Samsung Athletic Cup 2010 - Rzeszów

Ponad pół tysiąca młodziczek i młodzików walczyło na stadionie lekkoatletycznym Resovii Rzeszów o zwycięstwo w kolejnych zawodach eliminacyjnych Samsung Athletic Cup. Najlepsi w podkarpackich eliminacjach spotkają się z reprezentantami innych regionów podczas finału krajowego, który odbędzie się 10 czerwca w Łodzi.
Oprócz zawodników z całego regionu w mityngu uczestniczyli także lekkoatleci z Ukrainy, którzy bardzo chwalili sobie możliwość startu w profesjonalnie przygotowanym mityngu. Równocześnie rozegrano także mityng kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych.

Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do aktywności i ruchu na świeżym powietrzu. Ta wybitnie "lekkoatletyczna" aura z pewnością pomogła w osiągnięciu doskonałych rezultatów. Szczególnie należy wyróżnić reprezentantkę gospodarzy (CWKS Resovia Rzeszów) Katarzynę Mazur, która zdeklasowała rywalki w finale biegu na 100 m i wygrała z czasem 12,70 sekundy.

Wartościowy rezultat osiągnęła także Sylwia Naprawa z LKS Stal Mielec, która wygrała bieg na 600 m z wynikiem 1:38:25 minuty. Na bardzo wysokim poziomie przebiegała rywalizacji mężczyzn w biegu na 1000 m. Wygrał Marcin Matycz (CWKS Resovia Rzeszów) z doskonałym czasem 2:43:17 minuty. Na pochwałę zasłużył też Piotr Sankowski z UKS Tempo 5 Przemyśl, który wygrał skok wzwyż wynikiem 1,83 metra.

Tradycyjnie już młodych lekkoatletów wspierali i dopingowali Jacek Wszoła oraz Marcin Urbaś - ambasadorzy tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup. Kolejne eliminacje regionalne cyklu Samsung Athletic Cup odbędą się na nowo wybudowanym stadionie miejskim w Sandomierzu we wtorek 11 maja, początek o godzinie 11:00.

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: www.sport.samsung.pl »