Samsung Athletic Cup 2010 - Białystok

Siódma edycja cyklu mityngów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej Samsung Athletic Cup rozpoczęta. 5 maja na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku odbył się pierwszy mityng eliminacyjny tegorocznej edycji zawodów. W zawodach wystartowało ponad tysiąc młodych lekkoatletów urodzonych w latach 1995 i 1996.
Młodzież rywalizowała w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych w kategorii dziewcząt i chłopców: biegach na 100 m i 300 m, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą oraz biegach na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja chłopców w biegu na 100 metrów. Wygrał Tomasz Olszewski z Gimnazjum w Ciechanowcu z doskonałym rezultatem 11,63 sek. Wartościowy wynik w biegu na 1000 m chłopców (2:47:80) osiągnął także Tomasz Pawłowski z Kuźnicy.U dziewcząt bezkonkurencyjna w pchnięciu kulą okazała się Beata Trzonkowska z Gimnazjum w Wąsoszu z wynikiem 11,98 metra, a w skoku wzwyż nie dała szans rywalkom Izabela Kondrat z Dąbrowy Białostockiej, która zwyciężyła skokiem na 1,60 metra.

Zmagania młodych lekkoatletów podczas białostockiej edycji zawodów obserwowały byłe gwiazdy polskiej lekkoatletyki - ambasadorzy Samsung Athletic Cup 2010: Jacek Wszoła i Marcin Urbaś. Nasi mistrzowie wspierali młodszych kolegów doświadczeniem zdobytym jako zawodnicy, trenerzy i organizatorzy zawodów lekkoatletycznych.

Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe od sponsora zwodów. Zwycięzcy w każdej z kategorii zakwalifikowali się do zawodów finałowych, które odbędą się 10 czerwca w Łodzi podczas Samsung Vena Sport Festiwal.

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: www.sport.samsung.pl »