleci sprzed lat - mistrz olimpijski w skoku wzwyż z Montrealu Jacek Wszoła i wciąż aktualny rekordzista Polski na 200 metrów (19,98 sek.) Marcin Urbaś.

Następne eliminacje regionalne Samsung Athletic Cup 2010 odbędą się w najbliższą sobotę 29 maja na Stadionie Miejskim w Szczecinie przy ul. Litewskiej 20. Początek zawodów o godzinie 11:30. Zapraszamy serdecznie!

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: www.sport.samsung.pl